Skocz do zawartości
cris52

Czujnik poziomu plynu w zbiorniczku wyrownawczym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z zlokalizowaniem czujnika poziomu plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym,poprostu nie moge go znalezc,ogladalem zbiorniczek i nie widze zadnych odchodzacych przewodow.Prosze o naprowadzenie na to ustrojstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy zbiorniczku nie masz kabelków to pewnie nie masz czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co jakis czas zapala sie kontrolka poziomu plynu,po wylaczeniu silnika i ponownym uruchomieniu jest dobrze przez pare dni i znowu sie historia pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik:

Nowy-1.jpg

 

wchodzi do niego czarna wtyczka z dwoma przewodami, neibiesko-żółty i brązowy, poszukaj czy gdzieś sobie nie wisi w okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może by wina licznika. Zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,jutro jeszcze raz obejrze,w tym miejscu co jest zaznaczony czujnik na zdjeciu u mnie jest jakas czarna przykrywka,sprobuje ja zdjac moze pod nia jest ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ta czarna przykrywka to właśnie wtyczka, tyle że ma urwane kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik:

Obrazek

 

wchodzi do niego czarna wtyczka z dwoma przewodami, neibiesko-żółty i brązowy, poszukaj czy gdzieś sobie nie wisi w okolicy

 

porownalem ten zbiorniczek z moim niby taki sam tylko u mnie nie ma wejscia na czujnik,a pod pokrywka o ktorej pisalem wczesniej sa tylko dwie sruby mocujace zbiorniczek,nigdzie nie ma kabli,tylko jedno mnie zastanawia,jezeli w moim pasku nie ma czujnika poziomu plynu to dlaczego zapala sie kontrolka na desce-sporadycznie , sa dni ze potrafi zapalic sie kilka razy w czasie jazdy a zdarzaja sie i tygodnie,ze nie swieci,przy kazdym uruchomieniu lampka zapala sie i zaraz gasnie,prosze pomoc mi w rozwiazaniu tej "zagadki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że przy rozruchu świeci to jest ok. Sprawdzałeś czy nie ma wtyczki gdzieś tam luzem? z tego co pamiętam to wychodzi ona ze ściany grodziowej trochę niżej na lewo od zbiornika w wiązce przewodów owiniętej czarną taśmą izolacyjną. Bo może ktoś z jakiegoś powodu podmienił zbiornik na zbiornik z innego auta np. od starego transportera. Pierwszy raz spotykam passata bez kontrolki poziomu płynu :)

jeżeli tej wtyczki na 100% nie ma to powodem świecenia kontrolki podczas jazdy może być uszkodzenie lutów na płytce liczników. Kontrolka oznacza też przegrzanie silnika, ale wtedy widziałbyś że wskaźnik temperatury jest wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to mnie zainteresowalo/brak czujnika/wszystko dokladnie obejrzalem,nie ma zadnej wtyczki,wiazka jest ale nic z niej nie wychodzi co by bylo nie podlaczone,temperatura utrzymuje sie w granicach 90-100 st.przy dobrze rozgrzanym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no jak nie ma to nie ma. W takim razie przyczyny szukaj we wskaźnikach a dokładniej lutach między gniazdem a płytą główną liczników. Jak się za to zabrać znajdziesz w FAQ.

 

update

patrzyłem i u mnie ta wtyczka wchodzi do wiązki która idzie pod uszczelką między maską a ścianą grodziową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej meczy mnie ten wskaznik poziomu paliwa,mam jeszcze jedno pytanie do czego sluza przewody/chyba trzy/przykrecone do szpilki gornej mocujacej krociec mocowany przy prawej stronie silnika do ktorego jest przylaczony waz od zbiorniczka ten grubszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....do czego sluza przewody/chyba trzy/przykrecone do szpilki gornej mocujacej krociec mocowany przy prawej stronie silnika do ktorego jest przylaczony waz od zbiorniczka ten grubszy?

 

Nic nie piłem jeszcze a za cholere nie moge sobie wyobrazić o jaki element ci chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nic nie ma. (u mnie)

Jak jest przykręcone do szpilki to zn. że masa.

No chyba że ktoś urwał wtyczkę od zbiorniczka i kable przykręcił do tej śruby żeby były zwarte.

Można je odłączyć i zobaczyć co się stanie ...

Nie wiem czy czujnik w zbiorniczku jest zwierny czy rozwierny , więc niech ktoś to skoryguje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Czujnik w zbiorniku to jest połączony z przekaźnikiem. Jeśli wtyczka gdzieś wisi luzem i nie są zwarte przewody to czujnik powinien podać napięcie na kontrolkę. Miałem tak w golfie 2 - był przekaźnik na swoim miejscu, była instalacja do zbiorniczka tylko zbiorniczek był bez czujnika. Jak zwarłem styki wtyczki to podczas uruchamiania silnika migało kontrolnie jak zawsze a potem przestawało. Rozwarcie uruchamiało kontrolkę po kilku sek. Może jednak jest gdzieś ta wtyczka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki jak na tej aukcji http://allegro.pl/item297437413.html

 

Juz wiem o co Ci chodzi, Ja tez mam tam ale chyba tylko jeden kabelek przykręcony, ale nie mam pojęcia do czego on jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności