Skocz do zawartości
l007

Jetta mk4 prosba o pomoc przy Can

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kabelek 409.1 i nie ma zadnego problemu zeby sie z moim autem komunikowac

Moje auto - Jetta 2003r 2.0 Station Wagon

Doszukalem sie info na jednym z forum ze mam prawdopodobnie szyne Can.

Kupilem Vag commander 5.1 - probowalem polaczyc sie na wszystkie posoby i nic.

Pomyslalem ze moze kabelek jest zepsuty,

Kupilem Commander 1.4 i po kkl dziala na Can nie moge uruchomic.

 

Jak robie auto scan (oczywiscie po kkl) to mam taki sterownik - adress 19 Can getaway

Czy to nie znaczy ze mam Can?

Jak moge sie upewnic ze mam lub nie mam Can - musi dac sie to sprawdzic

Dziekuje i pozdrawiam

 

(nie mam polskiej czcionki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak moge sie upewnic ze mam lub nie mam Can - musi dac sie to sprawdzic

Dziekuje i pozdrawiam

 

Jeśli masz możliwość to podłącz interfejs Hex Can +Usb i zrób test i zobaczysz jakie linie masz dostępne.

 

interfe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam... :(

Mam 3 kable ktore kupywalem po kolei - 409.1 ; commander 5.1, commander 1.4

Mysle ze teoretycznie prawie wszystko powinienem zrobic za pomoca tych kabli na moim autku wiec nie wiem czy jest sens kupywac czwarty..

Czy jest jakis inny sposob aby sie upewnic?

Wydaje mi sie ze gdzies tak jakby "katalogowo " powinno byc ze auto mk4 od tego do tego modelu ma can a te od tego do tego nie ma.

Albo moze za pomoca tych kabli moge coss zczytac..?

Dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to maam jeszcze pytanko.

Gdzies kiedys natrafilem na strone na ktorej po zrobieniu diagnozy(zczytaniu kodow) oprocz tego ze bylo wyjasnienie dokladnie co jest nie tak - to rowniez byly podane najczestsze sposoby jak to naprawic - czy moze ktos zna taka strone

 

To moj log na wszelki wypadek, jest kilka bledow, najbardziej mnie denerwuje ze z pilota nie moge otworzyc wszystkich drzwi tylko wylocznie kierowcy, cos musi byc nie tak

 

 

VAG-COM Version: Release 409.1-US

Address 01: Engine

Controller: 06A 906 032 MD

Component: 2.0l R4/2V G 4623

Coding: 00003

Shop #: WSC 00000

WVWSK61J53W198203 VWZ7Z0B5550994

1 Fault Found:

18613 - Performance Malfunction in Cooling System

P2181 - 35-00 - -

Readiness: 0000 1100

 

 

Control Module Part Number: 01M 927 733 MG

Component and/or Version: AG4 Getriebe 01M 5020

Software Coding: 00000

Work Shop Code: WSC 00000

1 Fault Found:

00300 - Transmission Fluid Temp. Sensor (G93)

34-00 - No Elaboration Available

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

Skipping Address 15-Airbags

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 17: Instruments

Controller: 1J0 920 906 K

Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V11

Coding: 07232

Shop #: WSC 02648

WVWSK61J53W198203 VWZ7Z0B5550994

No fault code found.

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 19: CAN Gateway

Controller: 6N0 909 901

Component: Gateway K<->CAN 0001

Coding: 00006

Shop #: WSC 01266

No fault code found.

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 46: Central Conv.

Controller: 1C0 959 799 C

Component: 8A Komfortgerát HLO 0003

Coding: 00258

Shop #: WSC 01266

1 Fault Found:

00932 - Electric Window Motor: Drivers Side (V147)

62-10 - No or Incorrect Adjustment - Intermittent

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 56: Radio

Controller: 3B7 035 180

Component: Radio NP2 0012

Coding: 00031

Shop #: WSC 01266

2 Faults Found:

00856 - Radio Antenna

36-00 - Open Circuit

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-10 - - - Intermittent

 

Dzieki pozdrawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzies kiedys natrafilem na strone na ktorej po zrobieniu diagnozy(zczytaniu kodow) oprocz tego ze bylo wyjasnienie dokladnie co jest nie tak - to rowniez byly podane najczestsze sposoby jak to naprawic - czy moze ktos zna taka strone

 

to pewnie to Ross Tech

 

 

najbardziej mnie denerwuje ze z pilota nie moge otworzyc wszystkich drzwi tylko wylocznie kierowcy, cos musi byc nie tak

 

musisz przekodować moduł komfortu (46)

spróbuj przekodować,obecne kodowanie to 00258 na otwieranie jednych drzwi ,przekoduj na 00259 powinny otwierac sie wszystkie drzwi z pilota.

 

Pozdr.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem Vag commander 5.1 - probowalem polaczyc sie na wszystkie posoby i nic.

Pomyslalem ze moze kabelek jest zepsuty,

Kupilem Commander 1.4 i po kkl dziala na Can nie moge uruchomic.

 

Kolego ,te kabelki nie służą do diagnozy po CAN.

HEX-CAN usb jest kablem do diagnozy po CAN w samochodach >2005r.

W twoim samochodzie wszystko (chodzi o diagnozę) robisz kablem który posiadasz.

Owszem, auto ma bramę CAN ale służy tylko do wewnętrznej komunikacji pomiędzy podzespołami samochodu.

Komunikacja auto--Pc jest oparta na KKL.

Po 2005r sposób komunikowania samochód--Pc zmieniono na CAN (po linii K można zdiagnozować czasami tylko silnik).

Jeżeli w oknie "bramy can" masz błąd ,to normalnie kasujesz fejsem który masz.

Ps.Wewnętrzna szyna CAN była stosowana po 08/1999r (p przypadku Audi rok wcześniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za podpowiedz,

Czyli na stowe juz wiadomo ze po can nic nie zrobie..

Jak wspominalem, kabelki kupywaalem edukacyjnie aby nie tylko diagnozowac, ale i cos przestawic, moze kiedys zmienie licznik na fis itd.

Do tego potrzebuje kabla programistycznego.

Jednym slowem jakbym mial hex-can to i tak nic mi nie da bo jak wspomniales u mnie can jest tylko do komunikacji wewnetrznej..

Czy orientujeszsie co do licznika czy moge cos w swoim starym jeszcze zrobic, mam wrazenie ze on moze cos jeszcze wyswietlac (jest tam takie okienko z godzina a tam moglo by sie tez wyswietlac spalanie i inne sprawki) tylko czy to da sie powiedzmy po wymianie tej dzwigni wycieraczek na ta z przelacznikiem ten zegar do tego zmusic..

 

dob12 dziki za podpowiedz, bede probowal, moze sie uda :)

Moje kombinacje z autem i pisanie na forum jest niestety nieraz co kilka dni gdyz jezdze w trasy ciezarowka.

Sprobuje z tymi drzwiami za tydzien

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kabelki kupywaalem edukacyjnie aby nie tylko diagnozowac, ale i cos przestawic,

Nic nie przestawisz...

To co masz jest do odczytu pin zegarów ,zmiany przebiegu i programowania kluczy.

Do zmiany zegarów może Ci się przydać.Nic więcej.

O CAN zapomnij....Bo do niczego nie jest to Ci potrzebne.

1.fejs do diagnostyki ,to zawsze Vag.Zrobisz logowanie .adaptacje itd.

2.fejs do odczytu pin (zmiana zegarów,adaptacja kluczy) to co innego.

NIE MA UNIWERSALNEGO fejsu !

Jak mówi stare przysłowie..."Jak coś jest do wszystkiego..to jest do niczego"

Vag-can to china do kluczy...

Vag 3.11 (full) to pełna diagnoza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czlowiek z czasem dopiero sie takich rzeczy dowiaduje co do czego bo jak nie mam kabelka tylko czytam o nich no to jest taka czysta teoria i tak naprawde nic dalej nie wiem, a jak kupie i sam zobacze to dziala to nie dziala, wtedy wiadomo ;)

 

Nic nie przestawisz...

To co masz jest do odczytu pin zegarów ,zmiany przebiegu i programowania kluczy.

 

Ok to powiedzmi taka rzecz - kombinowalem vagiem z zegarem wiec co mi sie udalo to przestawic przebieg, potem go wrocilem

Ale mam pewien problem - mysle ze to wina programu

Po wejsciu (commander 1.4) w sterownik kombi (chyba 07) wybieram INSTRUMENTS i Read - zczytuje mi pamiec i przebieg

Cale okienko zostaje zapelnione danymi (tak bylo na poczatku)

Potem zmienilem przebieg, nastepnie go przywrocilem (ten stary)

Teraz jak zczytam uzywajac Read To w okienku z danymi pojawia mi sie doslowie pare linijek danych.

A wiec co tam bylo zawarte? - bo bez watpienia cos zginelo ale jak narazie wszystko dziala poppraawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i ewetualnie pytanie do pana dob12

napisales

spróbuj przekodować,obecne kodowanie to 00258 na otwieranie jednych drzwi ,przekoduj na 00259 powinny otwierac sie wszystkie drzwi z pilota.

 

Chcialbym tylko zaznaczyc ze z pilota moge otworzyc drzwi kierowcy ale jak wejde do srodka to jednym przyciskiem na drzwiach moge otworzyc wszystkie wiec to co mi podpowiedziales tyczy tylko pilota ?

 

Kiedys mialem passata to dzialalo tak ze jak raz nacisnalem na pilocie "otworz" to otwieralo drzwi kierrowcy, jak dwa razy to wszystkie, tu tak nie ma..

Dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym tylko zaznaczyc ze z pilota moge otworzyc drzwi kierowcy ale jak wejde do srodka to jednym przyciskiem na drzwiach moge otworzyc wszystkie wiec to co mi podpowiedziales tyczy tylko pilota ?

 

Kodowanie 00258 jest w Twoim samochodzie otwieraniem selektywnym drzwi z pilota a 00259 otwieraniem wszystkich drzwi naraz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, faktycznie podlaczylem vaga dalem na 259 i wszystkie drzwi chodzą

Zastanawia mnie tylko czy to bylo tak fabrycznie ze jedne drzwi sie otwierają - ale to chyba bez sensu

Ale bez sensu tez jakby ktos sobie celowo tak przestawil.. hm

 

W kazdym razie dzieki, ale musze jeszcze zapytac czy nie da sie zrobic jak wspomnialem wczesniej - tzn raz naciskasz to kierowcy sie otwieraja, dwa razy i wszystkie - bo chyba oryginalnie w tym aucie tak bylo.

Zdaje sie ze w instrukcji jetty na poczatku kupna tez o tym czytalem

Jak bedziesz mial czas to mi podpowiedz

Pozdrawiam

Edytowane przez l007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, faktycznie podlaczylem vaga dalem na 259 i wszystkie drzwi chodzą

Zastanawia mnie tylko czy to bylo tak fabrycznie ze jedne drzwi sie otwierają - ale to chyba bez sensu

Ale bez sensu tez jakby ktos sobie celowo tak przestawil.. hm

 

Nie wiem ,może klient kupując zażyczył sobie takie kodowanie a może ktoś sobie przekodował bo jeździł sam,myślę że kodowanie było robione raczej z głową o czym świadczy ten sam kod warsztatu ,który pojawia sie w kilku innych modułach (domyślnie instalując Vag com kod automatycznie ustawia sie na same zera)tu ktoś przekodowując (jesli takowe było) pozostawił ori WSC, ale to tez o niczym nie świadczy.

 

 

ale musze jeszcze zapytac czy nie da sie zrobic jak wspomnialem wczesniej - tzn raz naciskasz to kierowcy sie otwieraja, dwa razy i wszystkie - bo chyba oryginalnie w tym aucie tak bylo.

Zdaje sie ze w instrukcji jetty na poczatku kupna tez o tym czytalem

 

Dziś miałem trochę czasu i sprawdziłem jak to jest u mnie ,wiec przekodowałem na pojedyncze drzwi,i sytuacja taka ,jesli wszystkie drzwi są odblokowane to zamykają sie wszystkie,jeśli przycisnę raz to otwierają sie tylko drzwi kierowcy,ponowne przyciśniecie ani żadne kolejne nie powoduje otwarcia reszty drzwi,pozostałe można otworzyć tylko ze środka.Myślę że powodem u mnie i u Ciebie może byc sam moduł komfortu, może nie posiadać takiej funkcji. Ja na przykład w swoim nie mam możliwości ustawienia blokowania sie automatycznie drzwi ,jeśli samochód osiągnie prędkość 15 km/h, itp ,po prostu moduł tego nie obsługuje.Mój paseek to 2003.

Może ktos jeszce sie wypowie jak to jest w innych passkach z innymi modułami komfortu.

 

 

 

a co do poprzedniego pytania

 

 

Cale okienko zostaje zapelnione danymi (tak bylo na poczatku)

Potem zmienilem przebieg, nastepnie go przywrocilem (ten stary)

Teraz jak zczytam uzywajac Read To w okienku z danymi pojawia mi sie doslowie pare linijek danych.

 

Tego niestety nie wiem i sam chciałbym wiedzieć ale wiem że są tu ludzie którzy mają baaaardzo duże pojecie o tym,nie wiem tylko dla czego nie chcą odpowiedziec:rumieniec

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odp, w kazdym razie jezeli chodzi o blokowanie przy 15mph/h to u mnie to dziala wiec mam inny modul niz Ty, musze chyba jeszcze poszukac, chyba ze ktosinny by cos jeszcze podpowiedzial... pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kazdym razie jezeli chodzi o blokowanie przy 15mph/h to u mnie to dziala wiec mam inny modul niz Ty

 

Twój jest taki Controller: 1C0 959 799 C

a mój taki Controller: 1C0 959 799 A

ale jaka jest różnica po miedzy nimi poza oznaczeniem literowym, to nie wiem:blink

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć manual do VAG CAN Commander 1.4

Jezyk manualu: polski lub angielski

 

Pls. help .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moj jest z literka C ; wiesz ja mysle ze u mnie powinno byc 258 i normalnie sterowanie selektywne, tylko cos moze sie zepsulo, wiec poki co mam 259 na wszystkie drzwi, ok dzieki w kazdym razie,

 

micjanic, z manualem to chyba problemu nie ma, poszukaj po chomikach , ja chyba z ktoregos sciagnalem,

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja mysle ze u mnie powinno byc 258 i normalnie sterowanie selektywne, tylko cos moze sie zepsulo, wiec poki co mam 259 na wszystkie drzwi, ok dzieki w kazdym razie,

 

To jak uda Ci się naprawić to się pochwal,:rumieniec ja myśle jednak ze masz taki typ modułu nic wicej z nim nie zrobisz czyli do wszystkich drzwi kod 259 :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dziala juz selektywne, probowalem roznych metod, jedna zadzialala tzn odlaczylem akumulator na jakis czas, zakodowalem na 258 iteraz wszystko jest jak powinno byc, dziwne ale dziala (widac jakiess bledy sie pokasowaly podczas braku pradu ktorych vag nie widzial) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności