Skocz do zawartości
Gość grzesiunia

WYMIANA GłOśNIKóW???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiunia

witam ponownie

chcę wymienić głośniki, gdyż oryginalne już padły i w dodatku były tylko z przodu :dobani:, moim zamiarem jest wstawić osiem tylko nie mam pojęcia co wybrać, w aucie mam navi MFD i gdyby ktoś był tak miły i coś mi zaproponował :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esk hertz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem DSK 165 HERTZ i grają naprawde wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiunia

hertz? hmm?

-ok.

ale padły dwa rodzaje: DSK i ESK. czym one się różnią i tak naprawdę to bardziej zależało by mi na jakości dzwięku niż na jego sile (kolega ma w audi oryginalnie zamontowane nagłośnienie bose i gra fantastycznie ja chciałbym choć trochę upodobnić dzwięki do tego w moim aucie). jestem kompletnym laikiem w tej sprawie i dlatego chcę posłuchać opinii bardziej zorientowanych. z tego co mi wiadomo to można , a nawet trzeba wymienić instalację i wytłumić drzwi. na czym to polega tylko wymianie kabli do głośników?

jeżeli chodzi o wzmacniacz to istnieje taka opcja ale najlepiej gdyby można było go tak zamontować aby był nie widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz ze chcesz zalozyc 8 glosnikow.

 

Moja propozycja to dwa zestawy - jeden na przod (oczywiscie osobne wysokotonowe i niskotonowe ze zwrotnica) i taki sam zestaw na tyl - wszystko podlaczone do wzmacniacza.

 

To wystarczy do dobrego grania

 

Jak dobre bedzie granie to zalezy od glosnikow - Hertz to bardzo dobra firma - nie kupuj taniochy bo bedziesz zalowal.

 

Odradzam subwoofery, skrzynie i tym podobne bo to juz jest granie glosne, a nie dobre.

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mozna zamontowac pod tapicerka po lewej stronie bagaznika - widzialem cos takiego i wygladalo calkiem dobrze.

 

Co do montazu to trzeba pociagnac kabel zasilajacy z bezpiecznikiem od akumulatora do wzmacniacza - najlepiej w oslonie progu, mase do wzmacniacza - skadkolwiek najlepiej z pobliza wzmacniacza, przewody z radia do wzmacniacza- kabel RC.

Nastepnie kable ze wzmacniacza do zwrotnic i ze zwrotnic do glosnikow.

I to na tyle.

 

Aha wzmacniacz to nie opcja tylko podstawa

 

I porada.

Dobrze to zrobic samemu dbajac o szczegoly i detale bo czasem "specjalisci " odwalaja taka padake ze glowa boli - no ale do tego trzeba czasu i pewnych zdolnosci manualnych.

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja decydowałem się na swoje głośniki Pan w sklepie pokazał mi dwa modele głośników HERTZ. Wszystko możliwe, że te drugie to ESK. Różnica między nimi polegała na tym, że HERTZ DSK gra bardziej sopranem aniżeli basem. Przez chwile słuchałem jak grają oba te głośniki i tak właśnie jest. Gdybyś chciał jakieś foty to mogę przesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy ESK a DSK jest niewielka różnica w mocy i w cenie ok50-60zł ESK są droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiunia

skoro wzmacniacz to podstawa to będzie wzmacniacz :cwaniak: tylko teraz jak dobrać odpowiedni do głośników??? i co z tym wytłumianiem drzwi. czy jest to niezbędne? można to zrobić samemu? a jeżeli nie to interesuje mnie gdzie się robi takie rzeczy (najlepiej lubuskie bo nie mam za bardzo czasu żeby jezdzić gdzieś dalej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wzmacniacz to najlepszy bylby w tym przypadku 4kanalowy. Moc wzmacniacza nie powinna byc mniejsza jak moc glosnikow (chociaz nigdy nie gra sie na pelnym wzmocnieniu) bo wtedy nie wykorzystasz ich potencjalu.

Do takiego zestawu ( 4x glosnik niskotonowy+4xsopran +4zwrotnice)powinno byc wystarczajace 4x 100 W zeby ladnie gralo (oczywiscie jesli nie chcesz bic rekordow tylko sluchac).

 

Jesli chodzi o wytlumienie to oczywiscie konieczne nie jest ale na pewno zestaw gra lepiej jak wygluszenie jest w drzwiach.

 

Mozna to zrobic samemu poszukaj na forum bo na pewno taki temat byl juz. Jest z tym zabawy co nie miara i rozbieranie drzwi.

 

Pod glosniki warto zalozyc dystanse z MDF nie plastiki- mozna je kupic na Allegro, mate wygluszajaca takze.

 

Nikogo ci nie polece w Lubuskiem bo zakladalem sobie wszystko sam. Nie wygluszalem drzwi wiec nie bardzo w tym temacie pomoge. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiunia

poczekam może ktoś coś wie na temat wygłuszania to mi poradzi. a resztę pogrzebię sam. będzie satysfakcja jak się uda :hurra: , a jak nie, to będę pisał :wstyd:

 

do dzieła :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz to tu na forum znajdziesz wszystko poczawszy od rozbiorki tapicerki drzwi poprzez wygluszanie itd.

 

Warto pomeczyc sie samemu i pozniej nikt ci kitu nie wcisnie, jak masz pojecie o rzeczy.

 

Powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiunia

wielka dziękówa za poświęce mi czasu

teraz tylko poszperam na stronkach i do roboty. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli chodzi o wzmacniacz to najlepszy bylby w tym przypadku 4kanalowy. Moc wzmacniacza nie powinna byc mniejsza jak moc glosnikow (chociaz nigdy nie gra sie na pelnym wzmocnieniu) bo wtedy nie wykorzystasz ich potencjalu.

 

Jeśli chodzi o moc wzmacniacza to pozwolę się nie zgodzić. Wcale jego moc nie musi być taka sama jak głośników. W zupełności wystarczy połowa. Moc wzmacniacza równa mocy głośnika mogłaby spowodować, że się spali - a tego byśmy raczej nie chcieli prawda ;)

 

Jesli chodzi o wytlumienie to oczywiscie konieczne nie jest ale na pewno zestaw gra lepiej jak wygluszenie jest w drzwiach.

 

Właśnie tłumienie drzwi..., dzisiaj byłem akurat w warsztacie Car Audio i rozmawiałem z właścicielem na ten temat. Polecił aby się w to nie bawić gdyż efekty nie będą aż tak znaczące.

Podkreślę, że chodzi konkretnie o drzwi do passata B5, ich budowa jest wręcz przystosowana do Car Audio :D

 

 

Jeszcze jedno zdanie o wzmacniaczu. Nie kupuj jakiegoś chłamu bo cały wysiłek pójdzie na marne. Postaw na jakiegoś markowego producenta. Oferta sprzętu używanego jest dość duża. Moce rzędu 50-60W to wierz mi to już jest naprawdę sporo i w zupełności wystarczy aby napędzić średniej mocy głośniki. Zwróć uwagę na grubość kabli głośnikowych, zasilających i nie oszczędzaj przesadnie na kablu sygnałowym-ma on duży wpływ na to co się wydobywa z głośników.

 

 

Pochwal się jak już coś zamontujesz i podziel wrażeniami z pierwszych odsłuchów.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ja decydowałem się na swoje głośniki Pan w sklepie pokazał mi dwa modele głośników HERTZ. Wszystko możliwe, że te drugie to ESK. Różnica między nimi polegała na tym, że HERTZ DSK gra bardziej sopranem aniżeli basem. Przez chwile słuchałem jak grają oba te głośniki i tak właśnie jest. Gdybyś chciał jakieś foty to mogę przesłać.

 

Oj, oj :) wg mnie chyba odwrotnie - ESK bardziej tną uszy sopranem, DSK są łagodniejsze.

Mam u siebie obydwa zestawy - esk z przodka a dsk z tyłu.

Generalnie polecam.

 

A co wygłuszenia i wzmaka - zgadzam się z kolegą Gładkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności