Skocz do zawartości
quli

4motion a felgi i opony...

Rekomendowane odpowiedzi

...wiem że wazne jest zeby były takie same opony ale co sie dzieje kiedy założymy np: na przód alufelge szeroką na 8,5 cala a na tył powiedzmy na 9,5??? przy tym co bedzie sie działo jak na przód dam 225 a na tył np 255?? noi jak wyglada sprawa dystansów jesli dam powiedzmy na tył 20mm a na przód 15mm??? noi zeby nie zakladac nowego wątku jaką max szerokość alu można dać na przód a jaką na tył zakladajac ze nic nie poszerzam blotnikow??? felga wielkości 18". Passat sedan B5 3BG

z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie ten temat interesuje i chętnie poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nikt nie kombinował w 4motion z kołami????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tego co wiem to rozmiar felg,opon ma być taki sam na dwóch osiach. Może ktoś się wypowie co miał szersze lacze i szersze felgi i rozdupcył napęd :D

Myślę że więcej się dowiesz na AKP, ja na razie nie mam czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to szerokość nie gra roli. Wujek miał w A6 z przodu 225 z tyłu 245. Jakoś nic się nie stało po przejechaniu 50kkm. Ja na razie jeżdżę na takich samych kołach z tyłu jak i z przodu więc od siebie nic nie dodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w 4motion musisz mieć takie same koła. Mam kolege który zrobił podobny numer i miał z tym sporo problemów ponieważ nawet niewielkie różnice na obwodzie jednej z osi powodują że auto sie rozrywa. Trzeba zachować obwód kól

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym niedawno w jakiejś gazecie motoryzacyjnej. Średnica kół z przodu i z tyłu w aucie z napędem na 4 koła musi być identyczna. Dlatego należy też często kontrolować ciśnienie w oponach i jak wymieniać to wszystkie na raz. Róźnica w średnicy kół na osiach powoduje ciągłą prcę mechanizmu róźnicowego Torsen i jego przeciążanie. Szerokość opony jest nieistotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnica kół z przodu i z tyłu

Masz na myśli np 17" i 18" to jest dla mnie średnica , a temat dotyczy szerokości np 8.5 i

9.5 cali

 

Szerokość opony jest nieistotna.

 

Czyli to nie problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalozeniu ruznych szerokosci opon auto bedzie ci plywac i sciagac,a nie mowie co sie w koleinach bedzie dziac...

Radze ci nie cudowac z szerokosciami w 4 motion bo wiem co mowie bo sam mam takiego passka.Ja mam zalozone 17 z W8 z oponami 225 i jestem bardzo zadowolony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła powinny byc takie same czyli np. 8.5 przod to tył też 8.5 zakładajac 9.5 cieżko bedzie uzyskac ta sama srednice koła-inaczej Torsen bedzie wariował i źle sie to zakończy dla twojego autka. Widziałem wiele aut tuningowych z napędem na 4 koła i prawie wszystkie posiadały takie same koła!! Niestety nie można sobie poszaleć z kołami tak jak w osce.

Edytowane przez pro rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc taka sama srednica w mm kola a nie calach felgi czy szerokosci, Oraz masa kola!

Poniewaz jak masz staly naped na 4 kola to musi byc równe obciazenie na kazde z 4 kół, Tak samo jak masz naped na jedna oske i bys zalozyl różne koła samochod pojedzie ale do czasu..

A to ze ktos tu zuci ze jego wujek (kolaga kolegi zony...) mial różne koła i jezdzil to sie zgodze da sie jezdzic na gumach bez powietrza ale na krutkim dystansie i nie uszkodzisz opony.

Ale jak masz jezdzic samochodem 4x4 szybko i dynamicznie to uklad napedowy cierpi, a jak mu namotasz w kołach to dostaje po dupie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli musze miec takie same kola na przodzie i na tyle(szerokość) w takim razie jaki max wejdzie na przód przy wielkości 18" ??? 8,5J moze 9J?? auto bedzie delikatnie glebniete...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 4motion mam na przodzie 225/45/17 na tyle 235/45/17 i nic sie nie dzieje a przejechalem na nich juz sporo kilometrow,

ale jak bede zmienial opony to juz napewno zaloze 4 takie same opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak jest np w audi A6 quattro czy Rs6 mają często z tyłu mocno szerokie 255, z przodu węższe i tam ok,bo w sumie wiemy że mają mocniejsze elementy ale czy napewno muszą być takie same,teoretycznie nawet opony są do aut 4-napędowych np dunlop sp sport 9090 a nie 9000,ale na niemieckich zlotach fele są z tyłu z reguły szersze jak i w FWD,RWD i 4WD

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi RS6 ma stały napęd na 4 koła, układ 4Motion to nie jest stały napęd na 4 koła-dlatego należy trzymać sie zasady ''równych kół''

Edytowane przez pro rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moment...

4motion w b5 3bg to torsen czyli to samo co quattro wiec napęd stały, co innego haldex który stosuje sie w b6 czy golfie pod nazwą 4motion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem,no właśnie coś mi tu dziwnie wyglądało,bo żeby pasek miał stały napęd to bez problemu by podeszło z różnymi szerokościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz co napisałem wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie quattro to nie jest oznaczenie stałego napędu!! Tak jak pisałem RS6 posiada stały napęd a np. TT lub S3 NIE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Nie przeczytałem dokładnie co pro rider napisał:wstyd: zna się chłopak:cool:

Edytowane przez maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności