Skocz do zawartości
daro79

Odprysk lakieru na dachu do blachy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam dwa odpryski lakieru do blachy na dachy wielkości 5mm. Oczyściłem papierem i pomalowałem to raz farbą i mi odprysnęło. Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam dwa odpryski lakieru do blachy na dachy wielkości 5mm. Oczyściłem papierem i pomalowałem to raz farbą i mi odprysnęło. Co polecacie ?
szlif ->>podkład ->>lakier w kolorze (2 warstwy) ->>lakier bezbarwny i powinno być ok ale najlepiej cały dach prysnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale troszkę była by to przesada cały dach malowac dla dwóch odprysków ;/ Dziś dałem podkład i zamalowałem potem lakierem z nordauto w takich małych fiolkach z pędzelkiem. Zobaczymy czy teraz nie odleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki ale troszkę była by to przesada cały dach malowac dla dwóch odprysków ;/ Dziś dałem podkład i zamalowałem potem lakierem z nordauto w takich małych fiolkach z pędzelkiem. Zobaczymy czy teraz nie odleci.
nie powinno ale widać będzie pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widać będzie ale na dachu to nie jest aż tak widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy czy teraz nie odleci.

Jak dobrze odtłuściłeś to pewnie nie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak . najpierw podkład z" hammeraita"prawie pod kolor, a jak wyschło to lakier zgodnie z numerem kupiony w lakierni(100ml).Jak na razie rok i nic nie wyszło złego.A zrobiłem to nad przednią szybą na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem dwie metody.

W obydwu przypadkach ocynk był utleniony.

Pozostałość lakieru który się nie trzymał usunąłem podważając igłą.

Część lakieru, która nie była naruszona nie dała się odłupać.

Trzeba to zrobić dlatego, żeby nie zostawić pustej i brudnej przestrzeni pod zaprawionym lakierem.

 

Tutaj po oczyszczeniu bez żadnego papieru ściernego tylko odtłuszczeniu nałożyłem warstwę żywicy epoksydowej. Wygląda to brzydko, ale jest zabezpieczone.

W późniejszym czasie możemy przelecieć papierkiem i nałożyć lakier.

 

odprysk%252520przednia%252520szyba-dach.jpg

 

W tym przypadku lakier się trzymał (na zdjęciu już po robocie - słupek przednia szyba).

Nie było to zauważalne dopiero jak zacząłem podważać igłą to wyszło, że uszkodzenie jest już od dłuższego czasu.

Tutaj po oczyszczeniu tak jak w pierwszym przypadku nałożyłem warstwę lakieru w kolorze nadwozia i po paru dniach lakier bezbarwny.

Z bliska widać to miejsce jak kropelkę wody.

 

odprysk%252520przedni%252520s%2525C5%252582upek.jpg

 

Lakier dorabiałem w sklepie pod kod koloru.

za 25zł dostaje się:

- 100ml lakieru bazowego

- trochę rozcieńczalniku

- lakier bezbarwny + do tego utwardzacz w proporcji 2:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ja nałożyłem dwie warstwy podkładu i potem lakier Wystaje kropa ale byle trzymało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja to tez przerabialem ostatnio auto było u lakiernika lecz auto idzie jeszcze raz bo gosciu w kulki poleciał i pomalował mi dach ale tylko do szyberdachu reszte przeleciał bezbarwnym a na dodatek masa syfu było na lakierze masakra:( zapłaciłem za to 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierem ściernym przeszlifować, odtłuścić, jeżeli odprysk ma mniej niż 5mm to ja dawałem metalik i lakier bezbarwny (bez podkładu) na maskę i rok czasu trzyma.

 

gosciu w kulki poleciał i pomalował mi dach ale tylko do szyberdachu reszte przeleciał bezbarwnym

 

To się nazywa cieniowanie czyli metalikiem robimy to co trzeba a resztę lecimy bezbarwnym aby zminimalizować różnice odcienia.

 

a na dodatek masa syfu było na lakierze

 

a to już świadczy o tym lakierniku a raczej o warunkach w jakich lakieruje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności