Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

Zwiekszenie mocy w afn 110 koni

Rekomendowane odpowiedzi

1.Tak

2.Nie

 

a w kompie z afn program tez się robi lutująć? nie da się przez obd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w kompie z afn program tez się robi lutująć? nie da się przez obd?

Muszą być wylutowane i wlutowane nowe wielokrotnego zapisu bo seryjne SA tylko jednorazowe. 2h roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszą być wylutowane i wlutowane nowe wielokrotnego zapisu bo seryjne SA tylko jednorazowe. 2h roboty

 

Ale można też zastosować podstawke i będzie to lepsze rozwiązanie pod przyszłe upgrade'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale można też zastosować podstawke i będzie to lepsze rozwiązanie pod przyszłe upgrade'y.

Jak kto woli Ja wybralem kostki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszą być wylutowane i wlutowane nowe wielokrotnego zapisu bo seryjne SA tylko jednorazowe. 2h roboty

 

A znowu nie przesadzajmy, wszystko zajmie 30minut (odlutowanie kości, przygotowanie pól, wlutowanie podstawek).

 

Dobrze wlutowane podstawki są świetnym rozwiązaniem tak jak pisze jaaano pod przyszłe mody. Gronus nie zapominaj że w przypadku kolejnych korekt - lutowań, zwiększa się ryzyko uszkodzenia płytki a tego przecież nikt nie chce.

Poza tym lutując kostki do płytki nanosisz na nie cynę, więc po odlutowaniu musisz je z niej oczyścić a to nie takie proste i jakaś warstwa cyny zawsze pozostanie - co za tym idzie ? Stopniowo psujesz adapter do programatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A znowu nie przesadzajmy, wszystko zajmie 30minut (odlutowanie kości, przygotowanie pól, wlutowanie podstawek).

 

Dobrze wlutowane podstawki są świetnym rozwiązaniem tak jak pisze jaaano pod przyszłe mody. Gronus nie zapominaj że w przypadku kolejnych korekt - lutowań, zwiększa się ryzyko uszkodzenia płytki a tego przecież nikt nie chce.

Poza tym lutując kostki do płytki nanosisz na nie cynę, więc po odlutowaniu musisz je z niej oczyścić a to nie takie proste i jakaś warstwa cyny zawsze pozostanie - co za tym idzie ? Stopniowo psujesz adapter do programatora...

 

Racja ale ja tez nie będę jezdzic co tydz. Na korekty;) ale zgadzam się z toba

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Niech ktoś za proponuje co można lepszego wsadzic zamiast 260 i Brd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to mi chodziło. Ale jak zmienie kompa z mojego 8 bitowego na 16 bitowego to wniesie mi to coś nowego gdy zostawie serie z 1Z? chyba nie. Właśnie chce wlutować podstawki pod przyszłe nowe kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zmieniam turbo z AWX,zmieniam wtryski na 216 ,Program i mamy bezpieczne 160 km. A jak sprzęgło od razu wymieniać czy to proces "dojeżdżam do końca i zmiana na inne " ?

Edytowane przez Michal17464

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie daje powodów do wymiany to jeżdzić i wykozystywać moc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie zmieniam turbo z AWX,zmieniam wtryski z AWX,Program i mamy bezpieczne 160 km. A jak sprzęgło od razu wymieniać czy to proces "dojeżdżam do końca i zmiana na inne " ?

 

Skoro wtryski AWX ci pasują to i sprzęgło będzie pasowało:lol3 z AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro wtryski AWX ci pasują
No i tyle chciałem wiedzieć

Czyli co wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co wiesz

 

Tyle wie co zje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiem że mogę pojeździć na tym sprzęgle co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razy zmień kolektor dolotowy na ten z AWX. Ma sporo większe kanały niż AFN i pozbywasz się EGR-a. Tylko flanszę trzeba dorobić, ale to już nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po długawej przerwie w obecności na forum.

 

Mam pytanie dość podobne do poprzednio tutaj omawianych, ale na które podano kompletnej odpowiedzi. Przy zamianie turbiny z modelu seryjnego AFN na AWX nie będzie żadnych przyrostów mocy - to jest jasne. Czy ktoś dokonał takiej zamiany i jeździ bez modyfikacji softu? Chcę się dowiedzieć czy po takiej operacji ECU jest w stanie prawidłowo regulować doładowanie bez overboostów czy underboostów? Czy ktoś jeździ w takiej konfiguracji, może macie logi jak wygląda doładowanie rzeczywiste vs zadane?

 

Cena nowych turbin AWX i AFN jest praktycznie taka sama, więc przy wymianie moge równie dobrze zamontować mocniejszą - chip mnie na razie nie interesuje. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie po długawej przerwie w obecności na forum.

 

Mam pytanie dość podobne do poprzednio tutaj omawianych, ale na które podano kompletnej odpowiedzi. Przy zamianie turbiny z modelu seryjnego AFN na AWX nie będzie żadnych przyrostów mocy - to jest jasne. Czy ktoś dokonał takiej zamiany i jeździ bez modyfikacji softu? Chcę się dowiedzieć czy po takiej operacji ECU jest w stanie prawidłowo regulować doładowanie bez overboostów czy underboostów? Czy ktoś jeździ w takiej konfiguracji, może macie logi jak wygląda doładowanie rzeczywiste vs zadane?

 

Cena nowych turbin AWX i AFN jest praktycznie taka sama, więc przy wymianie moge równie dobrze zamontować mocniejszą - chip mnie na razie nie interesuje. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Nie powinno być żadnych problemów,śmiało można śmigać.Jeśli nowa turbina jest pewna i nie było grzebane przy sztandze to nie odczujesz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - po nowym roku dam znać jak sprawa się zakończyła. A w międzyczasie wszystkiego dobrego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności