Skocz do zawartości
kondzio2001

awaria elektrycznych szyb po obu stronach z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i moze nie do konca udalo mi sie znaleźć taki sam problem jak moj w istniejacych juz tematach o el. szybach. Mianowicie gdy kupilem auto przednie szyby nie dzialaly ale bylo slychac w drzwiach ze dzialaja jakies przekazniki badz cos w podobie, natomiast nie slychac bylo silnikow( takie samo zachowanie po obu stronach). Pewnego dnia gdy oddalem auto na przeglad chlopak ktory w nim pracuje powiedzial, ze popsikal wd40 w przyciski i szyby zaczely dzialac. Niestety teraz sytuacja sie powtorzyla (obie szyby przestaly dzialac w tym samym momencie i znow slychac tylko pstrykanie w drzwiach)wiec podmienilem przyciski z innego passata ale nic sie nie zmienilo, dla pewnosci wpialem moje przyciski w tamtego passata i dzialaly wiec to nie to. Korzystajac z podpowiedzi przy podobnych problemach na tym forum, zdjalem gume laczaca drzwi i slupek kierowcy zeby sprawdzic wiazke przewodow ale nie widze sladow przyfniecenia ani przerwania jakiegokolwiek z przewodow. Wiec teraz pytanie do was forumowicze co to moze byc bo jakby jedna szyba padla to bym zrozumial ale obie na raz to juz przesada :)

Edytowane przez kondzio2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze tylnie szyby dzialaja bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakies styki masz uwalone albo sa w rdzy czy cos..moze silniczek ci sie zacina ktory jest odopwiedzialny za opuszczanie i podnoszenie szyb..rozbierz poprzegladaj i przelutuj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabralem sie za rozbiorke drzwi no i niestety utknalem, nie moge zdjac tej aluminiowej blachy. Problem w tym, ze nie moge odkrecic 2 srub, ktore trzymaja szybe, Gdy zdejmuje te plastikowe zaslepki to sruby sa poza moim zasiegiem bo szyba jest zamknieta. Zeby miec do nich dostep szyba powinna byc lekko opuszczona ale nie moge jej opuscic bo nie dziala i kolko sie zamyka, no idzie oszalec ! Ma ktos z was pomysl jak moge sobie z tym poradzic, czy jest jakis sposob na awaryjne opuszczenie szyby w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz powqzny problem bo nie dosc ze szyby ci nie dzialaja to jeszcze nie mozesz ich naprawic;p a mozesz sprobowac zrobic tak jak ten mechanich co wczesniej ci psiknal tam wd40 moze sie rozrusza i nie bedziesz mial problemu zeby odkrecic blache jak juz szyba bedzie ruchoma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psikanie w przyciski nic nie da bo juz je podmienialem ze sprawnymi od innego passata i zadnych zmian wiec lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady jakoś podać "na krótko" tam napięcia przez kostkę w drzwiach. Proszę nie bić, bo nie wiem czy tam idzie bezpośrednio na silnik od szyb ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo kolego na krótko bo to jest can i przy silniczku jest moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy musze odkrecac zamek zeby zdjac ta aluminiowa oslone z drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zamek nie ale szybę musisz wyjmować ja w tym tyg to przerabiałem az pojechałem do mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wiecie jaki przekaznik jest odpowiedzialny za podnoszenie szyb i gdzie jest umiejscowiony? Nie chodzi mi o bezpieczniki bo te sprawdzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondzio2001

 

W drzwiach kierowcy jest silnik wraz z modułem sterującym oraz na boczku drzwi kaseta sterownicza - w pozostałych drzwiach odpowiednio przyciski do sterowania szybami oraz silniki .Nie ma osobnego przekaźnika od wymienionego obwodu.Jak chcesz to podeślę Ci schemat elektryczny - podaj mi na PW swój adres email.Wtedy będziesz mógł szukać usterkę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo kolego na krótko bo to jest can

 

can w 1998 roku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilppassatb5

witam!!! ma ktoś kompletny schemat elektrycznych szyb4x do passata b5 3b mam problem typu: na początku przestała działać lewa przednia szyba tylko coś pykało, po czym żadna nie działa wie ktoś co może się dziać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Ja mam troche inny problem :/ mianowicie od samego poczatku szyba przednia pasazera nie dzialala mi w nalezyty sposob. jezeli przyciskam przy panelu od kierowcy wszystko ok chodzi, jednak probujac nacisnac przycisk na drzwiach pasazera szyba opuszcza sie w normalny sposob, jednak chcac podniesc ja do gory, opuszcza sie w dol dalej czyli dol to dol normalnie a gora tez dol :/ wyjelem przycisk, rozebralem, przeczyscilem i zlozylem i dzialalo przez minute normalnie, po czym znowu to samo :/ zamieniajac guzik z innym jest ta sama rzecz, a gdzie indziej dziala on normalnie. ma ktos pomysl co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos z tymi szybami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnijcie się pod komputer i sprawdźcie moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja gdzieś zapewne ma zwarcie i tak się dzieje. Jak kolega wyżej pisał podłącz kompa i odczytaj co mu dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

u mnie problem z szyba jest tylko od kierowcy , wszystkie inne chodza.

natomiast ta od kierowcy nie moge otworzyc ,z poczatku nie dzialal silniczek ale przytrzmalem dluzej i poszlo .teraz slychac ze dziala , co moglo sie zepsuc?linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnyn

Witam

 

Mam podobny problem wiec nie zakaałdam nowego tematu tylko pozwoliłem sie dopisac tutaj

Po przyciśnięciu przycisku szyba przesuwa sie jakieś 2-3 cm. po kilku razach juz w ogóle sie nie przesuwa musze chwile odczekać i znowu moge ją przesuwać po 2-3cm.Nie jest to sprawa mechaniczna po po podaniu 12 V na silnik szyba otwiera sie i zamyka bez zarzutwów. Zauważyłem ze przekaźniki odpuszczja po 2-3 sekundach i silnik staje. Czy w sterownik działa jakieś ograniczenie prądowe które sie zepsuło i teraz ono wyłącza przekaźniki za wcześnie? Dodam ze szyba w drugich drzwiach ( też tylnych) juz w ogóle sie nie przesuwa po przekaźniki przyciagają tylko na chwile ze nawet silnik nie zdaży wystartować.

Sterowniki znajdujące sie w dzwiach sa zaklejone wiec zanim je rozbebesze wole zapytać może ktoś juz sie z taka usterką spodkał

 

Pozdro

Czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności