Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Co źle mogłem podłaczyć??

 

Masa od wzmaka najlepiej bezpośrednio pod aku, skoro słyszysz obroty silnika w głośnikach. A trzeszczenie to dziwna sprawa - upewnij się, że nie podłączyłeś głośników w przeciwfazie (zamiana + z -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masa od wzmaka najlepiej bezpośrednio pod aku, skoro słyszysz obroty silnika w głośnikach. A trzeszczenie to dziwna sprawa - upewnij się, że nie podłączyłeś głośników w przeciwfazie (zamiana + z -)

To będę musiał dokupić kabel masowy i tak podłączę pod aku.

A takie trzeszczenie (pierdzenie) jest jak dam głośno.

Jeśli w radiu mam wyjście RCA na SW i F a na wzmaku opis F i R oraz output. To suba na wzmaku gdzie podpiąć , a gdzie głośniki z przodu? I czy RCA od radia do wzmaka (pod sub) podłączam dwie końcówki czy jedną (takie cos instrukcja podaje - niewiem jak to rozumieć)?

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. I mam jeszcze jedno - czy przy głośnikach Hertz ESK 165 z przodu i subie potrzebuję 3xRCA(6 końcówek) z radia do wzmaka czy wystarczy 2xRCA(4 końcówki) ?

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę:

 

wyjście z radia SW (subwoofer) jedną parą RCA dajesz do wzmaka pod R (rear) na input

wyjście z radia F (front) drugą parą RCA dajesz do wzmaka pod F (front) na input.

Potrzebujesz do tego wszystkiego 2 par RCA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinul Jeszcze raz wielkie dzięki ...jutro sie pobawię z przełożeniem:)

Powiedz jeszcze mi jedną rzecz...jakie skutki może mieć kiedy kabel zasilający "+" bede mial 20mm2 a masę 10mm2 ?

Pomyliłem się i kupiłem kabel do masy Hollywood 10mm2 ...teraz nie wiem czy wymienić go na 20mm2 (z dużą dopłatą - 10mm2 -> 4.4zł/m a 20mm2 -> 13zł/m) czy zmienić "+" na 10mm2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 mozliwosci. Albo zostawisz jak jest wtedy ale musisz zabezpieczyć plus bezpieczniki em do 10mm2.

Druga możliwość to położyć drugi kabel masy o grubości 10mm2.

Ostatnia i chyba najczęstszą i najbezpieczniejsza możliwość to zakup nowego kabla...nauczka i tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem masę bezpośrednio pod akumulator i po włączeniu silnika z nowych głośników w drzwiach z przodu (ze wzmaka),cały czas słychać obroty silnika z tychże głośników! Co może być źle , bo już brakuje mi nerwów ? Jeśli bez zapłonu to gra(lekko charczy przy zmianie piosenek z CD - ogólnie dobrze ale przy głośniejszym poziomie głośniki i sub " pykają" dziwnie( ni to się ma do dżwięku , tymbardziej z suba mnie to dziwi bo przy nim samym tego nie było); na zapłonie lekki "pisk" a jak włączę silnik to słychać obroty silnika dalej). Kable prądowe (masa i plus) idą lewy progiem , głośnikowe środkiem a sygnałowe prawym progiem. Robię jak trzeba a tu takie akcje...co jest nie tak?!

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej założyć dobre 2 ekranowane RCA , ale najpierw spróbuj założyć porządny filtr przy wzmacniaczu na rca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pary RCA , jedne Dietz`a a drugie to Hollywood. O jaki filtr chodzi , takie coś?

http://allegro.pl/filtr-przeciwzakloceniowy-rca-separator-petli-hgli-i4169427229.html

Wystarczy że jeden założę czy muszę mieć 2 takie?

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestę nowy na forym także chciałbym wszystkich serdecznie powitać :)

Posiadam radio Blaupunkt Kingston mp47 (http://www.audiosklep.pl/blaupunkt-kingston-mp47-4x45w-p-1340.html ) czy montaż głośników Signat L16 lub H16 ma sens? Muszę oryginalne wymienić ponieważ niestety charczą a dodam że w zupełności mi wystarczały :D także proszę o odpowiedź czy takie głośniki będą grały porównywalnie do ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy montażu filtrami się prostuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem filtr przeciwzakłóceniowy Hollywood na RCA przy wzmacniaczu , podłaczając masę tego filtra do karoserii (dobrze czy nie?! ) i nadal słychać obroty silnika z głośników w przodzie ale tylko w nich - w subie jest ok , nic nie trzeszczy . Jest lepiej niż bez tego filtra ale dalej słychać silnik/alternator.... Więc co może być nie tak...Już nie mam sił - zawsze coś:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z obrotami (a dokładniej alternatorem). Możesz mieć źle poustawiane gainy. Musisz przyciszyć na wzmacniaczu. Ustaw sobie taką głośność jaka ci pasuje, (znaczy się aby nie było przesterów), i zobacz o ile możesz zmniejszyć gaina. Po tej operacji podgłośnij na radyjku do poprzedniego poziomu i znowu zmniejsz. U mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tak podsumowując może ktoś w jednym poście napisać jakiej średnicy i głębokości głośniki wchodzą do B5 lift (2004 rok) przód i tył?

 

przód

-średnica 165, głębokość __ ?

 

tył

-średnica 165 (?), głębokość __ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do passatów B5 będą pasować chyba wszystkie głośniki o średnicy 16,5 cm. Ma ło które głośniki mają głębokość montażową większą od 7 cm. A pamiętaj że trzeba dać jeszcze dystans który ma te 3,5-4 cm. A na tył nie montuje się głośników przy porządnym Car Audio. A jak są to się wycisza na radiu.

 

Poczytajcie to sobie, dużo wyjaśnia. FAQ nazar http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ręce opadają ..próbowałem dziś kombinować z masą RCA w radiu i dalej to samo...oddam gdzieś do warsztatu car audio , może to zrobią a jak nie to cały sprzęt do żyda:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwny przypadek - zazwyczaj zmiana masy która jest podpięta gdzieś do budy na przepięcie pod aku pomaga. Ja osobiście nigdy nie stosowałem żadnych filtrów. Sprawdź, czy ci obudowa wzmaka nie dotyka do blachy, bo takie ewenementy też się zdarzają. Bez wzmaka na samym radiu nie miałeś takiego efektu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strasznie dziwny przypadek - zazwyczaj zmiana masy która jest podpięta gdzieś do budy na przepięcie pod aku pomaga. Ja osobiście nigdy nie stosowałem żadnych filtrów. Sprawdź, czy ci obudowa wzmaka nie dotyka do blachy, bo takie ewenementy też się zdarzają. Bez wzmaka na samym radiu nie miałeś takiego efektu ??

 

Wzmak ma trochę miejsca , jest odsunięty od blachy w bagażniku i nie styka jej. Bez wzmaka nie było żadnych zakłóceń , nic a nic. Jak miałem wzmak + sub to lekko pyrkało(ledwo co) ale jak podłączyłem do tego głośniki na przód to jest gorzej. Przy głośnej muzyce nie słychać zakłoceń ale przy cichej lub zmianie piosenek jest to bardzo denerwujące:( Każdy rodzaj kabla idzie inną stroną , masa wraca do aku , filtr zakłóceniowy dodany , do tego ta masa RCA w radiu sprawdzona i bez poprawy ( no minimalnie filtr pomógł ale nie znacznie). Czytałem że pozostaje sprawdzić stan szczotek przy alternatorze , regulator napięcia... Zobaczę czy pomoże czy nie - to ostateczność już:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię - skoro bez wzmaka i głośników było ok to szczotki a alternatorze bym raczej pominął a skupiłbym się bardziej na głośnikach przednich i zwrotnicach (o ile są) tych głośników, bo wygląda na to że tu tkwi przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności