Skocz do zawartości
ABDP

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem identycznego problemu na forum może i podobne ale takiego jak ja chyba nie a jeżeli jest to z góry przepraszam za ponawianie tematu ,a więc mam passat 1.9 tdi pd z 2001 roku przebieg 280 tysięcy mam problem z odpalaniem . Początkowo źle mi odpalł po nocy a jak już odpalił to zakopcił na biało i czuć było spaliny , pojechałem do mechanika i stwierdził że to uszczelniacze na pompowtryskach . Po wymianie uszczelniaczy problem niestety nie zniknoł a może nawet jest gorzej ponieważ pali mi źle nawet po pół godzinnym postoju oczywiście świece , aku są ok miałem nadzieje że wymiana tych uszczelniaczy pomoże ale niestety nie. Mi już brak pomysłów a po mechanikach którzy wróżą z fusów już nie chce jeździć i chciałbym sie dowiedzieć na co jeszcze zwrócić uwagę przy moim problemie. Bardzo proszę o jakieś wskazówki . Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales pompę wacuum? Albo zawór zwrotny paliwa nie trzyma ciśnienia i zapowietrza się układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam podejrzenia co do pompy bo troche się poci ale nie myślałem że przez nią mogą być aż takie problemy z odpalaniem a o tym zaworku nie myślałem gdzie on się znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie w AWX, po wymianie vakum pompy na nową i świec żarowych pali od strzała bez zadnych problemów.

Edytowane przez karol6376

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek jest na przewodach na przegrodzie za pompą vacuum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z odpalaniem, jednak u mnie temp odgrywa rolę. Jak spada poniżej 5^C jest duży problem aku ok, świece też. Po odpaleniu moge go od razu zgasić i już odpali od strzała. A tak ze 3 razy kręcę i ****.

Latem miałem podobnie ale to cofało się paliwko Vakum wymieniona. Ale mechanik mówił że węże podciśnienia trzeba by wymienić. Może być to przyczyną złego palenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten sam problem, mój silnik to AWX 1.9 tdi 130 KM rok 2002, mechanik wymienił mi uszczelniacze na pompowtryskach ale to nie pomogło, po przeczytaniu wielu wątków doszłem do wniosku że to raczej wina czujnika G62, jak go odepnę to auto pali od szlagu a więc zamówiłem nowy czujnik i czekam na niego i myślę że to będzie to czego szukam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o wniosku że to raczej wina czujnika G62,

Pod komputerem kolega był ? bo jeżeli G62 jest uszkodzony to Vag to pokarze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij czujnik G62 jak odpali rano to możesz wykluczyć

-cofanie się paliwa

-wadliwy przekaźnik

-świece

 

Sprawdż jeszcze czy świece nie grzeją ci za szybko, mnie na starym czujniku nie zależnie od temperatury kontrolka gaśnie po 0,5 sekundy, G62 podaje pewnie złe wartości o temperaturze i nie załancza mi grzania świec przez co źle auto odpala po postoju

 

---------- Dodano o 11:39 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:38 ----------

 

było pod kompem i pokazał VAG że czujnik jest sprawny, a wiec skoro jest sprawny to dlaczego nie pali ?? a jak odepne go to pali ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inny podobny problem, Passat 97 r. silnik 1.6 AHL, zagazowany, ciężko odpala (trzeba kręcić ok 5 s) bez względu czy jest zimny czy ciepły. Problem ten znika jeżeli pod zgaszeniu silnika odpalę go ponownie po 1-2 min. Jeżeli postoi dłużej problem z odpalaniem powraca. Kable, świece nowe, czujnik temp. jest OK. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpina się czujnik to ecu przyjmuje wartosc -5^C i daje taką dawkę mieszanki Może coś z mieszanką startową ? Za mała czy cóś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z kolei inny podobny problem, Passat 97 r. silnik 1.6 AHL, zagazowany, ciężko odpala

 

Podepnij kompa, bo może G62 padł. Ewentualnie nieszczelna listwa wtryskowa gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na próbę zakręć gaz i pojeździj na benzynie zobaczysz czy coś się zmieniło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy już dawkę paliwa albo czujnik G62, czy coś jeszcze może być ??

 

---------- Dodano o 15:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:52 ----------

 

Dodam że u mnie świece grzeją max 1 sekundę, nawet przy -10 , rok temu pamiętam nie było takiego problemu, świece grzały dłużej , a jak jest temperatura +10 pali normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam co z tymi moimi wężami podciśnienia jeden mi spadł to masakra na zimnym wgl nie chcial odpalać. Założyłem z opaską i jakby lepiej ale i tak przy zerze to masakra. Może ktoś wie czy to może mieć jakiś wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podlaczenia pod komputer nic nie wywrozysz. Jedz podlacz, niech sprawdza jaka temp pokazuje czujnik G62, i jakie parametry maja pompki, jakie cisnienie daje pompa wysokiego cisnienia przy odpalaniu i przy obrotach jalowych. Albo po prostu zlec dobremu warsztatowi diagnoze. Tylko pamietaj dobremu bo Heniek z garazu nie koniecznie moze ogarniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przepraszam że się podepnę ale mam dość poważny problem i nie potrafię go sam rozwiązać mianowicie, samochód nie pali ale psikniesz samostartem i pali i chodzi normalnie czasem zapali się błąd motorstorg werkstatt! i mrygają te sprężynki od świec i zgaśnie a czasem można jechać i jechać i nic.. Ale Nigdy sam nie odpali.. o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnij kompa, bo może G62 padł. Ewentualnie nieszczelna listwa wtryskowa gazu.

 

Ok, podepnę, listwa wtryskowa gazu nowa, wraz z reduktorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u 2 mechaników i rozkładają ręce, uszczelniacze nie bo by przybywało oleju na bagnecie świece grzeją paliwo się nie cofa wtryski ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie ale jak kreci rozrusznik? Spotkalem sie z czyms takim ze krecil troche wolniej bo byl zuzyty, bateria tez najlepsza nie byla i po prostu zbyt mala predkosc i slabe cisnienie nie pozwalalo na odpalenie z pierwszego strzala.

 

Zawieszajace sie szklanki tez powoduja ze ciezko odpalic samochod, dopiero po dluzszym kreceniu sie udaje.

 

Opisz jeszcze czy chwile przed odpaleniem slychac jakby lapal na jeden gar i dopiero pozniej pali na wszystkie czy obojetnie ile krecisz to jak odpala to na wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności