Skocz do zawartości
ABDP

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Dzisiaj miałem problem z odpaleniem. Na dworze -12 a samochód nie odpalił, kręciłem kilka razy i nic. W czasie kręcenia na zegarach różne kontrolki mi się zapalały i centralny sam zamykał i otwierał. Odpaliłem dopiero jak znajomy podłączył kable, nie czekaliśmy aż się podładuje tylko od razu odpalił jak to się mówi od strzała. Czy nie wygląda to jakby winny był akumulator?

tak to akumulator padl

nalezy jego podladowac i sprawdzic czy sie nadaje

jesli nie to kupic nowy

http://http://forum.vw-passat.pl/threads/609-Jaki-akumulator-do-TDI-%28diesel-parametry-wymiary%29?highlight=jaki+akumulator

i sprawdzic nalezy tez ladowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jeszcze inna wina nie odpalenia auta przy -14 niz akumlator i świece ? Świece wymienione na nowe Wszystkie z Boscha 2 miesiace temu akumlator kreci dość dobrze a rano nie chciał odpalic dopiero za 5 razem , świece podgrzane i tak jak mowie po pare razy ?? Zły kąt wtrysku ? Przy wymianie rozrzadu były tez wymieniane uszczelki od pompy i niewiem czy ustawił wogole kąt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie.. Swiece żarowe wymienione na beru wszystkie 4 szt. Akumulator także nowy.. wymieniony filtr paliwa.. nie chciał odpalić.. Zaholowałem do mechanika ten wymienił filtr paliwa, niestety zrobiłem z 20 km i niestety to samo.. Kręci lecz nie odpala.. wyczyściłem zbiornik paliwa i ten filtr wychodzący z niego ( smok? ) po zalaniu filtra paliwa zagadał.. pojeździłem troche i zostawiłem go na 5 dni na parkingu. Dzisiaj wsiadam zagrzałem 2 razy świece odpalil, zaczeły falować obroty po czym zgasł.. Kolejne próby odpalania skonczyły się migającą kontrolką oleju.. Auto stoi i nie mam pojęcia co z nim dalej.. Ktoś poratuje ?

Edytowane przez Marcinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój mechanik gadał iż sprawny AFN bez podgrzewania wstępnego odpali bezproblemowo do -15 stopni. Więc to sprawdziłem.

Autko stało około 14h pod chmurką w temp. -14 stopni i odpaliłem bez grzania świec. He He He obkręcił 3 razy i odpalił:lol

Tylko z grzaniem aby odpalić wystarczy mu pół obrotu wału:lol

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Moj avf odpalal z 3 spalonymi swiecami przy -9 za pol obrotu. Takze zdrowy motor ma palic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec w takim razie albo dawka zla albo czujnik temp walniety-ten co daje impuls na ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardziej obstawiam na zła dawke niż na czujnik ale to jeszcze sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nacho66

Pozwole sobie odpowiedzieć w tym wątku bo jestem świeżak i nie mogę zakładać tematów. Również mam problem z odpalaniem. Pojawił się dziś. Przy starcie kręci raz a potem slyszę terkotanie/stukanie jakby się coś zacięło. W tym samy czasie diody na desce zaczynają migać. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z odpalaniem, auto zawsze działało na dotyk a silnik chodził równo. Serwisowany był rok temu i dosłownie w przyszłym tygodniu mam go zostawić u mechanika na pełen serwis. 3 tygodnie temu musiałem doładować akumulator (bo auto stało przez miesiąc nie używane, byłem poza miejscem zamieszkania).

 

Z innych nieprawidłowości, które mogą mieć związek

- okazjonalny biały dym po dłuższym postoju auta (kilka dni) zaraz po starcie

- niestety mam uszkodzony wyświetlacz tekstowy więc nie moge przeczytać komunikatu ale od jakiegoś czasu dostaje potrójne piknięcie przy starcie (żadna z diod na desce się jednak nie zapala).

 

PS: Wersja z auto skrzynią (nie wiem czy to wynika z oznaczeń modelu w profilu)

 

Jak wspomniałem, auto ma być serwisowane rutynowo w przysżłym tygodniu tak czy siak więc jeśli jest problem to liczę na to, że zostanie usunięty ale ciekawi mnie możliwa przyczyna i czy jestem w stanie w warunkach 'domowych' coś zaradzić (choćby żeby uniknąc wzywania lawety)

Edytowane przez nacho66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to sprawdz jak z akumulatorem

po nocy powinien miec 12,6V okolo

jesli ponizej 12V to akumulator powiedzial pa pa

 

podladuj akumulator

jak odpali sprawdz ladowanie 13.8-14,4 V

 

obstawiam wlasnie na akumulator bo te terkotanie to stycznik w rozruszniku to robi z powodu slabego pradu

 

jak by sie okazalo ze akumulator to poczytaj tu

http://forum.vw-passat.pl/threads/609-Jaki-akumulator-do-TDI-%28diesel-parametry-wymiary%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwole sobie odpowiedzieć w tym wątku bo jestem świeżak i nie mogę zakładać tematów. Również mam problem z odpalaniem. Pojawił się dziś. Przy starcie kręci raz a potem slyszę terkotanie/stukanie jakby się coś zacięło. W tym samy czasie diody na desce zaczynają migać. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z odpalaniem, auto zawsze działało na dotyk a silnik chodził równo. Serwisowany był rok temu i dosłownie w przyszłym tygodniu mam go zostawić u mechanika na pełen serwis. 3 tygodnie temu musiałem doładować akumulator (bo auto stało przez miesiąc nie używane, byłem poza miejscem zamieszkania).

 

Z innych nieprawidłowości, które mogą mieć związek

- okazjonalny biały dym po dłuższym postoju auta (kilka dni) zaraz po starcie

- niestety mam uszkodzony wyświetlacz tekstowy więc nie moge przeczytać komunikatu ale od jakiegoś czasu dostaje potrójne piknięcie przy starcie (żadna z diod na desce się jednak nie zapala).

 

PS: Wersja z auto skrzynią (nie wiem czy to wynika z oznaczeń modelu w profilu)

 

Jak wspomniałem, auto ma być serwisowane rutynowo w przysżłym tygodniu tak czy siak więc jeśli jest problem to liczę na to, że zostanie usunięty ale ciekawi mnie możliwa przyczyna i czy jestem w stanie w warunkach 'domowych' coś zaradzić (choćby żeby uniknąc wzywania lawety)

 

 

jak rano odpalasz samochód po nocy i 3 x pika sygnał dźwiękowy to na 100% słaby akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Uzasadnię wypowiedz ,,szymin89,,

Co do akumulatora ma rację i jeszcze jedno chodzi o rozrusznik.Jest kwestia tzn. ilości obrotów do dawki paliwa przy odpalaniu ,,Nazywa się to ,,mapa wtrysku ,, przypuśćmy że podczas odpalania sterownik do podania dawki musi osiągnąć 100 obr/na 1 min a on ma 97 i tu jest problem w niektórych przypadkach pomagała wymiana akumulatora. Druga możliwość to wypracowany rozrusznik który nie kręci tylu potrzebnych obrotów do odpalenia , wtedy trzeba zająć się rozrusznikiem na mocniejszy który szybciej kręci albo reanimacja starego. Ostateczna opcja to wgranie nowej opcji w komputer czuli WYMAGANE OBROTY DO ODPALENIA ze 100 na 95. ZDAJE TO EGZAMIN W VW I SKODA.

 

Pozdrawiam i życzę usunięcia usterki.

 

---------- Dodano o 18:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:52 ----------

 

Gr@rM!

Co do twoich błędów wymiana czujnika temp. wtrysku jest potrzebna w momencie gdy jet przekłamanie 5 st,C

 

---------- Dodano o 19:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:59 ----------

 

Jeśli chodzi o szklanki ,,regulatory olejowe ,, miałem taką usterkę ale przy benzyniaku że pompa oleju wytwarzała za duże ciśnienie i otwierała regulatory ale wtedy nie odpalisz za chiny ludowe... wymieniłem pompę oleju i jak pomogło w 100 %

 

---------- Dodano o 19:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:03 ----------

 

Zmierz ciśnienie oleju.

 

Panowie, czy przy pomocy VAG'a jestem w stanie sam zmienić te obroty do odpalenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chciałem się pochwalić rozwiązaniem mojego problemu gdzie os samego początku winowajcą był czujnik G62 wymieniłem go na oryginalnego z skody ( 38 zł) w aso (100 zł ) i wszystko wróciło do normy przypomne jakie miałem problemy:

 

-auto źle odpalało na zimnym silniku

-na plusowych temperaturach odpalał lepiej ale z dużą niebieską chmurką :(

-kontrolka świec żarowych nie zależnie od temp. odrazu gasła po przekręceniu zapłonu

-auto żle spalało paliwo- gryzące spaliny - teraz już tego nie ma

-wysokie spalanie - teraz spadło

-przekaźnik świec żarowych ciągle podgrzewał świece

 

jeden czujnik a tyle było problemów,może to komuś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!!! mam taki problem ze swoim paskiem iż na zimnym silniku odpala on na dotyk, żadnych problemów a gdy się rozgrzeje i przejadę np. 50 km i go zgaszę ponownie nie mogę go od razu odpalić. postoi on około 1h i znowu bez problemów odpala. dodam jeszcze jak go zgaszę to on odpali ale dopiero za 2-3 razem po dłuższym katowaniu i po dodaniu gazu. na komputerze żadnych błędów, mechanik mówi że poszła pompa paliwa ale chciałbym poznań wasze opinie.

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem jak to w tym temacie z odpaleniem Passata. Zrobiłem taki mały test (może głupi ale za każdym razem sie sprawdza), a mianowicie zostawiłem auto zaparkowane na noc tak, że maska patrzy w dół i auto odpali za każdym razem z chmurą dymu i czuć spaliny/olej (dym raz sie pojawi raz nie, raz jest taki, że ledwo widać a raz taki jak by ktoś gaśnicą zasunął), i teraz na odwrót zostawiłem auto na noc z maską patrzącą do góry i rano jest problem kręci czasami 1-2 sek a czasami z 10 sek zanim odpali i znowu to samo z dymem, i po odpaleniu silnik chodzi nie równo, przegazuje się i jest ok, a po chwili na luzie znowu zaczyna go poszarpywac lekko. Czy jest to możliwe, że paliwo się cofa czy jak ? Akumulator wymieniony na nowy, świece ok, pod komputerem zero błędów. Podejrzenia mam, że oringi na pompowtryskach są nieszczelne abo pompa nie trzymie i paliwo ucieka. Czy może Macie jeszcze jakieś inne rady co by tu sprawdzić?

 

Pozdrawiam Dawid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć!!! mam taki problem ze swoim paskiem iż na zimnym silniku odpala on na dotyk, żadnych problemów a gdy się rozgrzeje i przejadę np. 50 km i go zgaszę ponownie nie mogę go od razu odpalić.

 

Witam. Mój wóz ma podobną przypadłość, tzn. po całonocnym postoju pali od strzała. Jeżeli natomiast uruchomię silnik i po minutowej pracy wyłączę to po 15 minutach postoju już nie pali od strzała tylko kręci 2-3 sekundy i odpali nierówno. Przez 3 lata eksploatacji tego auta nie zauważyłem wcześniej podobnych problemów. Vag nie pokazał żadnych błędów, parametry pracy silnika w normie - nie ma do czego się doczepić. Oleju nie przybywa zresztą uszczelki pompowtrysków wraz z wiązką były wymieniane 2 lata temu (25000 km temu). W sobotę będę robił serwis olejowy to sprawdzę czy po wymianie filtra paliwa się poprawi.

Może ktoś z kolegów miał podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pojawil się problem w moim pasacie podczas odpalania. Kilka dni temu nie chciał odpalić, kontrolki itp wszystkie się świeciły dusił tak jak by nie bylo benzyny. Popchalem go kilka metrow i odpalil. Ponad tydzień chodził normalnie i dzisiaj identyczna sytuacja. Dopiero w trakcie pchania odpalil. Jakieś pomysły o co chodzi? Diesel 2004 1.9

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/threads/75390-Nie-odpala-a-rozrusznik-kr%C4%99ci

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a gdzie jest ten czujnik ?

Odepnij czujnik G62 jak odpali rano to możesz wykluczyć

-cofanie się paliwa

-wadliwy przekaźnik

-świece

 

Sprawdż jeszcze czy świece nie grzeją ci za szybko, mnie na starym czujniku nie zależnie od temperatury kontrolka gaśnie po 0,5 sekundy, G62 podaje pewnie złe wartości o temperaturze i nie załancza mi grzania świec przez co źle auto odpala po postoju

 

---------- Dodano o 11:39 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:38 ----------

 

było pod kompem i pokazał VAG że czujnik jest sprawny, a wiec skoro jest sprawny to dlaczego nie pali ?? a jak odepne go to pali ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie,

 

Jak pisałem wcześniej zrobiłem następujące czynności:

<b>

1. wymiana przekaźnika 202 pod kolumną kierownicy;

2. wymiana czujnika temp w bloku silnika;

3. wymiana "klapki/zapadki" która steruje przepustnicą (domyka się np. przy gaszeniu silnika aby turbinka sie zatrzymała) -&gt; tu dziękuje mojemu mechanikowi lokalnemu, który po analizie problemu zaproponował ten ruch (kontakt na priv)

....i od 5 dniu pali z pierwszego jak nówka!!!! <yeeeeeeeeeee>

</b>

 

Najbardziej podejrzewamy, ze pomogło zrobienie pkt 2 i 3.

 

Tym samym uznaje temat za zamknięty i proponuje wszystkim których boli to samo aby zrobili powyższe.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość dziwny przypadek....

Silnik 1.8T AWT.

Jak auto postoi 2-3 dni to ciezko odpala...ale zalapie po ok 3-4 sekundach. Dodatkowo zauwazylem...ze jak przekrece na zapłon i poczekam az kontrolki zgasną to odpala znacznie lepiej.

 

Czasami czuje tez jakby brakowalo mu mocy na niższych obrotach - szczegolnie widoczne na skrzyzowaniach.

Akumulator byl sprawdzany i niby ok...ale sprawdzany byl po jezdzie wiec moze sie podładował. Czy to moze byc coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się sukcesem.

Samochód od jakiegoś czasu coraz gorzej odpalał, szczególnie jak stał pod górkę.

Sprawdziłem całą linie zasilania paliwa, pompę w baku, połączenia węży (wymieniłem te podejrzane). Pompę vacum miałem nową.

Ostatnia rzecz jaka została to uszczelki pompowtrysków.

Zdjąłem pokrywę zdemontowałem pompowtryski, oddałem do płukania, wymieniłem uszczelki i złożyłem wszytko zgodnie z instrukcją, suwmiarka plus czujnik zegarowy.

Problem znikł odpala od kopa nawet po 2 dniach stania pod górke. !!:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności