Skocz do zawartości
Ja.Krzysiek

Regulacja podnośnika drzwi przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczesałem całe forum, ale nigdzie nic nie znalazłem. Otóż pewnego dnia nie udało mi się zamknąć szyby pasażera do końca, jak opuściłem szybę to już tak zostało. Popękały ślizgi szyby. Linka i silnik pracują poprawnie. Kupiłem nowe ślizgi. Jednak po ich wymianie szyba opuszcza się prawidłowo, ale zamykanie już nie do końca. Szyba najpierw dochodzi do końca (zamyka się), następnie mechanizm opuszcza ją do połowy otwarcia. A co najciekawsze jak zamykam kluczykiem, albo pilotem wtedy jest ok. Nic nie przestawiałem. Po prostu założyłem ślizgi na zaciski na lince. I ZONK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz klemę aku .

Po powrotnym podaniu zasilania, opuść szybę przyciskiem, a następnie podnieś, nie puszczając przełącznika. Zwolnij przycisk po około 2 sek., po dojściu szyby w jej krańcowe, górne położenie (zamknięcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłącz klemę aku .

Po powrotnym podaniu zasilania, opuść szybę przyciskiem, a następnie podnieś, nie puszczając przełącznika. Zwolnij przycisk po około 2 sek., po dojściu szyby w jej krańcowe, górne położenie (zamknięcie).

 

Czy to jakaś typowa usterka bo też tak mam od jakiegoś czasu. Tak jakby przy końcu zamykania zadziałała blokada przeciw przycieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy masz tak samo jak Krzysiek. Z tego co zrozumiałem, to chyba nie, bo Tobie szyba nie dochodzi do końca, tak ?

Szyba posiada zabezpieczenie na wypadek pojawienia się na jej drodze ciała obcego :)

Jeśli u Ciebie nie dochodzi do końca i opuszcza się automatycznie, to znak, że napotyka duży opór w momencie podnoszenia (opuszcania też). Do wyczyszczenia(rdza) i przesmarowania jest linka podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, ale i tak spróbuje z tym odlaczeniem klem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Zadziałało. Ale teraz nie można kliknięciem zrobić, żeby sama się zamknęła. Trzeba trzymać przycisk cały czas, aż do całkowitego zamknięcia. Ciekawe czy i na to jest sposób, bo z niedomykaniem ta funkcja działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jest sposób, otwórz szybę od strony kierowcy i zamknij trzymając po zamknięciu z ~10s nadal przycisk zamykania, wtedy się przestawia na 1 klikniecie, działa to także w druga stronę - przestawianie na trzymanie cały czas z 1 kliknięcia

pozdro

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności