Skocz do zawartości
Gość yasiu

Problem z obiegiem wewnętrzym - jakies porady?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasiu

Witam!

 

Mam panowie problem j.w. - czyli z wewnętrznym obiegiem nawiewu.

 

Ostatio porozbieralem dół deski po stronie pasażera i zobaczyłem, że ta klapka jest otwierana i zamykana takim malym pneumatycznym siłownikiem, sciagnolem z niego przewód i po naciśnieciu przycisku na desce wogole nie przelatywalo przez niego zadne powietrze.

Idac za tym przedowem dotarlem do dosc bardzo dziwnego miejsca - przewod wchodzi na jakis króciec na sciance ktora dzieli komore silnika od kabiny i teraz pytanie co dalej?

Czy mial ktos juz z tym do czynienia? W czym tkwi problem?

 

Dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Moze moje pytanie jest glupie ale...jak wlanczales obieg zamkniety to silnik miales wlaczony???

 

Zobacz To i To i bardzo przydatne :DTo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiu

nie jest glupie - pozniej juz mialem silnik zalaczony bo tez tak sobie pomyslalem, ze jezeli ten krociec z wezykiem leci do przodu to cisnienie, lub podcisnienie musi brac z silnika - wkoncu zeby klapka byla zamknieta to do tego silownika musi ciagle leciec powietrze. ALe przy zalaczonym silniku tez echo - nic sie nie dzieje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknij TU i TU - może pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiu

Dzieki stary - z tego pierwszego schematu sprawdze jutro ten elektrozawór, ale te ruskie linki co wkleił Kamień nie działają... :kwasny: Jutro jeszcze raz wszystko sprawdze, ale tak jak juz pisalem wczesniej - na wlaczonym silniku w przewodzie ktory idzie do silownika przy klapce do otwierania i zamykania obiegu wogole nie mam powietrza :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jeszcze raz wszystko sprawdze, ale tak jak juz pisalem wczesniej - na wlaczonym silniku w przewodzie ktory idzie do silownika przy klapce do otwierania i zamykania obiegu wogole nie mam powietrza :zdegustowany:

Tam powinno być podciśnienie (powinno ssać) w momencie włączenia obiegu zamkniętego.

Sprawdź, czy "klapie" elektrozawór na przewodzie ssącym (na włączony obiegu zamkniętym wyjmij i podąłczaj wtyczkę od zaworu). Być może jest to elektryczny brak zasilania zaworu - we wtyczce powinno być 12V, sprawdź woltomierzem lub jakąś żarówką (choć nie polecałbym reflektorowej :D ). Zobacz czy wężyki są podociskane, przy trójniku na wężu idącego do serwa, później na trójniczku rozdzielającym. Możliwe jest także zablokowanie-uszkodzenie zaworu zwrotnego (element nr 9 na TYM rysunku), a może ktoś poprostu odwrotnie go założył :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiu

Wlasnie wyciaglem elrktrozawór. Podcisnienie jest bo w jednym wezyku jest "ssanie".

Ale problem mam teraz z elektrozaworem - rozebralem go i jest calkowicie zatarty, a dokladniej to jest w nim tyle rdzy ze nie moge nawet wyjac z niego sprezynki. Ta ruchoma czesc na ktorej jest o gory zaslepka wyczyscilem drobnym papierem sciernym, ale nie umie wyjac sprezynki. Nie wiem tez czy ta dolna zardzewiala czesc pod sprezynka jest tez do wyciagania, bo jak dmucham w boczna koncowke zaworka to powietrze przez niego przelatuje ale przez otwarta gore, natomiast dolem nic nie leci - total zatkane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiu

Oki - wszytko opanowane i działa - elektrozawor byl tak zardzewialy e srodku ze zaworek musialem wybijac ze srodka malym wiertelkiem :] ale przeczyscilem wsio, troche WD-40 no i dziala. Mialem jeszcze zamienione przewody tak ze tylko klapka sie otwierala i juz nie zamykala, ale podlanczalem to tak jak bylo przed moim demontazem - zamienilem przewody i gitara!!

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc i oswiecenie :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności