Skocz do zawartości
hotair

Jak prawidłowo sprawdzić poduszki zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi powie czy jest skuteczny sposób na sprawdzenie poduszek przy silniku i skrzyni. Mam takie uczucie że coś mi się przesuwa w autku ale z góry niby motor jest sztywny. Ile jest tych poduszek i w jakich miejscach zerknąć, czy czymś podważać? Jak to zrobić praktycznie, może ktoś się wypowie z doświadczeniem . Mam na myśli oczywiście motor 1Z 1.9tdi, problem powstał chyba po wymianie maglownicy ale pewności nie mam, wtedy była opuszczana tylna cześć ławy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nikt tego nie wymieniał? Bo na forum jest trochę informacji ale właściwie bez konkretów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są 3 poduszki ....dwie pod silnikiem i jedna pod skrzynią ... ale jak sprawdzić to nie pomogę niestety bo moje są dobre i nie wymieniałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągasz ręczny, podnosisz maskę i próbujesz ruszyć zarówno do przodu jak i do tyłu

Silnik ma prawo troszkę się zabujać ale nie powinien wychylać się za mocno

podobnie przy gaszeniu silnika. Najlepiej robić testy w 2 osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak miewa się mój ręczny bo nie chciałbym kumpla rozjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma stać i patrzeć po bokach auta, a nie przed maską ma sie rozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafiła mi się metalowa belka i jak po niej przejeżdżam to wyraźnie bryka prawa strona a na ręcznym niby nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mi powie czy jest skuteczny sposób na sprawdzenie poduszek przy silniku i skrzyni. Mam takie uczucie że coś mi się przesuwa w autku ale z góry niby motor jest sztywny. Ile jest tych poduszek i w jakich miejscach zerknąć, czy czymś podważać? Jak to zrobić praktycznie, może ktoś się wypowie z doświadczeniem . Mam na myśli oczywiście motor 1Z 1.9tdi, problem powstał chyba po wymianie maglownicy ale pewności nie mam, wtedy była opuszczana tylna cześć ławy.

 

Witam. Podaję sposób sprawdzenia poduszek silnika w pojedynkę (samemu): Włączasz 1-wszy bieg, spuszczasz hamulec ręczny, otwierasz maskę, idziesz z przodu auta i mocno pchasz samochód do przodu i do tyłu, obserwując jednocześnie, jak się zachowują poduszki (ile się przemieszczają w stosunku do "łapy" mocującej). Poduszka nie może więcej się przemieścić niż ok. 2 cm. W ten sposób oceniasz, która poduszka jest do wymiany. Powodzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności