Skocz do zawartości
adamo88

klima a temperatura plynu chlodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

zdziwilem sie ostatnio, klima sprawna juz tydzien a strasznie mi zamula motor ale nie w tym rzecz, jechalem do Palangi i wracalem (fajna autostrada) i zauwazylem ze jak jade ok 110km/h z wlaczona klima to mam temperature ok 100C a jak bez klimy to mialem ok 85C czy to jest normalne w tym roczniku (podany w opisie) czy moze cos jest nie tak?? bo jak przyspieszalem ponad 120 to juz prawie do konca skali dochodzilo wiec mialem wyjscie albo brak klimy i szybsza jazda albo klima i powoli od 100 do 110km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem na autostradzie przy temperaturze powietrza 30-parę stopni ale to chyba normalne bo.. jadąc na klimie to chłodnica klimy robi sie gorąca następnie powietrze gorące wylatujące z chłodnicy klimy trafia na chłodnice płynu chłodniczego i przy tak wysokiej temperaturze panującej na zewnątrz układ nie nadarza z chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy

nie wiem jaką masz chłodnice ale możesz próbować zmnienić na największą jaką wciśniesz i zalać G12+ moze to coś zmieni - sądze że bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

klima to poprostu większe obciążenie dla silnika, silnik musi uzyc więcej mocy, analogicznie wydziela wiecej ciepla.....jednak temperatura powinna byc odprowadzona przez chłodnice i nie powinno byc tego widac na wskaźniku......jesli jednak na wskaźniku temperatura rośnie ja sprawdził bym działanie wentylatora na chłodnicy, byc moze sie nie załącza , załącza się za późno, nie wiem czy masz 2 biegi wentylatora- jeśli tak to moze nie załącza się drugi bieg.....oczywiscie płyn Ci nie ubywa?, moim zdaniem sprawny układ chłodzenia nie ma prawa się przegrzewać, tym bardziej na trasie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak w prosty i szybki sposób sprawdzić czy wentylator ma 2-gi bieg ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

nie wiem na 100% ale moim zdaniem muszą isc do niego 3 przewody, podobnie jak do czujnika w chlodnicy......moze ktos to potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

W moim B3 klima nie tworzy takiego wzrostu temperatury pomimo ostrej jazdy w upały.Wskaźnik temp.,owszem,skoczy nieco wyżej,ale bez klimy w taki upał też dochodzi czasem do 100st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak zalacza sie na pewno ale jak jest z jego 2 biegiem to nie wiem i chetnie bym sprawdzil bo to moze o to chodzi, niestety nie wiem jak to sie sprawdza, przy kablach od wentylatora jeszcze nic nie grzebalem wiec nic nie spsulem (raczej) ale moze faktycznie sie nie zalacza, a jezdze swoim :vw: dosyc czesto trasy i jezdze czesto po okolo 140km/h i przydalaby sie klima w upaly (przez ten pewien czas), a czy to u was tez tak sie auto zamula po wlaczeniu klimy i jezdzie po miescie? bo u mnie z klima po miescie to jazda jak traktorem, strasznie powoli wchodzi na obroty i powoli sie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też po mieście muli na klimie, trochę lepiej jest jak przełączę z gazu na benzyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

Adamo88,masz jeden wiatrak?Bo ja mam 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie mam 2 wiatraki, ale nie wiem jak sie sprawdza czy drugi bieg mi sie zalacza na tych wiatrakach, jak wlaczam klime to oba pracuja, ale jak temperatura plynu chlodniczego jest wieksza to powinny pracowac szybciej tylko nie wiem jak to sprawdzic, ale moze pracuja tak jak trzeba tylko ze ten silnik tak ma ze sie grzeje powyzej 140 w gorace dni, a powyzej 110 w gorace dni z klima, wczoraj do stolicy jechalem dluzsze kawalki po 150-160km/h (wg licznika) i nie doszla wskazowka temperatury na max (choc bylo ok 100 stopni) z wylaczona klima oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

przy 140 stopniach na 100% wywalało by juz płyn przez korek i pod maską było by siwo więc wydaje mi sie ze to jednak wskaźnik.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten silnik tak ma ze sie grzeje powyzej 140 w gorace dni, a powyzej 110 w gorace dni z klima,

tutaj chodzilo o predkosc a nie o temperature, sorka ze tak niewyraznie to napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności