Skocz do zawartości
Pablo

zawieszene wzmocnione w 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam paska 3bg z utwardzonym i wzmocnionym, obniżonym o 20mm zawieszeniem sprawdziłem we wlepce w bagażniku i książce serwisowej.

 

Interesuje mnie jak one się rożni od tego normalnego czy rzeczywiście jest wzmocnione i jak jest jego cena przy ewentualnej naprawie (wymianie na nowe).

 

 

Pozdrawiam 3ekam na Wasze opinie na ten temat.... Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie obniża się i utwardza sprężynami,czy chodzi ci o wahacze bo wszystkie 3bg mają takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pownna być stanartowa wysokość od jezdni do najwyższego punktu w nadkolu. Ja mam 63 cm i czerwone sprężyny i mam problemy z krawężnikami, a znajomy ma 69 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Różnica jest tylko w sprężynach i amortyzatorach.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest tylko w sprężynach i amortyzatorach.

 

HHA

 

 

A jaka jest cena tych sprężyn i amortyzatorów oczywiście oryginalnych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zastanawiam sie jak rozumieć to wzmocnienie i obniżenie. Czy to jest zawias sportowy czy poprostu na trudne warunki drogowe. Tego nie pamiętam

 

Same tylko spreżyny tył to około 330zł za 2 sztuki.

Amortyzatory przód na trudne warunki to 420zł/szt a tył 340zł/szt

Amortyzatory przód dla sportowego to 245zł/szt a tył 279zł/szt

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie jak rozumieć to wzmocnienie i obniżenie. Czy to jest zawias sportowy czy poprostu na trudne warunki drogowe. Tego nie pamiętam

 

Same tylko spreżyny tył to około 330zł za 2 sztuki.

Amortyzatory przód na trudne warunki to 420zł/szt a tył 340zł/szt

Amortyzatory przód dla sportowego to 245zł/szt a tył 279zł/szt

 

HHA

 

mam taki opis w książce serwisowej 1BE Wzmocnione sprężyny (podwozie sportowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki opis w książce serwisowej 1BE Wzmocnione sprężyny (podwozie sportowe)

 

Dokładnie to: "1BE sports suspension/shock absorption"

Skąd wiesz, o ile obnizone jest zawieszenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo o 20mm obniża VW za pomocą tego zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bo o 20mm obniża VW za pomocą tego zestawu

 

Dokładnie tak jak mówi Boommax :)

 

 

Pytanie jaki mają numer części te amorki i sprężyny wzmocnione, bo coś nie mogę tego znaleźć w ETCE??

 

A czy ktoś się orientuje czy ten zestaw oryginalny jest lepszy od Konni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod względem wykonania nie wiem, ale kupując zestaw Koni masz możliwość płynnej regulacji twardości itp....obniżenie w zależności od sprężyn -40 -> -60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Dolacze sie do pytania o to zawieszenie -20mm.

Powiedzcie mi czy amory sa utwardzone czy tylko sprezyny sa krotsze?

Czy ktos probowal wstawic te sprezyny -20mm ze standardowymi amorami?

Moj passek jak go kupowalem byl opisany jako wersja sport comfort. Ale zawias mam typowo offroadowy. Strasznie mnie to wkurza bo wczesniej jezdzilem na gwincie a nie chce zmieniac zawiasu na twardy bo zona ma problemy z choroba lokomocyjna przy twardym zawiasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolacze sie do pytania o to zawieszenie -20mm.

Powiedzcie mi czy amory sa utwardzone czy tylko sprezyny sa krotsze?

Czy ktos probowal wstawic te sprezyny -20mm ze standardowymi amorami?

Moj passek jak go kupowalem byl opisany jako wersja sport comfort. Ale zawias mam typowo offroadowy. Strasznie mnie to wkurza bo wczesniej jezdzilem na gwincie a nie chce zmieniac zawiasu na twardy bo zona ma problemy z choroba lokomocyjna przy twardym zawiasie.

 

Raczej nie radził bym wstawiać sprężyny usportowione do standardowych amortyzatorów ponieważ, długo na nich nie pojeździsz.

 

Dlatego radziłbym założyć Ci Gwint z możliwością regulacji twardości i obniżenia samochodu...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też mam 1BE na wlepie,ale z tego co wyczytałem to jest podwozie sportowe,o wzmocnionych sprężynach,nie ma nic o obniżeniu:confused:Nie mam problemów z wysokością,nie haczy na leżących policjantach czy krawężnikach.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos probowal wstawic te sprezyny -20mm ze standardowymi amorami?
kilka osób na forum ma seryjne amortyzatory ze springami -40, -30 i dają jakoś rade :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilka osób na forum ma seryjne amortyzatory ze springami -40, -30 i dają jakoś rade :]

 

Moim zdaniem montowane sprężyn na seryjnych amortyzatorach troche mija się z celem ale może się myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche sie mija, ponieważ amortyzator ma mniejszy skok przy tych samych nastawach i tym samym gorzej wybiera nierówności i może dobijać w skrajnych przypadkach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac
no troche sie mija, ponieważ amortyzator ma mniejszy skok przy tych samych nastawach i tym samym gorzej wybiera nierówności i może dobijać w skrajnych przypadkach :]

 

Jezdzilem na -40 na serii i strasznie bilo.

Jednak nie wydaje mi sie ze sprezyna obnizona o 2cm bedzie tak twarda jak -4cm. Do tego przeciez to produkt vw wiec napewno wypuscili cos co jest troszke twardsza a nie twarde jak sprezyny sportowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdzilem na -40 na serii i strasznie bilo.

Jednak nie wydaje mi sie ze sprezyna obnizona o 2cm bedzie tak twarda jak -4cm. Do tego przeciez to produkt vw wiec napewno wypuscili cos co jest troszke twardsza a nie twarde jak sprezyny sportowe.

 

występuje pare twardości sprężyn i są one oznaczone kolorami czarna, niebieska, zółta, czerwona i każda z nich na inną twardość. ta 20mm ma inny kolor niż ta co ma 40mm chyba od tego to jest zależne = inną twardość.

a w VW to jest chyba czarna albo niebieska dokładnie niewiem, jak się myle to proszę mnie poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos moze wie jaka jest gradacja kolorow...kolor i jaka twardosc temu odpowiada (chodzi mi jaki kolor jest najbardziej miekki a jaki najtwardszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności