Skocz do zawartości
casp

regeneracja alternatora valeo 70a

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni grupowicze,

wydaje mi sie, ze mam zbyt niskie 13,3V napiecie ladowania z alternatora valeo 70a/14v. czy ktos juz robil regeneracje: szczotki, lozyska itp i moze podrzucic opis/zdjecia... bede wdzieczny

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym zainetersowany. Ewentualnie jeśli ktoś zna cene części i usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irl78

Alternator VALEO

Łożyska 2sztX10 PLN=20PLN

Szczotki(kpl)=10PLN

No ale jeśli przyjdzie zmieniać wam bieżnię (dla niewtajemniczonych ta część po której ''chodzą'' szczotki)radzę uważać i uzbroić się w cierpliwość.Z własnego doświadzczenia wiem ile niecenzuralnych słów potrafi wydać z siebie człowiek przy naprawie tego typu alternatora.Nie ma to jak BOSCH.W razie pytań służę poradą [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam napięcie ładowania ok. 13 do 13,6V czy to nie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało...

wymieniłem regulator napięcia i jest 14,2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem trzy lata temu regulator napięcia właśnie w Valeo i jaki efekt po wymianie?,włączone światła ,włączona dmuchawa na 4 biegu i ładowanie 13,3 -13,6 a bez świateł i dmuchawy 13 ,6 ale jakoś jeżdżę non stop po 100km dziennie ,akumulator jakoś trzyma nawet w zimę przy (-30)odpalał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Valeo przypadkiem przy rozbieraniu nie trzeba potem zgrzewać/lutować szczotek? trzeba mieć konkret lutonice, bo zwykłą transformatorówką nic nie zdziałasz, Bosch jest dużo łatwiejszy do regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie zmienia tą bieznie???

nie wiem jak w valeo ale w boshu rozlutowuje się je a potem ściąga ściągaczem, mierząc wcześniej ich ustawienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem kapitalny altka u sasiada diagnosty za 170. Normalnie bierze 190. wymienione było wszystko z łożyskami dobrej marki ,pierścieniami, oprócz szczotkotrzymacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności