Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie z czystej ciekawości

padł mi silnik okazało sie ze pekł mi tłok

mechanik mi powiedział ze jeszcze sie z taka usterką nie spotkał i ze silnik musiał mieć bardzo duzo przejechane

na liczniku mam 182 tyś , chyba ktos mi licznik przekrecił nie ?

to jakim czasie pekają tłoki w silniku i jak mozna sprawdzic rzeczywisty przebieg ?

 

ps zamówiłem juz dół silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jakim czasie pekają tłoki w silniku i jak mozna sprawdzic rzeczywisty przebieg ?

 

Przebiegu nie sprawdzisz a pękł bo mógł mieć faktycznie dużo najechane a do tego nie był zadbany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wady materiałowe też się zdarzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kulczaw przebieg swoja drogą ale faktycznie silnik mogł byc strasznie zaniedbany,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wady materiałowe też się zdarzają

 

No tak :) bo tłoki od tak nie pękają :)

 

Spermiak, a brał Ci olej ? po tym można się domyśleć o ile był licznik cofany...

 

---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

 

Przed chwila znalezione na forum, zobacz jak trzeba katować silnik żeby zatrzeć. Do końca nie oglądałem bo mi się szkoda go zrobiło i nie wiem czy tłok pękł czy nie...

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=494701#post494701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem uszczelniacze zaworów i póki mi nie padł silnik dolałem litra na jakies 4 tyś

sa jeszcze jakies rysy na głowicy (nie wiem o co chodzi_)

pdodbno na silniku sa takie wystajace bolce które sie obcina po kazdym 100 tys jak samochód jest serwioswany ja mam obciete juz 3

takze mysle ze moge miec juz jakies 500 tys.

ale udało misie kupic cały doł silnika za 100zł tylko ciekawe w jakim stanie ?

 

a jak należy dbac o silnik wymiana reg oleju i filtra i tyle nie ?

Edytowane przez -spermik-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika - to napewno . Co do dołu to ja bym się nie bawił w wymianę wału - zmienił bym tylko tłoki ( oczywiście komplet - ze względu na wyważenie) , no i pierścienie zapodać nowe i pośmigasz jeszcze a i na oleju zaoszczędzisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pdodbno na silniku sa takie wystajace bolce które sie obcina po kazdym 100 tys jak samochód jest serwioswany ja mam obciete juz 3

 

a gdzie się one znajdują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak należy dbac o silnik wymiana reg oleju i filtra i tyle nie ?

 

 

no jak najbardziej filtry wszystko w swoim czasie to bedzie słuzyc, a mozesz powiedziec gdzie te bolce sa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy bedzie wał wymieniamy tłoki wiadomo ze komplet

tylko nie wiem jak ye pierscienie ? to sie kupuje osobno czy beda w tym dole silnika

(ja sie nic nie znam )

 

pewnie o tych bolcach powiedział mi sasiad :)

sa na silniku z lewej strony takich pięc okrągłych wystajacych dzyndzli

jak otworzysz maske szukaj z z lewej strony u mnie z 2e sa ':)

Edytowane przez -spermik-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie o tych bolcach powiedział mi sasiad

 

Pewnie jakiejś starej daty ten sąsiad. Takie wąsy to w warszawach, żukach i fiatach mechanicy po 100 tys obcinali tylko że przy tym przebiegu to juz remont był. A temat o wąsach był na forum, proszę odszukać i tam pisać a nie tutaj zbaczacie z tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
padł mi silnik okazało sie ze pekł mi tłok

mechanik mi powiedział ze jeszcze sie z taka usterką nie spotkał i ze silnik musiał mieć bardzo duzo przejechane

 

mało widział ;)

nie padł Ci wtryskiwacz przypadkiem, nie jeździłeś na 3 garach jakoś ostatnio? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozliwe ze jezdziłem na 3 :\

prosze jeszcze o info co moge wymienic teraz jeszcze przy wymiane tych tłoków zeby silnik jeszcze troszke pochodził i zebym juz miał spokój , robiłem kiedys uszczelniacze zaworów ...

co przy takim remoncienjeszcze wymienic pierscienie panewki ?

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozliwe ze jezdziłem na 3 :\

...to koniecznie sprawdź czy masz wszystkie wtryski sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mozna sprawdzic rzeczywisty przebieg
Jak kupowałem swojego paska to licznik pokazywał 168 tys. Po zakupie, robiąc porządki znalazłem oryginalną książkę serwisową z przebiegiem 195 tys odnotowanym w roku 1999. Auto kupowałem w 2004. Jaki był rzeczywisty przebieg w momencie zakupu? Nie mniej założyłem gaz i zrobiłem autem jeszcze 60 tys. Jedyny problem to bierze olej. Reszta do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem czemu ci pękł, taki przypadek miałem. Znajomemu zerwał siepasek rozrządu zawory przywaliły w tłoki zrobił głowice poskładał i zrobił jakies 40 tkm i auto staneło. Okazalo sie że udeżający zawór naruszył strukture tłoka i w miare upływu czasu i przejechanych km degradacja tłoka postępowała. Koniec nastapił gdy pęknięcie doszło do sworznia i tłoczysko sie rozdwoiło. Tak to bywa z autami w których zerwał sie pasek, w znajomym warszrsztacie gdzie robia głowice mieli kilka takich przypadów auta przejezdzały od 10 tkm do 150 tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mi sie pasek nigdy nie zerwał

chyba ze w poprzedniego włascieiela ?

ile mechanik powieniem wziac za naprawe takiego silnika ? tzn. wymiane tłoka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności