Skocz do zawartości
rzulu

Skrzypienie przy skrecie i hamowania, ruszania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukalem na forum ale ile watkowtyle recept na skrzypienie wiec opisze jak to u mnie jest.

Wiec tak skrzypi mi cos z przodu .. ddzwiek jak ociernie gumy o gume.

Teraz tak wymienilem wahacze z przodu cala gore i dol wiec to napewno nie wahacze.

Dodam ze zauwazylem jak szybko jade i skrecam w lewo slysze jak by lekkie bicie kola nie wiem czy to zle wywazone kolo czy jakis luz. jeszcze dodam ze czasem rpzysrkecaniu mam wrazenie jak by byl luz na kierownicy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gniazda amortyzatora, kielichy. Tam są gumowe podkładki - jak masz wybite albo pęknięte to właśnie odpowiada Twoim objawom tj.:

- skrzypienie

- luzy w zawieszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A jak to sprawdzic ?

Dzisiaj zauwazylem nowe objawy, a raczej ich brak

Dzisaj rano i cala noc padalo i nie bylo slychac tego dzwieku prawie w ogole.

Przed chwila wrocilem do domu i sprawdzilem naciskajac na przod samochodu od stron pasazera z otwarta przednia maska i dzwiek wydostawal sie jak by ze srodka przedniej szyby, gdy naciskalem na strone od kierowcy dziwku nie bylo.

 

A druga sprwa co z tym kolem ? Czy to moze byc wyrobione lozysko ?To jest taki pulsujacy szum ktory nasila sie podczas skrecania

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli szumi koło to jest na 100% łożysko. roponuje na jakieś prostej drodze wyłłącz silnik otworz okno bedzie wtedy wyrażnie słychac jesli łożysko od razu usłyszysz ten specyficzny odgłos.

a co do skrzypienia najprawdopodobniej guma w gnieździe amortyzatora jak kolega napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem dzisiaj u mechanika i on powiedzial ze to napewno nie te mocowanie amortyzatora bo podobna w passatach b5 nie ma czegos takiego.

Sprawdzil gorne wachacze i powiedzial ze prawdopodobnie wystarczy wstrzyknac do niech oleju i przestanie skrzyppiec.... ale w takim razie co z tymi luzami na kierownicy ktore czase mczuje jak wchodze w ciasniejszy zakret ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Sprawdzil gorne wachacze i powiedzial ze prawdopodobnie wystarczy wstrzyknac do niech oleju i przestanie skrzyppiec....

 

Pozdrawiam

 

....przestanie skrzypieć przez jakiś czas (to tylko półśrodek), a potem i tak powrót do punktu wyjścia- wymiana wahaczy na nówki.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wahazce gorne byly wymieniane jakies 15 tys km temu na lemfordery .... to juz by sie zuzyly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko juz jest jasne :).

W poniedzialek wymieniam gorne mocowanie amortyzatora i lozysko w kole.

Nie wiem czy kogos to interesuje ale jak wroce w poniedzialek z pracy i przejade sie autkiem to powiem czy pomoglo czy nie :)

 

Podrawiam i dziekuje za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica odpowiem co i jak.

uciazliwy dzwiek ustal jednak to bylo mocowanie amortyzatora, lozysko wymienione i z prawej strony jest juz cicho. Luzy na kierownicy jak by sie zmienijszyly ale nadal sa wyczuwalne. Dodatkowo musialem wymienic koncowke drazka kierowniczego po tej samej stronie co cala reszte.

Jak bede przy kasie to wymienie mocowanie amortyzatora z drugiej strony moze luzy juz calkiem ustana narazie jest dobrze :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odswiezam watek. Ostatnio musialem wymienic drugie mocowanie amortyzatora, zaczelo sie to samo - luzy skrzypienie itd. No to wymienilem, pomoglo. Chodzi tylko o to czy nie zostałem naciagniety na kase przez mechanika. Oznajmil mi, ze musial ustawic mi zbieznosc po tej wymianie i dodatkowe 60 zł sobie doliczyl. Czy to prada ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po takim zabiegu to raczej powinno się zbieżność ustawić. Generalnie po każdej wymianie elementów zawieszenia należy to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kilka miesięcy słyszę to przeraźliwe skrzypienie w zawieszeniu z lewej str do tej pory wystarczyło że "popsikałem" WD40 pomagała dajcie znać czy WD40 nadaje się do zawieszenia chodzi mi o to czy nic nie rozszczelni itp bo jest to środek smarująco penetrujący ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek223

Witam. dołącze sie do tego problemu. Tylko u mnie oprócz skrzypienia podczas kręcenia kierownice (takze w miejscu) gdy puszcze nogę z gazu to mi drzy kierownica i ściąga auto do prawej strony. Co to u licha może byc? Czy to mozliwe ze mcperson?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kupiłeś je na allegro ?? JA POPEŁNIŁEM TEN BŁĄD WYTRZYMAŁY 15 TYSIECY I SĄ LUŹNE JAK GUMA OD STARYCH GACI. WYGLĄDAŁY JAK ORI ALE JEDNA TO BYL MEGA SZITTT ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie podobne skrzypienie, u mnie zaczęło się to po wymianie pękniętego przewodu hamulcowego, mechanik pryskał tam jakimś sprayem na oślep, żeby pozbyć się resztek płynu hamulcowego. Teraz właśnie przy tym prawym kole słyszę takie skrzypiące dźwięki.

Myślicie że to zbieg okoliczności i też muszę wymienić te mocowanie amortyzatora ? czy może da się tam coś nasmarować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie zaczelo skrzypiec znowu jakis czas temu - pojechalem do innego serwisu okazalo sie ze to drazek kierowniczy ... wymienili i od 4 miesiecy jest spokuj. Ogolnie mowiac super mechanicy naciagneli mnie na kase i tyle. Moze to pierwsze mocowanie rzeczywsicie bylo juz do wymiany ale tego nie wiem. Tak czy inaczej problem ustal po wymianie drazka

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukalem na forum ale ile watkowtyle recept na skrzypienie wiec opisze jak to u mnie jest.

Wiec tak skrzypi mi cos z przodu .. ddzwiek jak ociernie gumy o gume.

Teraz tak wymienilem wahacze z przodu cala gore i dol wiec to napewno nie wahacze.

Dodam ze zauwazylem jak szybko jade i skrecam w lewo slysze jak by lekkie bicie kola nie wiem czy to zle wywazone kolo czy jakis luz. jeszcze dodam ze czasem rpzysrkecaniu mam wrazenie jak by byl luz na kierownicy

 

Miałem identyczny przypadek. Pewnego dnia zaczeło skrzypieć i pewnego przestało. Myślę że przyczyną był sworzeń akcyjnego wahacza, tego głównego. Stało się to pare dni po jego wymianie na nowy. Teraz słychać jak wali na wybojach. Poleciał nowy TRW.

Daj mu czasu, też sie wysypie i będzie wiadomo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie u mnie parę dni temu pojawiło się właśnie takie skrzypienie głównie słychać go jak powoli jadę albo jak nacisnę hamulec i zacznę kręcić kierownicą powoli prawa lewa strona i ten dźwięk tak jak by ocierającej grubej gumy, gdzieś się wydobywa jak by od razu za szyby z pod maski czyli chyba coś z zawieszeniem, głównie z lewej strony słychać. Mało tego wystąpiły drgania w kierownicy i tak jak by minimalny luz był na niej.

Chciał bym jakieś rady i od czego mam zacząć co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczęło skrzypieć ale od strony kierowcyi tylko jak stoję w miejscu i kręcę kierownicą i to nie zawsze.

Mam inny problem, jadąc czuję, że mam jakiś luz na kierownicy, całe wahacze wymieniałem na początku zimy i wtedy miałem inne objawy więc raczej to nie to.

Co to może być inna przyczyną?

Drążek kierowniczy albo końcówki jakieś? Jadąc na warsztat chciałbym być przygotowany aby mnie nikt za bardzo nie naciągnął.

Dodam tylko że jak na postoju poszarpie kierownicą w lewo i prawo to czuję luz i słyszę jakby pukanie ale może mam już jakieś omamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko że jak na postoju poszarpie kierownicą w lewo i prawo to czuję luz i słyszę jakby pukanie ale może mam już jakieś omamy

U mnie jest również identycznie, tak samo !

Niech ktoś się wypowie w tym temacie co miał coś podobnego lub wie co to moze być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności