Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi, wieczorkiem poprawię soft i zobaczę jaki będzie efekt Jak wszystko dobrze pójdzie to większym problemem będzie mój passat, gdyż pompa 11, wtryski 216 i turbo BRD wątpię, ze ogarnę to, bo nawet nie ma na czym się wzorować.

Specjalnie daleko do Darona nie masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Specjalnie daleko do Darona nie masz :D

Myślę właśnie nad tym, z tego co widzę na forum to nikogo lepszego od Niego nie znajdę :) Tylko kaskę muszę uzbierać :) Ale raczej na wiosnę bo w zimę będzie ciężko ruszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gumis rodzaj wtryskiwaczy nie ma znaczenia. Podajesz dane wejściowe z Twojego softu, ekstrapolujesz mnożnik, który upraszcza czasy wtrysków do funkcji liniowej i na podstawie jego, przewidujesz następny czas dla Twojej dawki.

Prościej już Ci chyba nikt nie wytłumaczy.

 

ps. popracuj nad ortografią i interpunkcją, bo Twoje posty trzeba czytać kilkukrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMEK 1192 .Dzięki za podpowiedz .Posiedzę nad tym.Pozdrawiam

Edytowane przez GUMIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dtambor, nie mogę się doczekać tego wsadu do BLT, nie wiem czy nie doszlo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem Ci od razu (26-01), ja mam w wysłanych więc sprawdź może w spamie i daj znać, jak coś to wrzuce Ci gdzieś na serwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak dobrze napisać mapę n75?? Mam turbo hybryde bmn/asz i nie za bardzo jest sie na czym wzorować... Są na to jakieś sposoby czy metody prób i błędów(czego nie lubię) :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowca nie ma i najlepiej metodą prób i błędów stworzyć mape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do bardziej obeznanych - czy jest jakaś zależność pomiędzy SOI i EGR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa SOI to początek wtrysku a EGR to zawór sterujący tym ile spalin trafia ponownie do silnika (ekologia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapa SOI to początek wtrysku a EGR to zawór sterujący tym ile spalin trafia ponownie do silnika (ekologia).

Wiem doskonale co to jedno i drugie, moje pytanie brzmiało nieco inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy mi się wydaje, że SOI w obszarze w którym działa EGR jest widocznie opóźnione..., ale to tylko moje przypuszczenia, że to dzięki recyrkulacji spalin :). Pozostaje liczyć na odzew Darka :)

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslę że ma to związek z obrotami silnika i dawką paliwa.

to akurat jest bardzo logiczne, ale jak zerkniesz na mapę SOI to już nie do końca tak logicznie wygląda :)

 

Zarzucam, cytat z zagranicznego forum:

 

"Emissions is all about NOx. NOx is reduced by retarding SOI. EGR increases charge temperature therefore requires retarded SOI. Therefore we need EGR to reduce NOx"

 

Chyba wynika z tego że miałem jednak rację, o ile to prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że SOI jest celowo opuznione ,żeby końcówka dawki paliwa była wtryskiwana po GMP .Co podnosi temperaturę spalin w celu wypalenia sadzy jak w przypadku wypalania DPF po przez dodatkowe wtryski paliwa.

Edytowane przez GUMIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2 czyli dwutlenek azotu, najbardziej szkodliwy gaz wydobywający się w procesie spalania paliwa z silnika. W celu zmniejszenia emisji tego gazu opóźniono SOI w zakresie najczęściej używanych obrotów, czyli do 3000/min. Dodatkowo zastosowano EGR, który w tym zakresie obrotów powoduje podwyższenie temperatury spalania powtórnie tych samych gazów. Wszystko w celu osiągnięcia norm spalin. Kolega na tym forum wcześniej zamieścił ciekawy artykuł i wykresy zależności kąta wtrysku, czasu, zużycia paliwa i emisji tlenków azotu, to dużo wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich próbuję coś stworzyć ale jest mały haczyk, mianowicie w skodzie superb silnik AWX ma inaczej wymodelowaną mapę jak w audi a4 AWX :ocochodzisuperb awx iq i a4 iq.jpg jeśli słabo widać powiem że to są tabelki fabrycznych wsadów podstawione pod siebie na pierwszy rzut oka widać różnicę czy można te tabelki jakoś edytować do rozbudowy?

superb awx.jpg

Edytowane przez adrian3202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki :P czy ktoś mógłby zrobić mi viruska w moim passku? wyciągnąłem flash'a z ecu i chciałem go wysłać do kogoś na upgrade :) tak wiem wiem... najlepiej to jechać do kogoś na hamownie i sprawdzić czy wszystko ok... ale taką mam robote że po prostu nie ma czasu :P polecilibyście jakiegoś fachure od takich spraw co by sie tego podjął i nie wgrał jakiegoś badziewia? oczywiście nie za darmo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWX ma kilka rodzajów sterowników a co za tym idzie różne wersje softów, chociażby zależne od włożonych pompowtryskiwaczy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A ja mam pytanie z innej beczki czy ktoś mógłby zrobić mi viruska w moim passku? wyciągnąłem flash'a z ecu i chciałem go wysłać do kogoś na upgrade tak wiem wiem... najlepiej to jechać do kogoś na hamownie i sprawdzić czy wszystko ok... ale taką mam robote że po prostu nie ma czasu polecilibyście jakiegoś fachure od takich spraw co by sie tego podjął i nie wgrał jakiegoś badziewia? oczywiście nie za darmo

Sprawdź dział "POLECAM" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności