Skocz do zawartości
derbi013

podgrzewacz płynu defa - passat 1z

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moj tdi długo sie nagrzewa przy obecnych temperaturach a jeżdze ktotkie odcinki max 10km .

 

a małym kosztem można go troche rozgrzać grzałka elektryczną defa ( dość popularny system w skandynawi )

 

znalazłem taką aukcje z taka grzałka http://allegro.pl/defa-grzalka-silnika-230v-vw-sharan-1-9tdi-galaxy-i2089004593.html

 

da rade to zamontowac do paska 1z ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej webasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i lepiej ... ale nie stac mnie na webasto ...

 

jeżdze w koło "komina " wiec mysle ,ze taka grzałka elektyczna dużo by dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie gdzie to wcisnąć w blok? Może warto pomyśleć nad podgrzewaczem przepływowym? Założony na dolnym wężu powoduje, że podgrzany płyn sam wymusza obieg. Chociaż widziałem też kiedyś na Alle podobne podgrzewacze do ciężarówek z wbudowaną pompką.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a montował ktos taki podgrzewacz u siebie ??

 

ten przepływowy to montuje sie na dolnym węzu przed termostatem ?

to bedzzie mi grzał duży obieg tzn chłodnice itp ?

 

nie lepiej go podłaczyc pod mały obieg ? (nagrzewnica i blok silnika )?

 

http://allegro.pl/podgrzewacz-wody-peugeot-307-2-0-hdi-krakow-i2064439550.html

 

a takie cos , widze ,ze płyn jest ogrzewany spalinami ?

Edytowane przez derbi013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sobie kupilem , ale jeszcze nie zdazylem zamontowac ;)grzalka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka grzałke kupiłes ?? podaj link !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie się bedziesz wpinał w silnik ?? prześlij jakies zdjecia jak chcesz to zamontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z linku KimeX'a "grzałka montowana w blok silnika w miejsce broku". Co to jest ten brok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest ten brok?

zaślepka w bloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada ..20120307_183239.jpg

20120307_183149.jpg

Grzalka2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapakowane w takim malym kartoniku ;)grzalka nr..jpg

i widac nr tej grzalki , ale sa rozne do i nie kazda pasuje do kazdego auta ...., kupilem w listopadzie , ale nie zdazylem zamontowac , nie chcialo mi sie , a teraz juz cieplo idzie to poczekal do nastepnej zimy ;) , grzalke wbija sie w blok , jest tam specjalne miejscie , potem sie ciagnie kabelek z grzalki do zdezaka , mozna zamontowac kontakt z sprzadu , lub z boku , a ten zielony kablek do produ i do kontaktu w zderzaku :) , i odpalasz auto jak latem ;) do tego mozna kupic rozdzielacz i podprowadzic kontakt do srodka auta , a tam podlaczasz dmuchawe , i zima auto pieknie odsnierzane ;) , jak webasto ..

grzalka karton.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co podłączyłes grzałke ? możesz zrobic jakąś fotorelacje z montażu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się...mam zamontowaną grzałkę defa w mk4 taką przepływową z termostatem - super sprawa. Szukałem trochę na ten temat i znalazłem polską firmę która za połowę ceny sprzedaje podobne grzałki. Jeśli ktoś potrzebuje mogę pomóc. pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to podaj namiary na tą firme.

 

a stosował ktoś tą grzałke od francuzów ? tą na tłumik z płaszczem wodnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te grzałki są za połowę ceny, bo są zrobione hmm, "oszczędnościowo". przymierzałem się do takiej też i dałem spokój. Te o których mówisz to trójnik miedziany z castoramy i grzałka z pralki dogięta tak żeby się mieściła w korpusie. Może pomysłowe, może by się sprawdziło ale przeraża fakt dotykania takiego dziadostwa które nawet nie ma uziemienia (wtyk bez bolca).

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewam kotleta, ale ja używam od 2 lat grzałki tej tańszej z Alledrogo. Generalnie przy siarczystych mrozach ustawiam zegar taki w gniazdku na 2-3h przed startem mniej nie ma sensu bo zimno. Ale sprawa super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima niedługo :D wiec czas pomyslec o dogodnieniu poki jeszcze ciepło na dworze i mozna cos pogrzebac...

 

http://allegro.pl/grzalka-cieczy-plynu-ursus-c360-c-360-produkt-pl-i2558501214.html co wy na to??

 

macie jakis pomysł ? jak najtaniej i najprosciej podgrzać płyn? (mam w miejscu parkowania auto gniazdko 230v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zima niedługo :D wiec czas pomyslec o dogodnieniu poki jeszcze ciepło na dworze i mozna cos pogrzebac...

 

http://allegro.pl/grzalka-cieczy-plynu-ursus-c360-c-360-produkt-pl-i2558501214.html co wy na to??

 

macie jakis pomysł ? jak najtaniej i najprosciej podgrzać płyn? (mam w miejscu parkowania auto gniazdko 230v)

 

Kto pamieta te wtyczki z przed 20 lat? Ja pamiętam że się wiecznie z nich dymiło i trzeba było je wymieniać często.Jeśli są wykonane w ten sam sposób? Szkoda auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności