Skocz do zawartości
Mark77777

Passat b4 - usterka wybieraka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam maly problem ze swoim paskiem otoz dzis mialem bardzo dziwna sytuacje: przed przejazdem kolekowym zredukowalem bieg do 2 zjezdzajac z przejazdu wpadlem w dolek i stracilem wszystkie biegi (opocz wlozonego 2 biegu), po zatrzymaniu sie na poboczu otworzylem maske samochodu zobaczyc co sie stalo. Na zalaczonej fotografi jest element ktory spadl (zsunol sie z bolca). Mozna go oczywiscie bez problemu zalozyc i biegi powracaja. Ale mam problem bo miedzy tym bolcem a plastikowa glowka jest luz i tu moje pytanie jak usunac ta usterke?

2012-08-09-038.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ułamany ten element, musisz wymienić bo będzie cały czas to spadało. W sklepie Topran ok. 50zł, na ale był kiedyś podobno oryginał za 50+przesyłka.

d05d541248c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale był kiedyś podobno oryginał za 50+przesyłka.

[ATTACH=CONFIG]87556[/ATTACH]

 

Jest nadal , dostępny w ASO za 50pln , bez żadnej przesyłki.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziekwania dla kolegow DANIEL89 I KUBAN za szbka pomoc w rozwiazaniu problemu.

P.S kupilem ta czesc w inter-.... za 46 zl moze komus sie to jeszcze przyda. aha wymiana jakies 20 minut mi zajela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłbym o poradę dotyczącą tego co może być przyczyną awarii-przedni prawy kierunkowskaz przy zderzaku nie działa. Podczas wrzucania prawego kierunku lampki-boczna i tylnia- mrygają kilka razy szybciej niż normalnie i kilka razy szybciej słychać też pykanie, które zawsze towarzyszy wrzuceniu kierunku.

Wymieniłem bezpieczniki, a potem żarówkę tego kierunkowskazu ale nic to nie pomogło i przednia lampka się nadal nie świeci, a pozostałe nadal mrygają ze zwiększoną częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha wymiana jakies 20 minut mi zajela

ile??

 

Ja poprosiłbym o poradę dotyczącą tego co może być przyczyną awarii-przedni prawy kierunkowskaz przy zderzaku nie działa. Podczas wrzucania prawego kierunku lampki-boczna i tylnia- mrygają kilka razy szybciej niż normalnie i kilka razy szybciej słychać też pykanie, które zawsze towarzyszy wrzuceniu kierunku.

Wymieniłem bezpieczniki, a potem żarówkę tego kierunkowskazu ale nic to nie pomogło i przednia lampka się nadal nie świeci, a pozostałe nadal mrygają ze zwiększoną częstotliwością.

pewnie powietrze z kabli zleciało.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poprosiłbym o poradę dotyczącą tego co może być przyczyną awarii-przedni prawy kierunkowskaz przy zderzaku nie działa. Podczas wrzucania prawego kierunku lampki-boczna i tylnia- mrygają kilka razy szybciej niż normalnie i kilka razy szybciej słychać też pykanie, które zawsze towarzyszy wrzuceniu kierunku.

Wymieniłem bezpieczniki, a potem żarówkę tego kierunkowskazu ale nic to nie pomogło i przednia lampka się nadal nie świeci, a pozostałe nadal mrygają ze zwiększoną częstotliwością.

 

a tak na poważnie nie ma jakiejś innej przyczyny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na poważnie nie ma jakiejś innej przyczyny?

na poważnie to w złym temacie napisałeś. poszukaj tematu o kierunkowskazach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na poważnie nie ma jakiejś innej przyczyny?

Trudno Ci będzie wytłumaczyć czemu kierunek nie mruga skoro nie potrafisz przejżeć instalacji czy gdzieś nie jest przerwana lub zaśniedziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duduś

Witam mam dziwną usterke w drzwiach bo jak otwieram kluczykiem to sie otwiera wszystko oprócz tych drzwi i sie otwierają przednie szyby. miał ktoś coś takiego i czy wykryje to komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymmm... Pękniete przewody w łączniku gumowym i zwarcia? rozbierz drzwi i ten łącznik i wiązke sprawdz a co do zamka uszkodzony siłowniczek centralki. Moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pękniete przewody w łączniku gumowym i zwarcia?

To nie to...elektryka działa bo centralny działa i szyby idą w dół (w B4 tak jest=trzymasz dłużej kluczyk w pozycji otwieranie)

Raczej coś mechanicznego czyli coś blokuje drut z ryglem i druga sprawa...nawet jak nie zadziała elektryka to mechaniczne taka dżwigienka (u mnie jest ukruszona i bez elektryki nie otworzę od strony kierowcy) unosi rygiel do góry....sam siłownik pneumatyczny też jak najbardziej może byc uszkodzony.

Niestety trzeba przyjżeć sie temu z bliska....test z zamykaniem i otwieraniem za pomocą rygla z wnętrza auta jak najbardziej wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(w B4 tak jest=trzymasz dłużej kluczyk w pozycji otwieranie)

Dzięki za info nawet tego nie wiedziałem, że to tak działa a w odwrotną stronę też tak jest że domknie szyby jak przytrzymam w pozycji zamknięte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
domknie szyby jak przytrzymam w pozycji zamknięte??

Jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności