Skocz do zawartości
Jotes

Świece zapłonowe do gazu

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe, bo nikt nigdy mi o tym nie powiedział. W sumie od tego 2009 jeździłam na 65 i było dobrze. Mi nie ładuje się strona Iskry więc nawet spojrzeć nie mogę- jak się odczytuje oznaczenia Iskier? Czytałam na innych forach, że ludzie mieli 3el. NGK i zamienili na dokładnie te Iskry, co teraz kupiłam i nie widzą różnicy więc myślę, że ja też nie odczuję, chociaż liczę na spadek spalania :P. Dzięki.

Miałem taki sam silniczek (1F), na gazie i w Łodzi palił mi ok 12l/100km, w trasie coś koło 8-9l/100km. Twoje auto powinno palić podobnie, a najlepiej jest to sprawdzić w trasie. W mieście spalanie nie jest miarodajne. Co do świeć to nie ma co eksperymentować tylko wkładać takie jak fabryka napisała i nie patrzeć czy to gaz czy nie. Też miałem epizod ze świecami do gazu i absolutnie nie zmieniło to spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam okazji sprawdzić czy jednoelektrodowe dają różnice w spalaniu, bo padła elektryka i na cewce mam 4V i nie ma iskry... Wkurzyłam się i kupiłam passata b5 1.8T i pali mi tyle gazu co b3 1.6 a komfort nieporównywalny; b3 palił mi w trasie tak jak tobie a w mieście ponad 13 czasem a 1.8T przy średniej 84km/h na trasie Warszawa-Gdańsk spalił 10.6l gazu a przy średniej 121km/h na długiej trasie (autostrada + droga krajowa) spalił mi 10.1l gazu i jestem bardzo zadowolona z tego silnika, bo wydaje mi się, że jak będę jechać spokojnie, bez szaleństw to spali mi spokojnie koło 9l. Starego b3 szkoda, no ale czas leci nieubłaganie i teraz pieniądze topić będę w nowszym aucie...

Edytowane przez Olab3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem wymienić świece dawno nie wymieniane trochę falują obroty, w sklepie pan powiedział że nie ma 1 elektrodowych w silniku RP i wciskał mi 3 elektrody podobno lepsze są 1 elektrodowe do gazu

widzę że niektórzy też mają po montowane 1 elektrodowe i dyskusja trwa jedni za 1 el. a drudzy za 2,3el.

więc co wybrać bo zgłupiałem:niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę że niektórzy też mają po montowane 1 elektrodowe

Wkładaj jednoelektrodowe NGK z serii V.

W którymś wątku było niedawno wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W którymś wątku było niedawno wszystko opisane.

chyba w rozmowach o sondzie ale nie chce mi się szukać już dzisiaj.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkładaj jednoelektrodowe NGK z serii V..

 

V ile? bo jest od 1 do 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aledrogo znalazłem od 1 do 25

 

 

czyli wziąźć te ngk v-line 02?

jeśli tak to klikam kup teraz

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli tak to klikam kup teraz

Nie taniej będzie w najbliższym sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33,5 za 4 szt z przesyłką

dużo?

 

w sklepie chciał 14.50 za sztukę tylko nie wiem jakie wim że 3 ele. bo takie chciał mi wcisnąć

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sklepie mogą być za 7-8 zł....Twój wybór....

 

czyli wziąźć te ngk v-line 02?
Tak, BPR6E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło 8,37 za sztukę i przyjdą do domu a tak musiałbym jeszcze specjalnie dojechać po nie to w sumie wyszło na jedno:)

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności