Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc z UK do Polski w Niemczech był śnieg i błoto pośniegowe. Po dłuższej jeździe bez hamowania nagle okazało się, że hamulców praktycznie nie ma. Po 2-3 wciśnięciach pedału hamulce dopiero zaczęły jakoś tam działać.

W Polsce płyn hamulcowy został wymieniony.

Ostatnio jadąc w po mokrej autostradzie problem znów się pojawił - brak hamulców.

Wniosek jest chyba tylko jeden - woda z nawierzchni powoduje, że tarcze hamulcowe stają się mokre i przez to potrzeba kilku wciśnięć pedału aby je osuszyć. To tak samo jak z myjni się wyjeżdża, na początku też jest brak hamulców.

Trzeba o tym pamiętać i być ostrożnym!

Jeśli jednak ktoś z Was myśli inaczej to niech się podzieli spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak samo jak z myjni się wyjeżdża, na początku też jest brak hamulców.

 

pierwszy raz słyszę.

coś nie tak, bo to by znaczyło że w czasie deszczu nie ma hamulca.

nie możliwe.

chyba raczej coś z twoim autkiem jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko jakieś lipne klocki. Nigdy nie miałem czegoś takiego, ani po myciu, ani przy jeździe nawet w ulewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nawet jak się z myjni automatycznej wyjeżdża to zalecają sprawdzić hamulce - coś w tym musi być. Nie wiem jakie mam klocki, nie sprawdzałem, na suchej nawierzchni nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to może dziwna sprawa ale mam to samo

jak umyję autko to trzeba nieźle wcisnąć kiedy tarcze są mokre zeby się zatrzymał

podczas jazdy w deszczu tarcze jednak chyba nie są oblewane ciągłym strumieniem wody i mają wyższą temperaturę co powoduje jej częściowe odparowanie i owiadnie pędem powietrza stąd tez podczas jazdy jest normalnie

wymieniam niedlugo klocki i tacze to dam znac czy cos sie zmienilo

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank masz coś nie tak z hamulcami.po każdym myciu,czy na myjce czy samemu na podwórku nie mam najmniejszego problemu z hamulcami. to by było bez sensu jak by to była norma,obowiązywał by zakaz jazdy w deszczowe dni:D:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze i są juz do dooopy...na wiosne zmieniam wszystko

w końcu pasztet juz nie pierwszej młodości;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłyby do dooopy to i na sucho by nie hamowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zastanawia mnie tylko jedna rzecz:

bo zaobserwowałem coś podobnego w seacie starszych

u nich też tak troszeczke jakby słabsze są zaraz po myciu hamulce ale to dosłownie przez 2 sekundy i jak drugi raz wcisnie sie pedał to jest cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury. 2 razy nacisnac zeby mokre tarcze zaczely hamowac? nigdy czegos podobnego nie slyszalem. sprawdzcie lepiej pompe podcisnienia i weze.

chyba trzeba wystawic na allegro specjalne tarcze hamulcowe na deszczowe dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bzdury, takie są fakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktem jest ze masz cos zepsutego, a nie ze zle hamuje na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek::eek::eek: no no czego tu sie mozna dowiedziec:D:D

 

jedz lepiej sprawdz sobie te hamulce bo to na pewno nie od wody :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego na suchej nawierzchni wszystko jest ok? Żadnych problemów, "stawia dęba", dopiero jak jest sporo wody na jezdni to robią się takie cyrki.

A tak w najprostrzy sposób to jak mam sprawdzić hamulce, jak sprawdzić tę pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jwlalek przyczyn moze byc duzo. w poprzednim b5fl tez mi sie pare razy zdarzylo ze braklo mi hamulcy( pedal twardy i nic). nie jestem specem ale moze servo, jakas nieszczelnosc ? na pewno nie woda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilkoma samochodami i nie przypominam sobie sytuacji żeby w deszczu czy przy jeździe w śniegu brakowało hamulców. Faktem jest że np. mercedes ma taki patent ze podczas jazdy co jakiś czas klocki same minimalnie dotykają tarcz żeby je osuszyć, bo suche mają lepszą sprawność, ale nie może być tak że w deszczu trzeba wciskać pedał 3 razy żeby zahamować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w deszczu tarcze w czasie jazdy nie sa mokre - sila odsrodkowa wyrzuca wode poza tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze bicie jakies na tarczach masz? i brak oslon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie cos takiego nie zdarzylo nigdy, w zadnym aucie - ale : no wlasnie w b6 wprowadzili cos takiego ze podczas jazdy w deszczu ( komp rozpoznaje to po tym ze chodza wycieraczki) co jakis czas klocki hamulcowe zblizaja sie do tarcz ( bez wiedzy i zadnego odczucia kierowcy) w celu ich osuszenia, aby hamulce od razu dzialaly z pelna moca. Nie jest to moj wymysl tylko przeczytalem to instrukcji paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest czasem zaciąganie wody stojącej w podszybiu przez serwo?

Nie wiem, czy 3BG ta usterka też dotyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności