Skocz do zawartości
Gość Klak

Passat 1.6 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klak

zobaczyłem ogłoszenie passat 1.6 TDI rok 1991 czy jest to TDI (1991?) i czy warto cos takiego kupic prosze o szybka odpowiedz :prosi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.6 TDI

Turbo diesel z ickiem :) jak się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
Turbo diesel z ickiem jak się nie mylę

 

nie mylisz się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Klak
Turbo diesel z ickiem
a co to jest ten ick :zalamany: bo nie mam pojecia 1.6 to nie zasłaby silnik jak na paska opłaca sie cos takiego wziac za 5k???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

intercooler :przestraszony:

 

nie, nie za słaby..miałem takiego i zapier... jak dziki :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intercooler (ang. "chłodnica pośrednia") to chłodnica schładzająca powietrze sprężone w turbosprężarce przed dostarczeniem go do silnika, stosowana w silnikach spalinowych z turbodoładowaniem. Służy do zwiększenia sprawności i mocy silnika.

 

Określenie intercooler używane jest też do chłodnic powietrza stosowanych w silnikach przepływowych, np. lotniczych lub sprężarkach turbin gazowych - wówczas intercooler oznacza chłodnicę umieszczoną między („inter") stopniami sprężarki. Natomiast chłodnice powietrza umieszczone za sprężarką nazywane są aftercooler.

 

W samochodach chłodnica powietrza jest najczęściej zlokalizowana za sprężarką, ale przed silnikiem tłokowym. Ponieważ wewnątrz silnika dokonuje się również sprężanie, to chłodnica powietrza jest de facto intercoolerem.

 

 

Skopiowałem z encyklopedii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Klak

panowie dziekuje jadae ogladac zdjecia rzuce na forum:dziękuje:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Klak

gosc mowił ze nic nie było przy nim robione:( tak ze rozrzad do wymiay i inne a z tego co zauwazyłem to 1) dwojka ciezko wchodzi 2) jak sciagnałem korek od wlewu oleju to szły opary 3) pekniety wlot powietrza poza tym jechałem do 140km/h i nic nie stukało ani nic aha cena 6500zł i powiedział ze nic nie spusci i mowił ze mu pali 6 litrow na stowe i dolewa oleju ale nie powiedział ile bo niby nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lecialy opary...

 

...dolewa oleju ale nie powiedział ile bo niby nie wie

 

nie dobrze. znaczy, ze swoje ma przejechane i raczej wlasciciel o niego nie dbal. za 4.5 mozna wziac i zrobic na poczatek paski, rolki, plyny, uszczelniacze i pierscienie. ten silnik nie ma prawa brac oleju. po remoncie zalac 10w40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Klak

souler, maszracje ten silnik nie ma prawa brac oleju!!!! a gosc chciał 6500 i nic nie opuści tak ze sobie odpuszczam ale poszukuje dalej b3 lub b4 w dieslu w idealnym stanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
w idealnym stanie

 

samochód z tych lat albo będzie w bardzo dobrym stanie i będzie kosztował sporo powyżej rynkowej, albo trafi się nie w idealnym stanie za normalne pieniądze. Niestety to nie są nowe samochody i nie ma co wymagać..idalne wyjeżdzają z salonu i to nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Klak

mam prośbę do użytkowników b3 1.9 D powiedzcie jak tym sie jeździ???? czy jest mulasty i w ogóle :vw: myślę ze nie jest aż takim mułem jak niektórzy myślą ale czy sie mylę????? aha i mniej więcej ile pali ropy i oleju:) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta nie jest na pewno, ale jeździ i nie narzekam.

Spalanie zwykle ok. 5-6L, ostatnio na trasie nad morze w 4 os+bagaże spalił mi około 4,9 litra :) :)

oleju pali w zależności od stanu silnika - mój nie spala wcale.

poszukaj na forum, były już wątki na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Tak jak ormowiec wspomniał rakieta to nie jest, ale zwykłe 1,9d, które jest najprostsze w budowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 silnik czolg. dbac i jezdzic, ale oczekiwac od niego dynamiki to przegiecie. to jest po prostu silnik, ktory pojedzie na wszystkim i zrobi nawet milion km, jesli da mu sie szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
to jest po prostu silnik, ktory pojedzie na wszystkim

no dobrze powiedziane :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet
Rakieta nie jest na pewno, ale jeździ i nie narzekam.

Spalanie zwykle ok. 5-6L, ostatnio na trasie nad morze w 4 os+bagaże spalił mi około 4,9 litra

oleju pali w zależności od stanu silnika - mój nie spala wcale.

 

dokładnie to samo miałem napisać, więc zacytuję kolegę ormowca ;-):vw::ok:

 

ja za swojego zapłaciłem sporo powyżej średniej (w marcu za rocznik 1992 1,9 TD dałem z opłatami i wymianą rozrządu itp 9 000 pln) ale nie żałuję bo trafiłem bardzo zadbany egzemplarz z oryginalnym przebiegiem, teraz dbam o niego, a on się odwdzięcza :ok: brykę przytargałem z Berlina

 

PS

widzę że kolega z podkarpacia :-) , bierz kombi, a nie limo :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności