Skocz do zawartości
cfo

Drzwi Passat B5 1998 problem z uszczelnieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio rozebrałem drzwi w moim autku, poprawiałem zimne luty we wszystkich zamkach efektem pracy są świecące zarówki w drzwiach i wewnątrz auta :). Teraz moje pytanie bo nigdzie nie znalazłem wyczerpującej informacji na ten temat mianowicie chodzi mi o uszczlkę między blachą na której montowany jest mechanizm podnoszenia szyby oraz głośnik niskotonowy a drzwiami jest tam uszczelka która jest uszkodzona we wszystkich drzwiach i przez to dostaje mi sie woda podczas wiekszych deszczy po progach do środka auta

Rozebrałem drzwi, starą uszczelkę wydrapałem szczotka druciana do blachy odtłuściłem i rozprowadziłem w rowku blachy coś w rodzaju silikonu jednak efekt jest marny silikon stwardniał i nie przylega równomiernie dlatego po złożeniu drzwi nadal cieknie woda spodem blachy czy macie jakąś sprawdzoną metodę ??? na tą uszczelkę

 

proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Ostatnio rozebrałem drzwi w moim autku, poprawiałem zimne luty we wszystkich zamkach efektem pracy są świecące zarówki w drzwiach i wewnątrz auta :). Teraz moje pytanie bo nigdzie nie znalazłem wyczerpującej informacji na ten temat mianowicie chodzi mi o uszczlkę między blachą na której montowany jest mechanizm podnoszenia szyby oraz głośnik niskotonowy a drzwiami jest tam uszczelka która jest uszkodzona we wszystkich drzwiach i przez to dostaje mi sie woda podczas wiekszych deszczy po progach do środka auta

Rozebrałem drzwi, starą uszczelkę wydrapałem szczotka druciana do blachy odtłuściłem i rozprowadziłem w rowku blachy coś w rodzaju silikonu jednak efekt jest marny silikon stwardniał i nie przylega równomiernie dlatego po złożeniu drzwi nadal cieknie woda spodem blachy czy macie jakąś sprawdzoną metodę ??? na tą uszczelkę

 

proszę o porady

 

Witam kolego, też walczyłem z przeciekającą uszczelką ja użyłem silikonu zakupionego w motoryzacyjnym kolor niebieski, nie twardnieje i jak na razie super uszczelnia i Tobie też tak radzę, nie szczędź silikonu i napewno uda się uszczelnić tylko musisz zrobic tak:

poluzuj śruby i odsuń ową blachę byś mógł wprowadzić silikon ''grubo" odczekaj aż troszkę stwardnieje i dokręć a nadmiar usuń palcem zwilżonym w wodzie, a jak chcesz więcej informacji to polecam wątek:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3866&page=10

Pozdrawiam i powodzenia!

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem ci na twoje pytanie ale mam swoje do Ciebie, ostatnio też chciałem powalczyć z lutami w zamkach co wspominasz że własnie przerabiałeś, utknąłem jednak nie mogąc odpiąć krótkiej lineczki od klamki do zamka nie chcąc nic uszkodzić odłożyłem to na jutro, mam już zamek na wierzchu jednak nie moge go wyjąć bo wisi mi na tej lince. Może coś mi podpowiesz, mam rozebrane drzwi od kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
utknąłem jednak nie mogąc odpiąć krótkiej lineczki od klamki

Na bocznej części drzwi (na wysokości klamki) masz plastikowy korek, za którym jest śruba z łbem TORX. Poluzuj solidnie tę śrubę i wtedy pociągnij za klamkę. Ma Ci wyjść cały element klamki razem z wkładką na kluczyk. Po wyjęciu tego elementu, wyczep z klamki tę krótką lineczkę i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , uszczelka na dole blachy jest sparciała od temperatury i wody. Osobiście poradziłem sobie z tym problemem w następujący sposób.

Zakupiłem samoprzylepną uszczelkę do okiem w kształcie D (pusta w środku)

Wymontowałem cała blachę, następnie nożem do tapet odciąłem nadmiar starej uszkodzonej części uszczelki i w to miejsce wkleiłem nową.

Trzyma doskonale, tym sposobem uszczelniłem juz 2-je drzwi.

Edytowane przez panther2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki pomogło , ależ to proste a ja sie tak meczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności