Skocz do zawartości
malczykos

Zmiana podswietlania licznika i aktywacja zasięgu na baku

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zainspirowany lekturą ze strony http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=153338&highlight=clusters postanowiłem to wypróbować na swoim aucie. W zasadzie nie na swoim bo u mnie nie da się tego zrobić, ale wykonałem tą mała przeróbkę w aucie kuzyna czyli VW Bora `02 r. Modyfikacje te są przeznaczone do aut i IMMO 3 w których jest fuul FIS a także 1/2 FIS.

Aby uruchomić przywitanie "WELCOME", które pokazuje się po przekręceniu kluczyka należy w eepromie w miejscu 0x0417 zmienić z 02 na 6B, działa tylko w licznikach z pełnym FIS-em.

Aby uruchomić zasięg na baku należy w miejscu 0 x 0416 zmienić z C1 na E1, ta modyfikacja działa w pełnym FIS oraz w 1/2 FIS.

 

Modyfikacja podświetlenia po przekręceniu kluczyka:

0x01ED - X3- podświetlanie dolnych liczników bez wskazówek i tarczy

0x01ED - X5- podświetlanie tarczy bez dolnych liczników i wskazówek

0x01ED- X7- podświetlenie tarczy i dolnych liczników bez wskazówek

0x01ED- X9 - podświetlenie wskazówek bez dolnych liczników i tarczy

0x01ED- XB- podświetlenie wskazówek i dolnych liczników bez tarczy

0x01ED - xD- podświetleni wskazówek i tarczy bez licznika

0x01ED- XF- podświetlenie całego licznika

 

X- oznacza starą wartość której nie zmieniamy. Modyfikacja przeznaczona do liczników z IMMO 3. W miejscu 0x01ED może się znajdować 30, wtedy zmienmy tylko z 0 na konkretna wartość a 3 pozostawiamy bez zmian. Na fotce zmiana podświetlenia na świecące wskazówki i dolne liczniki w Borze rocznika 2002. Świetny efekt zwłaszcza w nocy.

30082008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko super ale po Polsku można :) chodzi mi o to czym się to zmienia i gdzie bo mam FIS 1/2 i chciałbym wiedzieć ile jeszcze w baku mam paliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa w passatach po lifting (IMMO3), więc Ty na tym nie skorzystasz.

Trzeba mieć odpowiedni interfejs np. VAG-TACHO.

Sam też się tym bawiłem i potwierdzam, że działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaale lipa a juz myślałem że będę flaszke stawiał :)

 

P.S. a czy paski po lifcie nie maja tej opcji w standardzie bo chyba w każdym pokazuj zasięg na baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aaaaale lipa a juz myślałem że będę flaszke stawiał :)

 

P.S. a czy paski po lifcie nie maja tej opcji w standardzie bo chyba w każdym pokazuj zasięg na baku

 

 

Fajnie by było, jak by to dało się zrobić 3B bo takiego mam. A co do zasięgu to nie pamiętam czy w każdym 3BG jest ona aktywna, w Golfach i Borach jest nieaktywna.

Do zrobienia modyfikacja potrzeba jakiś fejs typu VAGTACHO i jakis hex edytor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego mam licznik z immo3 możliwe by było odczyt ilosci paliwa w baku przy zmianie epromu a może jeszcze jakies dodatkowe opcje pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość quatro23

witam koledy czy mozna właczyc podswietlenie dolnych liczników pokretłami tak jak sie kasuje serwis kasowałem serwic i wyłaczylem ta funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolego mam licznik z immo3 możliwe by było odczyt ilosci paliwa w baku przy zmianie epromu a może jeszcze jakies dodatkowe opcje pozdro

Masz na myśli żeby pokazywało ci ile litrów paliwa masz w baku?

czy może ile kilometrów przejedziesz zanim skończy ci się paliwo?-bo to masz chyba w "standardzie" bynajmniej ja tak mam, że wiem ile przejadę km zanim stanę mam 1/2 fis-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy można ustawić te ustawienia " podświetlenie wskazówek,zasięg) programem "K+CAN VAG COMMANDER 1.4 " . Jeśli tak to w jaki sposób ? :) z góry wielkie dzięki :)

Edytowane przez zbyszon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę. Jeśli któryś z kolegów mógł by opisać jak zrobić to programem typu " K+CAN VAG COMMANDER 1.4 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da. Należy odczytać eeprom z zegarów i zedytować go HexEditorem, następnie wrzucić spowrotem do zegarów. Jakie masz zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie jest do tego potrzebny jakikolwek hexedytor, możliwa jest zmiana także w oknie, w którym wyświetlają się komórki eepromu... ważna jest przy tym zasada, żeby zapisać oryginalny eeprom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie za bardzo wiem czemu nie chce się połączyć po linii CAN tylko łączy się przez K-Line i wtedy podświetla mi sie ikonka instrument/imobilizer. Jak włącze funkcje read to coś jest nie tak bo wychodzi jakis kosmiczny przebieg raz kolo 699000 a raz ponad milion. U góry w tym programie są różne jak by podane modele "zegarów ,samochodów..." ale który zastosować do 3BG - 2002r. ?

 

:)

asxasx.jpg

Edytowane przez zbyszon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączyłem się za pomocą commandera z 3B z opisu i z 3BG z 2004 roku poprzez k-line, w ustawieniach nic nie zmieniałem, szło na domyślnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by mi się już udało to nie za bardzo rozumiem gdzie zmienia się te wartości np.od podświetlenia zegarów,wskazówek itp. Jak sie ma to do zamieszczonego przeze mnie screna ?? :/ Czemu taki dziwny przebieg który jest w 100% inny ... :/ Był bym bardzo wdzięczny za screna łopatologicznego co gdzie zmienić "gdzie wpisać wartości itp" :)

Edytowane przez zbyszon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oknie po lewej stronie masz napisane, a z tego co pamiętam to kolumny (pionowe) nleży liczyć od lewej strony od 0 do 9 i dalej od A do F. I tak np. 01ED będzie komórką na przecięciu 01E0 oraz kolumny D. Jeśli coś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi bo robiłem to jakiś czas temu...

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego czyta jakiś kosmiczny przebieg...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym najpierw sprawdzil jakiej produkcji sa te zegary co by nie bylo niespodzianek:)

 

A propo CANu to w modelu 3BG nie ma możliwości diagnozy po szynie CAN. Can jest tylko do komunikacji wewnątrz-systemowej czyli pomiedzy systemami, np. licznik-silnik-abs itd..

 

A kosmiczny przebieg to nic niepokojącego ponieważ w różnych wsadach w różnych miejscach jest przebieg i poprostu CAN Commander źle je interpretuje bo akurat takiego algorytmu wsadu nie zna. Tyle ode mnie:)

 

I jeszcze jedno, od roku modelowego 2004 zmienia się porządek we wsadach; te same informacje znajdują się zupełnie gdzie indziej. I właśnie od tego roku modelowego zmienia się wartości w innym miejscu, w jakim nie pamiętam. Dla zainteresowanych - mogę sprawdzić:)

 

Pozdrawiam;)

Edytowane przez lismulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopię trochę temat.

Mam następujące pytanka. Czy da radę sie połączyć z tym programem VAG CAN PRO ? I czy da radę zrobić podświetlenie wskazówek w zegarze bez FISA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności