Skocz do zawartości
blezor

Hamowanie na przycisk:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nie jestem jeszcze posiadaczem nowego passata, ale chcialem o cos zapytac. Ostatnio bylem holowany bo turbo umarlo i holowano mnie na wylaczonym silniku. Wiadomo zero wspomagania kierownicy i praktycznie nie dzialajacy hamulec nozny. Kazde zahamowanie musialem ciagnac reczny. W nowszych passatach reczny jest na przycisk. I tu moje pytanie jak to dziala bo nigdy nie mialem z tym doczynienia. Tzn jezeli jest tez taka sytuacja ze jest sie holowanym to jak to dziala, jak szybko? Reczny wiadomo chwila i stoimy, a ten na przycisk jak szybko zatrzymuje auto? Przepraszam ze tak pytam ale niedlugo tez chce kupic nowszego passata i wiedziec chce jak to jest z tymi nowosciami. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn jezeli jest tez taka sytuacja ze jest sie holowanym to jak to dziala, jak szybko?

mnie holowano i używałem normalnego hamulca nożnego, owszem twardy był ale działał dobrze " auto było zgaszone " a ręczny działa tak że powyżej podajże 10km/h jak wciśniesz i przytrzymasz go to blokuje 4 koła od razu - " działa z ESP i ABS " a jak go wciśniesz to się nic nie stanie będzie sygnał dźwiękowy i nic więcej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie ma możliwości dozowania siły hamowania.

Blokuje od razu na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś coś z hamulcem również bo jak pisze kolega hamulec MUSI działać ZAWSZE tyle że bez wspomagania .

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To miałeś coś z hamulcem również bo jak pisze kolega hamulec MUSI działać ZAWSZE tyle że bez wspomagania .

pozdr

emm a do kogo to kolega w ogóle pisze bo nie mogę załapać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nowszych passatach reczny jest na przycisk. I tu moje pytanie jak to dziala bo nigdy nie mialem z tym doczynienia.

 

Producent auta przewidział...............lawetę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak mysle ze laweta, wkoncu stac nas na drogie auto to i na lawete tez powinno:).

Dzieki za te odpowiedzi, wlasnie mnie interesowalo jak to jest z tym hamowaniem z przycisku. Faktycznie zwykly reczny mozesz regulowac sile hamowania a widze ze ten z przycisku jak piszecie to tylko blokuje od razu kola, dobrze wiedziec.

A co do mojego hamowania noga, poprostu sie spompowal pedal i nie dalo juz hamowac, a przyczyna moze taka ze juz jest czas na nowe tarcze, klocki i wymiane plynu.

Dziekuje za odp, pozdrawiam i milej bezawaryjnej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki to teraz za 100-200 zł możesz wykupić fajny pakiet assistance i nie martwisz się dodatkowymi kosztami - co ważne nie wpływa to na składki oc/ac. Ja mam w pakiecie za 120 zł holowanie/laweta do 150 km, wymiana koła, nocleg, wymiana żarówki pod domem, samochód zastępczy do 14 dni itp, itd. Koleś za 220 zł ma holowanie 500 km i równolegle wypożyczenia zastępczego do momentu usunięcia usterki (uszkodzony zabierają lawetą do wskazanego mechanika, a na miejsce zdarzenia podsyłają zastępczy).

 

ps. Niestety/stety korzystałem już z tego pakietu i jest tak jak obiecywali podczas pobierania składki. WAŻNE - nie jestem agentem ubezpieczeniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin9962

Przykro mi że nie kumasz co napisałem, z tego co wiem to w moim pasku b6 jak i kolegi autora tematu jest ręczny elektryczny ale działa na hamulec hydrauliczny zasadniczy , więc skoro działa ręczny to musi działać zwykły pod nogą tylko bez wspomagania ( trochę mocniej trzeba cisnąć ) a to jest zawsze bezpieczny hamulec . Ja tam bym na ręcznym ani nie chciałbym być holowany ani nikogo bym nie holował aby mi w dupę wjechał wtedy jak piszą koledzy tylko i wyłącznie laweta .

Zresztą kodeks drogowy to wyjaśnia _ nie można holować auta bez sprawnego hamulca zasadniczego.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi że nie kumasz co napisałem, z tego co wiem to w moim pasku b6 jak i kolegi autora tematu jest ręczny elektryczny ale działa na hamulec hydrauliczny zasadniczy , więc skoro działa ręczny to musi działać zwykły pod nogą tylko bez wspomagania ( trochę mocniej trzeba cisnąć )

 

mhmm no to chyba coś źle przeczytałeś bo ja napisałem na samej górze że " hamulec był twardy ale działał dobrze " i nikt nie mówił z mojej strony o hamowaniu hamulcem ręcznym :] ja napisałem tylko na jakiej zasadzie działa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent auta przewidział...............lawetę

Zawsze można sobie kupić tańszego golfa, tam hamulec jest tradycyjny. No niestety pozostaje hamowanie tym co zostało albo laweta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze powstala dyskusja:).

Ktos cos pomylil, ja nie mam elektrycznego recznego, wiec o niego pytam jak to dziala.

Jechalem na mechanicznym recznym bo moj passat z 2000 roku takowy posiada, a ten nozny nie chcila dzialac, moze go zbyt lekko wciskalem.

Nikt mi w tyl nie wjechal bo jak kupilem line do holowania to w opakowaniu byl wielki wydrukowany napis cos w stylu "holowany" do ustawienia go na tyle pojazdu, no i oczywiscie ustawilem obowiazkowo za tylnia szyba trojkat ostrzegawczy wiec oznakowany bylem. Awaryjnych nie wlaczalem bo raczej sie w takim przypadku nie wlacza, bo chyba trzeba sygnalizowac kierunkowskazami gdzie bedziemy skrecac za pojazdem ktory nas holuje. No i na koniec zeby bylo calkowicie jasne, jak zaciagalem reczny to rownoczesnie wciskalem nozny ile sie dalo zeby zaswiecily sie swiatla hamowania. Tak wiec spokojnie bylo bezpiecznie.

A z lawety nie chcialem skorzystac bo to wydatek okolo 350 euro, wiec kolega pomogl.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności