Skocz do zawartości
Gość fbb

1.6 tdi czy 1.9tdi?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fbb

 

witam.mam zamiar nabyc paska b3 kombi z silnikiem tdi

ktory silnik jest lepszy?ktory wybrac?prosze o opinie uzytkownikow!z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk już coś to 1.6 turbo diesel a 1.9 tdi nie było w B3

Polecam lektórę na forum lub google. Wpisz TD a później TDI, zobaczysz róznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI zwawszy, konikow masz 90 lub 110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nabyc paska b3
.9 TDI zwawszy, konikow masz 90 lub 110.

 

:wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra b4 niech kupi

 

PS. zerknij na GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b3 był 1.6 tdi 85KM super silnik!!!mało pali i dynamiczny polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fbb

no wlasnie ten 1.6 tdi to jest chyba troche wysilony porownujac do 1.9tdi(90KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fbb

jeszcze jedno..zalezy mi na wersji z klima.czy w tych wersjach silnikowych(1,6 1,9 tdi)jest klima? ciezko takiego znalezc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj będe sie kłócił że on ma 85KM, mam niemiecki prospekt B3 i jest napisane 85. Jest do turbodiesel z intercoolerem. A co I oznacza nie wiem. W kazdym razie mialem takiego paska ale ukradli nad morze jechalem 130-140 i palił mi 6.6-7 litrów na stówe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adasiek

W TDI ostatnia literka I oznacza skrót od injection, czyli wtrysk i chodzi tu o bezpośredni wtrysk paliwa w odróżnieniu od TD, gdzie następuje wtrysk do komory pośredniej. W b3 silnik 1.6 jest mylnie nazywany TDI, gdyż jest mylone zanczenie literki I jako Intercooler (sam się kiedyś nadziałem :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 TDI powstały w umysłach naszych cwanych handlarzy,tak samo jak OPEL OMEGA A 2.3 TD Interculer nagle przeistoczył się w 2.3 TDI,oczywiście dzięki naszym kochanym zdolnym handlarzom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.6 TDi te i oznacza tyle co interkuler przed lewym przednim kolem, nie narzekam na niego chociaz powyzej 120km/h jest dosc glosny, wlasnie wrozilem z Palangi (prawie 1200km w 2 strony) i mam jeszcze na zegarze wskazowke wyzej jak 35l wiec spalanie jest znosne, z czesciami jak narazie nie narzekam chociaz chyba do wersji 1.9TD jest wiekszy wybor drobnych dupereli na szrotach (mowa o osprzecie silnika bo buda ta sama), ludzie z granicy twierdzili ze jest zwawszy od 1.9TD ja takiej roznicy nie odczulem, najlepszy jest 1.9TD 110KM lub silniejszy lepsza kultura pracy, mniej spala i zwawszy o wiele niestety wystepuje tylko w B4 i nowszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Machine

Czytając ten wątek, szczerze mówiąc nie zostało konkretnie stwierdzone jaki silnik: 1,6 czy 1,9 (Diesel) w modelu B3 jest lepszy.

 

Zainteresowałem się tym tematem gdyż sam też chcę kupić B3 w Dieslu i nie wiem który silnik jest lepszy i dlaczego...? Czy ktoś potrafi poradzić coś w tej kwestii?

 

Proszę Was o konkretne wypowiedzi :)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że silnik 1.6 TDi w B3 jest lepszy, jest mocniejszy bo jest to najmocniejszy diesel w tym modelu.

1.9 jest żywotniejszy zrobisz nim wiecej km, ale 1.9 to muł.

tyle moge powiedziec od siebie

ja bym brał 1.6 myśle ze jest to bardzo udany silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy

1,6 TD najsilniejszy miał 80 kuni 1.9 miał 75ps 140Nm a po jakichś drobnych zmianach 150Nm ( możliwe że chodzi o turbine z T2 na K03 ?) jeden i drugi nadaje się do grzebania we własnym zakresie bo z elektryki to masz (jeśli masz ) sterowanie lusterek albo otwieranie okien :rotfl:

Ja latałem B4 z 1,9TD najpierw na k03 a później zmieniłem turbo na chybryde zrobioną na podstawie TB02 (najlepsze czasy do 100 wychodziły w zakresie 10,5-11s) troche grzebałem i byłem bardzo zadowolony z osiągów silnika jak i spalania. Szukam znów 1,9TD pomimo dostępności TDI w budzie B4 bo sądze że to dobry silnik. Co kupisz to już kwestia twoich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Ja miałem 1,6 TDI i jak się przejechałem 1,9 TD to jakiś zamulony był :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9td dlubniety jezdzi jak moj. jest temat na forum. btw zalalem wczoraj silnik woda :( zassal i kaput. 100 konny aaz umarl :mur: . bede go dzisiaj probowal reanimowac. trzymajcie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Machine
ale 1.9 to muł.

powiem Ci, że juz przerabiałem Mercedesa W124 2,0D 74KM więc muły mi już nie straszne :rotfl: hehehe... a myśle, że nie będę wymagał od B3 jakichś rewelacyjnych osiągów bo chyba nie taki był zamysł tworzenia silników Diesla w tym modelu :) jakbym chciał mieć osiągi i zrywać kapcie na światłach to kupiłbym sobie VR6, ale uważam że przy moim jeżdzeniu (15km dziennie) do szkoły i z powrotem taki Dieselek w zupełności mi wystarczy ;)

 

Dzięki za porady, pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności