Skocz do zawartości
makaveli25

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego w silniku AGG?

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik położenia wału korbowego gdzie on sie znajduje w moim aucie silnik agg?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj go w okolicach aparatu zapłonowego i mocowania filtra oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy on może się jeszcze nazywać czujnikiem prędkości obrotowej silnika- to to samo ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy on może się jeszcze nazywać czujnikiem prędkości obrotowej silnika- to to samo ?)

W sumie to samo.

Twój silnik ma dwa takie czujniki , G40 w aparacie i G28 gdzieś w okolicach aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz czy dobrze rozumiem-----vag mi nie czyta obrotów silnika-----i ja sie doszukuje własnie w tym czujniku tego wszystkiego............a problemy mam typu szarpanie silnika i ciezko pali jak jest zimny.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe ze któryś czujnik szwankuje, dziwne bo błąd czujnika powinien się pokazać a wtedy wiadomo który konkretnie.

Jeśli chodzi o wymianę to łatwiej jest wymienić ten G28 czyli przykręcany do bloku silnika, ten w aparacie to dość uciążliwa czynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aparat ma 2 jestem umówinony na zmiane i ustawienie zapłonu bo ostatnio jak byłem i mi ustawiał to ci pisałem ze krecił aparatem i mówi ze nic nie reaguje i ze prawdopodobnie cos z czujnikiem halla w nim jest wiec wymienimy na inny i sie zobaczy co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , i sorki ze odgrzewam kotleta ale w silniku AGG nie ustawia sie zaplonu poprzez krecenie aparatem zaplonowym, tez mialem ten sam problem po wymianie czujnika Halla w aparacie zaplonowym, plolecam lekture do poczytania http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=389815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak krzys2711 napisal, aparatem zaplonu nie ustawisz w agg. od tego jest czujik polozenia walu korbowego ktory jest pod filtrem oleju.

Z ciewaostek to powiem ze tylko w aag i ady (moze jeszcze w abf) sa te czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzewanie kotleta ale jak wymontować ten czujnik położenia wału, bo od kilku już dni z tym walczę... nie mogę się dostać do śrubki która go trzyma, jest tam strasznie mało miejsca to też nawet wykręciłem filtr oleju co niewiele pomogło, żadnym normalnym śrubokrętem nie mogę do niej dojść z powodu takiej metalowej osłony a muszę go wyjąć bo mi się wiązka totalnie pokruszyła i auto w ogóle nie odpala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, nie moge nic doszukać sie . Troche szperałem w necie i cos doczytałem ale wole sie upewnic. A wiec w moim pasku na zimnym silniku jest wszystko oki nie dusi nie muli obroty tez oki. Napomiast po uzyskaniu tem okoł 90 stopni zaczyna dusić sie szaprac dosłownie szok. Czy to nie jest wina czujnika połozenia wału korbowego czy jakoś tak? Prosze was o pomoc gdzie go szukać? Passat B4 93 rok 85kw 115km silnik 2,0

Dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy, nie moge nic doszukać sie . Troche szperałem w necie i cos doczytałem ale wole sie upewnic. A wiec w moim pasku na zimnym silniku jest wszystko oki nie dusi nie muli obroty tez oki. Napomiast po uzyskaniu tem okoł 90 stopni zaczyna dusić sie szaprac dosłownie szok. Czy to nie jest wina czujnika połozenia wału korbowego czy jakoś tak? Prosze was o pomoc gdzie go szukać? Passat B4 93 rok 85kw 115km silnik 2,0

Dziekuje i Pozdrawiam

 

Ten silnik nie ma takiego czujnika. Objawy które opisujesz mogą wskazywać na uszkodzony czujnik temperatury znajdujący się na plastiku do którego idzie górny wąż chłodnicy. Odepnij go i przejedz się bez niego aż do rozgrzania auta. Zobaczysz czy jest lepiej. Jeśli będzie czujnik do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje napewno sprawdze :-) ale myslisz ze to jest to? Bo nagrzane auto zaczeło mi szarpac dusic i zgasło . Przy probie odpalenia rzucalo silnikiem. Rano odpalił i znow nagrzał sie i zaczął dławic szarpac

 

Hm a co do zakupu czujnika cieczy to mozecie mi cos doradzis ? czy kupic orginał cz jakis zamiennik ? polecacie cos?

 

Bardzo dziekuje koledzy

Edytowane przez narcyz365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny tylko i wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto z gazem czy tylko sama benzyna? Sprawdził bym jeszcze przewody zapłonowe czy nie mają przebicia, uszkodzona cewka też może dawać podobne objawy. Zacznij od czujnika, potem dalej sprawdź przewody i cewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego ,sama bena :-) kupiłem czujnik niestety nie orginał coś takiego . Pózniej wymienie pojedzdze autkiem i dam znac drodzy koledzy. Mam nadzieje z

że bedzie dobrze . A czujnik tego typu :-)DSC_0279.jpg

Co o nim myślicie może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż drodzy koledzy czujnik wumieniłem. Niestety na początku nie chciał odpalic ale w koncu odpalił a dla pewności pare razy go gasiłem i odpalałem także to jedno dobre . Niestety objawy nie ustąpiły. Na zimnym silniku chodził oki potem przy 80 i w góre az do włączenia sie wentylatora zaczeło sie duszenie ,jak dodaje gazu dusi sie przerywa ,nie mam pomysła :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sondę. Tylko najpierw sprawdź a potem wymieniaj, żeby na darmo pieniędzy nie pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu a jak sprawdzic ? wstyd sie przyznać ale nie mam o tym pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności