Skocz do zawartości
traksio

Wymiana Vacum pompy(tandemowej)-Manual

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jak kupilem auto to wszystko okej bylo . wlalem do baku Liqui molly ..ale za duzo to nie dalo . byla mokra vacum od ropy ale to byl poluzowany przewod od powrotu .. dokrecilem i suchutko ..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

moze byc ze pompka leje jak ma takie wartosci na starcie ? albo cisnieníe z komory spalania przedostaje sie do ukladu i zapowietrza go ? powiem tak nie widze ani zeby ubywalo ani zeby przybywalo oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła się cewka zawiesić, oddaj do sprawdzenia pompowtrysk będziesz wszystko wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl dalo mi to do myslenia :fajny... moze cewka sie zawiesza i wtrysk leje bo jest otwarty

 

 

 

 

Edit :

pojawiły się nowe okolicznoście a mianowicie jak zatankuje do pełna to pali bez problemu i nie przerywa tak ..o takim ktoś coś słyszał ?

Edytowane przez krojcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa w baku jeśli takową posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa caly czas chodzi slychac ja :hmm Ale auto bylo jednak postrawione dzisiaj przodem pod delikantna gorke i kapa , jak bylo delikatmoe w dol to okej , to mnie zmylilo.. tylko pytanie czemu jak stalo przodem pod ta gorke i mialo pelny bak i zaciskalem powrot przed vacu to palilo .Jak sie zmalal poziom do cwierc baku to powracalo problem mimo iz zaciskalem . Teraz jak mam zamontowany zaworek zwrotny na powrocie to ( tam gdzie zaciskalem ) i stoi pod gorke to nie chce palic nawet jak ma caly bak :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam do wymiany pompe vacum obecnie posiadam LUK 038145209q na jaki numer bosh mogę ją zamienić?

Kupić nową czy używkę z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam do wymiany pompe vacum obecnie posiadam LUK 038145209q na jaki numer bosh mogę ją zamienić?

Kupić nową czy używkę z allegro?

 

Nr BOSCHa to 038154209M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ma ktoś na sprzedaż pompę BOSCHa 038154209M, nowa lub używana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko napisać, że niemiec, który wymyślił, że "hmmmm, a tą czwartą śrubkę od pompy damy na samym dole przy wężu od układu chłodzenia", to musiał być kawał skur*ysyna :D Wymiana pompy zajęła mi 4 godziny, w tym 2 godziny to męczenie się z odkręceniem i ponownym przykręceniem tej zje*anej śrubki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem latem, jak się ma właściwe klucze to jest to robota na godzinę.

Naczytałem się o tej śrubie i byłem przygotowany na najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniałem latem, jak się ma właściwe klucze to jest to robota na godzinę.

Naczytałem się o tej śrubie i byłem przygotowany na najgorsze.

 

To tak na przyszłość i dla potomnych. Jakiego klucza, narzędzi użyłeś, żeby odkręcić tą śrubkę :?:

 

Ja nie mam specjalistycznych narzędzi, więc przyciąłem kątówką klucz imbus i jakoś poszło, powoli, ale poszło ;)

Temat przeczytałem z 3 razy i wiedziałem, że z tą śrubką będzie problem, ale nie sądziłem, że aż taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie troszku temat. Musze wymienić uszczelkę między vacum a silnikiem numer mam itd. Jednak zastanawiam sie czy jak już mam pompe na stole nie wymienić uszczelki z drugiej strony od części paliwowej. Tylko nie umiem doszukać się numeru. Jest gdzieś to do kupienia czy nie ? Pan z filmu który jest na stronie z postu wyżej twierdzi że nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam.

 

Od jakiegoś czasu w moim starym poczciwym pasku AJM z '99r okolice silnika ponizej pompy tandemowej sa silnie "zapocone" olejem napędowym. Hamulce działają bez problemów, auto ma moc. Wąż wody poniżej pompy tandemowej na tyle na ile mogę go obejrzeć bez zdejmowania pompy jest spuchnięty na końcówce i powinien zostać wymieniony. Przeczytałem cały wątek. Domyślam się, że czeka mnie wymiana pompy. Pod autem czasem pojawiają się plamki ropy (pojedyńcze krople, płyta pod silnikiem dosyć zawilgocona ropą. Aktualnie mam w aucie pompę LUK o nr 038 145 209 A. Rozumiem, ze najlepiej wymienić pompę na używkę Boscha czyli 038 145 209 Q lub 038 145 209 M. Do tego potrzebuję uszczelkę metalową 038 145 215 oraz wspomniany wąż wody 038 121 473.

 

Pompę chciałbym dokładnie obejrzeć i ewentualnie wymienić sam, dlatego mam pytanie:

1) czy numery części które podałem będą pasowały do AJM z 1999r (pompa 038 145 209 Q lub M, wąż 038 121 473)?

2) jaki klucz kupić by odkręcić najtrudniejszą śrubę lub w co się koniecznie wyposażyć? Mam duży komplet nasadek i kluczy yato. Potrzebne są jakieś rozwiązania w postaci giętkich połączeń, kątowych połączeń? Opisy rozwiązań użytych do tej śruby brzmią niejasno :) Chciałbym się przygotować na to utrudnienie.

3) czy do wymiany wspomnianego węża wody potrzebne jest spuszczenie płynu chłodzącego?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

 

edit: dzis zauważyłem przy włączonym silniku, że niewielkie ilości paliwa ciekną spod zewnętrznego dekielka sekcji paliwowej pompy (widać mikroskopijne bąbelki na mokrej od ON obudowie pompy) . Pytanie: czy uszczelka pod dekielek jest do kupienia?

Edytowane przez marizaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, wymień pompę na Boscha. Nie wiem czy można kupić samą uszczelkę pod dekielek, ale.....żeby ją wymienić i tak musisz wywalić pompę, więc ta sama robota. Odnośnie wymiany pompy, masz wszystko opisane w linku 2 posty wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, kupiłem używaną pompę boscha z koncowka M, zamówilem również uszczelke metalową do pompy boscha oraz wąż wody. W sobotę przymierzę się do wymiany - zobaczę, jakim problemem jest czwarta śruba mocująca pompę. Dam znać. Pozdrawiam.

ps: komplety uszczelek do pomp LUKa (koncówka oznaczenia A) są do kupienia, ale cena wyższa niż uzywana pompa Boscha z oznaczeniem C lub M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dostęp do tej pierd***nej czwartek śrubki w AJM jest taki sam albo podobny jak w AVB itp. Ja chciałem odkręcić tak jak w opisie w linku, ale za cholere nie mogłem. Używałem krótkiego i długiego imbusa i ni hu hu. Może taki z tą końcówką kulową (czy jakoś tak) zdałby egzamin.

Roboty trochę jest z tym dziadostwem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, wymienilem pompe na boscha. Robilem w spokojnym tempie, przy okazji mialem szanse na ogledziny wezykow podcisnienia, wszystko z jazda probna zajelo mi okolo ...4h, hehe, sporo, ale mialem caly dzien na zagadnienie. U mnie fortunnie mniejsze srubki 10 Nm byly na klucz plaski/oczkowy 10. Uff. Po wszystkim 4 razy krecilem rozrusznikiem po 6-8 sekund, w koncu odpalil. W sumie chcialem odpowietrzyc strzykawka 100 ml uklad paliwowy, ale nie do konca to szlo, tzn ciezko scisnac wezyk tak, by podczas wyjecia strzykawki trzymac cisnienie, zrezygnowalem z tego liczac, ze pompa pociagnie, udalo sie.

Auto ma hamulce takie jak przed zmiana (oceniam na dosyc dobre), moc taka jak przed zmiana pompy, czyli wiekszosc aut na swiatlach zostawia z tylu bez wysilku.

Wąż wody wymieniony, byl spuchniety, nieszczelny, ratowalo go tylko to, ze wzmacniany od wewnatrz byl jakby przeplotem z mocnej "nici", byl nieszczelny, ale raczej nie rozerwalby sie nagle. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję wymienić vacum w moim AVB, pytenie czy 03G 145 209 od 2,0 bedzie pasować? Budowa trochę się różni od 038 145 209 ale może ktoś próbował takiej przeróbki?

A może lepiej w ciemno brać z allegro 038 145 209 za ok 150zł ?

Ewentualnie czy ktoś w okolicach Lublina ma do sprzedania 038 145 209 Boscha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności