Skocz do zawartości
zacek

fotka, bezpiecznik od czego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Passata B4 1.9 TDI 90 KM, nad akumulatorem sa miejsca na 2 bezpieczniki,a moim pytaniem jest to od czego jest brakujący bezpiecznik

dsci2092qa3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też jestem ciekaw, co to za urządzenie i bezpieczniki - bo mam takie coś też w swoim Passacie. Myślę, że ma to związek z klimatyzacją. Zadałem to pytanie na forum rosyjskim.

 

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=75824

 

Jeden z ich forumowiczów odpowiedział, że podobno ma to związek z klimatyzacją. Czekam na dalsze odpowiedzi na forum rosyjskim. Jak się czegoś ciekawego dowiem, to dam znać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi takze sie wydaje ze to od klimy, ja w swoim mam 2 bezpieczniki tylko od strony drugiego kola, no i do tego przekaznik (czy 2 bo juz nie pamietam) - oczywiscie mam klimatyzacje

a moze ktos u ciebie przerabial zasilanie swiatelek (bo tez moglby podobnie zrobic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, co to jest. Jest to sterownik wentylatorów chłodnicy i sterownik elekrosprzęgła klimatyzacji.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4910147#4910147

 

Witam, posiadam Passata B4 1.9 TDI 90 KM, nad akumulatorem sa miejsca na 2 bezpieczniki,a moim pytaniem jest to od czego jest brakujący bezpiecznik

 

Od elektrycznego silnika drugiego wentylatora chłodnicy. Przypuszczam, że u Ciebie jest jeden silnik elektryczny, który napędza jednocześnie 2 wentylatory (połączone ze sobą paskiem klinowym), dlatego też to drugie miejsce jest puste. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest pomiędzy tymi bezpiecznikami, a akumulatorem?

To takie czarne, owalne z metalową ramką do okola.

Są podłączone do tego 2 gumowe wężyki w których idzie powietrze.

Jeden wężyk idzie do góry auta i później przy szybie przechodzi na lewą stronę auta i idzie gdzieś pod filtr paliwa.

Natomiast drugi wężyk idzie do jakiegoś przewodu od silnika.

(sprawdziłem powietrze jest zasysane w tym przewodzie)

Jest tez podłączona jakaś wtyczka.

 

Jak myślicie do czego to służy:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest elektrozawór sterujący klapką obiegu zamkniętego dmuchawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma to jakikolwiek związek z silnikiem? Po co jeden z gumowych wężyków jest podłączony do innego, który wychodzi z silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy klapie jest siłownik na podciśnienie ... zaworek załącza podciśnienie sterując siłownikiem. Podciśnienie wytwarza pompa vacuum przy silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam podobny przekaznik, u mnie na tej blaszce nabite jest 30A a mam wlożony jeden bezpiecznik 20A, Moje pytanie Brzmi czy mam wymienic ten bezpiecznik na 30A czy dac jeszcze do tych 20A + 10A,

Z góry dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ta blaszka to bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności