Skocz do zawartości
Krzysztof.K

Czym usunąc naklejki na szybie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na szybie przedniej kilka naklejek opłat autostrad(niektóre częściowo zerwane) czym je potrktować aby skutecznie i bez uszczerbku dla szyby usunąć je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na szybie przedniej kilka naklejek opłat autostrad(niektóre częściowo zerwane) czym je potrktować aby skutecznie i bez uszczerbku dla szyby usunąć je ?

 

Witam

 

Suszarka do włosów + szmatka i zejdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarka do włosów naprawdę pomaga, taka np naklejka rejestracyjna pięknie schodzi i daje się powtórnie nakleić-na sucho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na sucho ?

 

No tak bo ciepłe powietrze "rozpuści" trochę klej i zejdzie. Możesz też użyć jakiejś pianki "plak" do mycia szyb aby było cacy.

 

PS Tak usuwałem naklejkę z nr rejestracyjnym poprzedniego właściciela - a to jest k*****ko mocno przyklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez benzyna ekstrakcyjna.i pozniej reszte kleju zyletka albo nozykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmywałem NITRO rozcieńczalnikiem. Rozpuszczał naklejkę.

 

Nie wiem czy nie trzeba uważać na kokpit

(ale u mnie nie zauważyłem żadnych odbarwień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naklejki zrywam ręcznie, robiąc to bardzo powoli, jak sie uda to naklejka cała zejdzie i niekiedy nie ma śladu. Tak np zrywam naklejki od autostrad. Jeżeli pozostanie jeszcze jakaś część naklejki to potem czysta szmatka i rozpuszczalnik, a następnie płyn do mycia szyb i nie ma śladu po naklejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acetylen też daje rade :) Walczyło się z winietami nie raz nie dwa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki spawalniczy?Czy pomyliłeś z acetonem?

 

Nie będę więcej pisał na kacu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Miałem kope naklejek na szybie i poradziłem sobie acetonem zwykły zmywacz do paznogli od kobiety pożycz i gilette same wkłady,namocz i delikatnie podcinaj.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elvis28

kolego Rozcieczalnik Ekstrakcyjny bankowo zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w skrobak/scraper do szyb. Typowe narzędzie do usuwania naklejek (koszt ok. 2 zł). Każda naklejka tym schodzi. A później klej do końca można usunąć benzyną ektrakcyjną. Usuwam naklejki z szyb na codzień i zawsze skrobakiem ;)

http://www.allegro.pl/item686346093_skrobak_do_szyb_najtaniej.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naklejki z autostrad sciągnąłem w bardzo prosty sposób.Jak była palma na dworze,chyba w cieniu ze 35 stopni,poszedłem umyć sobie szyby ,zwykłym płynem do szyb .Myjąc szyby od środka zauważyłem, że słońce tak nagrzało naklejki,że urzywając tylko paznokci ściągnąłem je bez najmniejszego problemu,potem płynem zmyłem klej i już mnie nie wkurzają te głupie naklejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja usunełem naklejke ostrzem z nozyka do tapet, naprawde dobry sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znam świetny sposób na usunięcie naklejek z szyb samochodowych i czyszczenie wielu innych rzeczy, a mianowicie:

 

Niemiecki wynalazek:

Citrus spray

Cleaning spray, based on extracts from citrus peel. For the easy removal of dried oils, adhesives, ink marks, shoe streaks etc

numer katalogowy: 75-17

 

Sam go używam od 2 lat, jest bezpieczny dla elementów plastykowych, 50% składu to naturalne soki owocowe, nie tak jak zmywacz do paznokci który odbarwia plastyki. Poprostu spryskujemy naklejeczkę czekamy chwilkę i ściągamy np: plastykową skrobaczką do szyb, lub szmatką.

Kosztuje ok 20zł i można go kupić w większości większych miast Polski.

W sieci salonów spawalniczych "Rywal", www.rywal.com.pl

dd438acf0587675cmed.jpgdd438acf0587675cmed.jpg

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyletka podcinasz co sie da a pozniej zwykla ciepla woda z ludwikiem i szmateczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, najprostszym sposobem jest:

kiedy zostanie odrobina naklejki bądź kleju, naklejacie jeszcze raz tą samą naklejkę (lub np taśmę dwustronna bo ma bardzo mocny klej) i powoli odklejacie. po 10 lub 15 powtórzeniu macie czysta szybkę. warto jest rozgrzać troszkę szybę szmatka z ciepła woda lub suszarka do włosów. nie polecam opalarki bo może szybka strzelić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punkt wymiany szyb samochodowych... 5zł i naklejki nie było w ciągu minuty. Czysto, sucho, bez zarysowań... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności