Skocz do zawartości
endi b5

sygnał dochodzący z deski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam paska z 97 1,9 tdi 110 i mam pytanie czy po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon powinienem słyszec 3 piknięcia bo u mnie własnie tak jest.Nie wiem czy to jakiś błąd kompa czy tak ma właśnie być pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ,może masz jakiś alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad kompa to nie, bo nie sygnalizuje. Jedynym sygnalem przy uruchamianie to ten glosny pisk od np braku spryskiwacza, paliwa itp (ale to jest dlugi ciagly). Moze masz jakis dodatkowy immobilaizer ktory sygnalizuje Tobie zadzialanie? Raczej nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak sądzę, ze skoro słychac trzy sygnały, to coś nie tak jest. I to na pewno błąd jakiś jest, tylko, ze może kontrolka od danej rzeczy rzeczy nie świeci. Immobiliser to daje jeden sygnał, a nie trzy. Tak samo brak paliwa daje jeden sygnał (długi). a skoro są trzy sygnały, to coś jest, ale nie sygnalizuje kontrolka, bo może byc padnięta. :kwasny::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sygnał pojawia się przy każdym uruchamianiu silnika czy tylko z rana??

Przy tej pogodzie z rana przy wskażniku temperatury jeżeli temperatura na zewnątrz utrzymuje miedzy +4C a -7C pojawia siez lewej strony widok takiego znaczka takiej snieżynki * i wtedy pojawia sie sygnał dżwiekowy z 3 piknięciami informujący o możliwości oblodzenia jezdni.

Jeżeli temperatura utrzymuje sie w/w zakresie temperatur to przy każdym uruchamianiu silnika będzie piszczał 3 razy i migał również 3 razy wskażnik temperatury razem z ta 'śnieżynką' nie wyświetla sie wtedy żaden komunikat na kompie.Jeżeki temperatura spadnie poniżej -7C to wtedy nadal widoczna jest śnieżynka ale już nie pika przy uruchamianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sniezynki o ile wiem to nie ma w tej wersji (roczniku) o ktorym pisze endi b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skoro są trzy sygnały, to coś jest, ale nie sygnalizuje kontrolka, bo może byc padnięta

 

albo celowo przez kogoś wyjęta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - może być i tak, ze kontrolka jest odłączona. No bo jedyna możliwość, to jeszcze to oblodzenie. Ale tego to nie wiem, bo paska mam od maja i jeszcze mi temperatura poniżej zera nie zeszła, więc nawet nie wiem, czy mam coś takiego u siebie. :przestraszony:

A tak w ogóle to ci wszystko działa? ABS na przykład, lub też poziom płynu hamulcowego lub płynu chłodzacego. No może to prozaiczne, ale sprawdzić można jaki jest stan poszczególnych układów. Sprawdź poziom wszystkich płynów. Ale w sumie to dziwny przypadek. No nie mam już więcej pomysłów. :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz chyba wiem, o co u Ciebie chodzi. Poczytalem ksiazke instrukcje obslugi Passata i jest tam wyraznie napisane ze jest to alarm tzw priorytetu 1 i sygnalizuje niebezpieczenstwo. Nalezy wowczas natychmiast zatrzymac sie i wylaczyc silnik!!! To jest opis bezposrednio z ksiazki. Ponizej linki opisujace dokaldnie ten problem

 

10zh6.th.jpg

 

11yb2.th.jpg

 

12un9.th.jpg

 

to chyba wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to ciut za małe te zdjęcia. Jak je powiększe to nic nie widzę :przestraszony::dobani:

Przewaliłem właśnie swoją instrukcję i owszem - masz rację - priorytet 1. No ale jeszcze powinna byc kontrolka lub tekst na wyświetlaczu. :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na te zdjecia to sie otworza duze!! NIe sciagaj ich tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endi b5 sugeruję ściągniecie sobie tu z forum instrukcji obsługi i poczytaj sobie wtedy rozdział 2 pt: "obsługa". Bo za duzo jest tu do tłumaczenia,a takie objawy są tam opisane. Tylko brakuje mi jeszcze u ciebie tej sygnalizacji, bo w parze z dźwiękiem (w/g instrukcji), powinny być jakieś świecace kontrolki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spadnie napięcie poniżej 8V - to sygnalizowane są 3 sygnałami dzwiękowymi przy uruchamianiu.

 

Przyczyna: stary akumulator, duży pobór napięcia przez jakiś odbiornik.

Sprawdź: !! rano akumulator - jakie ma napięcie przed odpaleniem.

 

Jeśli problem będzie się powtarzał to nie olewaj tego tylko wal do warsztatu i pełna diagnostyka - łącznie z pomiarem ciśnienia oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz! Nie pomyślałem, ze to tez może byc "zdechnięty" akumulator. :wstyd: Ale tak czy siak to jakaś kontrolka powinna sie pojawić - czyż nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

z akumulatorem to nie jest tak do konca. Bo to nie pada z dnia na dzien. Wczesniej zauwazyl by ze silnik gorzej kreci itp. A do tego jak napiecie spada ponizej 8V i piszczy 3 razy to zazwyczaj zglasza blad abs bo on jest jakos tak najczulszy na ten spadek. Ja bym stawial na cos innego. A czy po przekreceniu zaplonu zaswiecaja ci sie wszystkie kontrolki i po chwili gasna?

 

Ja jak mi gosc odciecie raz podlaczyl to jak nie wylaczylem tego zbyt szybko to zglaszal mi blad abs ale po chwili sie naprawialo i abs funkcjonowal. Moze masz cos z napieciem na ktoryms z przekaznikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym sęk, że jemu się nic nie świeci - żadna kontrolka - no przynajmniej tak wcześniej pisał. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tak od zawsze czy się ostatnio tak zrobiło??? Trzy dzwieki to wysoki priorytet. Sprawdzałęś kiedys poduszki vagiem ??? Może ktos podpiał kontrolke , a poduszek nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki to chyba nie. Ja u siebie przednich poduszek jeszcze nie założyłem (stare są wyjęte), kontrolka mi się świeci, ale nigdy mi nie piszczy przy uruchamianiu - wiec chyba to nie to. :evil::cwaniak: No jedyne wyjście to VAG - powinno coś wykazac. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris85

dszyszko możesz zapodać skan strony 29 z instrukcji obsługi interesuje mnie miganie lampki sygnalizacyjnej immobilaizera . Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dszyszko możesz zapodać skan strony 29 z instrukcji obsługi interesuje mnie miganie lampki sygnalizacyjnej immobilaizera . Dzieki.

 

Mówisz...i masz

scanbu9.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności