Skocz do zawartości
mariusho

Kopcenie przy redukowaniu biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

właśnie dzisiaj wróciłem z dłuższej podrózy i mam pytanie

 

CZY NORMALNE JEST W DIESLACH KOPCENIE PRZY REDUKOWANIU BIEGU ??

 

Nigdy wczesniej nie mialem diesla i zawsze zastanawialo mnie czy jest to objaw zdrowy - jest bardzo wiele różnych opinii na ten temat

 

U mnie wyglada to tak:

 

Czasami podczas jazdy z predkscia ok. 90 - 110 km/h zarówno w trybie auto jak i tiptronic i redukcji biegu (z 5 na 4) w lusterku badz w reflektorze samochodu jadacego za mna widze chmure dymu. Trwa to doslownie chwile i nie wystepuje przy kazdej redukcji.

 

Samochod pali w normie, nie bierze oleju miedzy wymianami, ma odpowiednia dynamike.

Normalnie przy ruszaniu i wcisnieciu gazu do dechy nie kopci w ogole

 

Jesli jest na P i wcisne gaz do dechy ok. 4500 obr i puszcze to tez nie kopci, jesli taka sama sytuacja jest na "biegu" N to pusci dymka.

 

Dodam ze na analizie spalin ma troszke przekroczona norme

 

Bardzo prosz o komentarz do mojego postu czy sa to objawy ktorymi mam sie nie przejmowac czy cos nalezy z tym zrobic.

 

Jako ze wiekszosc passatow to TDI czekam na komentarzy bardizej doswiadczonych uzytkownikow tych fantastycznych silników

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

mariusho, mysle, ze nie ma czym sie martwic, jesli nie jest to mocne "kopcenie". U mnie przy mocnym dodaniu gazu tez potrafi lekko zadymic-roznica jest w naszych autach generalnie taka-Ty masz automat, ja mam manual.

A teraz moja teoria :hyhy:

w chwili, kiedy mocno dodajesz gaz, a obroty jeszcze pozostaja bez wekszych zmian, do cylindrow dostaje sie bogatsza mieszanka paliwa-nie zostaje ona w odpowiednim stopniu spalona-slatego masz dymek. Po redukcji biegu obrty silnika wzrastaja, przy tej samej dawce paliwa, czyli do cylindrow w trakcie jednego cyklu dostaje sie mniej paliwa, niz przed redukcja. Ale dawka paliwa jest ogolnie taka sama-masz wyzsze obroty tylko. Troche nakrecilem, ale mam nadzieje, ze zalapiesz :cwaniak:

Ale tak przy okazji-moze warto by sprawdzic filtr powietrza-on ma znaczenie w przypadku zadymiania :)

Samochod pali w normie, nie bierze oleju miedzy wymianami, ma odpowiednia dynamike.

Normalnie przy ruszaniu i wcisnieciu gazu do dechy nie kopci w ogole

Bardzo prosz o komentarz do mojego postu czy sa to objawy ktorymi mam sie nie przejmowac czy cos nalezy z tym zrobic.

Mysle, ze w tym przypadku nie masz sie czym martwic, chyba, ze mocno dymi :niepewny:

Pozdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp

 

wszystkie filtry wymienilem 2 tyg temu

 

narazie nie bede nic robil, bede obserwowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mozz

U mnie podobne sa objawy przy redukcji z 6tki na trojke i dodaniu gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie, to w takim razie to chyba coś nienaturalnego, że w silniku 90 KM żadnego dymku w lusterku nie widać, hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90km ma inna turbine niz np. 110-tka i przy zdrowym silniku nie bedzie kopcił prawie wcale 110-nawet nowa troszke na szaro przy nagłym depnieciu zadymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi ta twoja 90 w nocy na 15 minut i pokze Ci ze dymi ;)

 

Kazdy diezel dymi lecz najlepiej to widac jak ktos po zmroku jedzie za toba i podswietla dymek swiatlami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności