-
Liczba zawartości
59 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O tazik23
- Urodziny 09/16/1976
Informacje osobiste
-
Imię
Marcin
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Radom
Samochód
-
Silnik
B5(3B) 1.9TDI 110KM (AFN)
-
Rok produkcji
1998
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
tazik23 obserwuje zawartość → tryb awaryjny-turbo przeładowuje??, Przejściowe problemy z odpalaniem - cofanie paliwa?, jaki vag czyszczenie i oraz 7 innych
-
Panowie tak sobie czytam różne posty na temat porannego dymienia i nierównej pracy że na chłopski rozum wywnioskowałem że są dwa powody: 1.Zapowietrza sie przez np. pompe vacum,nieszczelne przewody, lub spływa paliwo do zbiornika i przez to rano trzeba dłużej pokręcić i na początku nierówno chodzi..??! 2.Przy spadku temperatury silnik powinien dostać większą dawke i odpalać na innym kącie zapłonu ( w każdym starym dieslu jest cięgno do wyciągnięcia,które powoduje przyśpieszenie zapłonu i większą dawke tak miałem w golfie 1 i T4), tu moim zdaniem w nowoczesnym dieslu robią to za na nas czujniki i komputer 'takie automatyczne ssanie' , wniosek któryś czujnik przekłamuje? a na vagu nic nie pokazuje bo fizycznie taki czujnik działa, pytanie który...???, nie chce zaplić to albo za dużą dawkę podaje przy złym kącie albo na odwrót..??? pozdrawiam.
-
Zrób logi przepływce grupa 3 bo coś ci ciśnienie siada wraz ze wzrostem obrotów...??!
-
Odpowietrzenie skrzyni korbowej w 1.9 115..
tazik23 odpowiedział tazik23 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
dzieki kolego na temat odmy już sie naczytałem ale nigdzie nie znalazłem gdzie sie znajduje w silniku 1.9 tdi 115 (moze jakieś zdjęcia) bo wszyscy piszą o tej w pokrywie zaworów a np. w silniku 2.5 wchodzi gdzieś do silnika koło egr...?!?!! -
Witam jak w temacie czy coś takiego wystepuje w 1.9 tdi 115 na pompowtrysku rzecz jasna i czy sie do tego zagląda czyści albo wymienia i gdzie sie znajduje..??! Pozdrawiam.
-
Co to za czujnik i do czego służy??!!
tazik23 odpowiedział tazik23 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam po przerwie zrobiłem logi grupy 3 i 11 i prosiłbym o analize bo problem opisany powyżej jest cały czas, narazie jezdzę z zaslepionym egr i jest oki ale brakuje mu mocy w górnym zakresie obrotów z góry dzięki. robiłem logi kilka razy... LOG-01-003-xxx-xxx2.rar LOG-01-011-xxx-xxx2.rar -
can to rzeczywiście wyższa szkoła ale samochody na can-ie i tak mają przeważnie kompy a nas interesują auta trochę starsze jakich jest najwięcej czyli OBII w przedziale 1996-2002 grupa wv, w takim pasacie skodzie czy seacie nie zawsze są kompy.. a palmtopa i kabelek łatwo kupić..!!? konia z rzędem dla kogoś kto to zdobi...
-
Nie wiem ile taki program byłby warty to zależy od ciebie ile pracy (roboczogodzin) byś w to włożył ale jakby takie coś działało to chętnych byłoby naprawdę dużo ... Bo wystarczył by palmtop jak do nawigacji na uchwycie kabelek i już nam sie ładnie wszystko wyświetla.. na vagu znalazłem nawet w którymś bloku ile litrów pozostało w baku ( tzn. moim drugim aucie seacie alhambra bo w niej nie mam kompa w pasku jest mały Mfa i wystarczy)
-
Witam pytanie jak w temacie ...!??, ale teraz tak poczytałem troszkę na ten temat ,ze trzeba kupić licznik np. dużym komputerem, manetki wiązka itd. trochę grzebania w elektryce i już mamy średnie spalanie, chwilowe itd. ale nie prościej by było żeby ktoś wymyślił jakiś programik z ładną grafiką na palmtopa i wtedy podłączamy go przez gniazdo diagnostyczne:) uruchamiamy program i już nam sie wyświetlają wszystkie potrzebne informacje:D, fajnie by było małe koszty i zero pracy, ktoś by niezłą kase zrobił pozdrawiam.
-
Czyli jaki kabelek muszę kupić żeby obsługiwał vag-com 704.2 lub ten najnowszy VCDS PL 805..???!(jakieś przykłady b.prosze i ceny:))
-
Witam wszystkich tu jest mój przypadek może komuś pomoże na 90% jest to wina EGR choć niektórzy sądzą ze turbina może mają racje ale kierowniczki chodzą lekko co by wskazywało na EGR. Wszyscy co mają problemy z mocą i trybem awaryjnym niech najpierw odepną egr i sie przejadą. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=44579
-
Co to za czujnik i do czego służy??!!
tazik23 odpowiedział tazik23 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
wężyki sprawdzone filtr wymieniony więc rzeczywiście narazie zaślepie egr i pomyśle o czyszczeniu najpierw egr potem turbo dzięki wielkie. -
Co to za czujnik i do czego służy??!!
tazik23 odpowiedział tazik23 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
czy moge jeżdzić z odpietym przewodem od gruszki...??!! proszę niech ktoś napiszę bo jadę w trasę i muszę wiedzieć...!!! -
Co to za czujnik i do czego służy??!!
tazik23 odpowiedział tazik23 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Panowie jest kolejna poszlaka jak odepnę przewód podciśnieniowy od gruszki EGR-u(na zdjęciu poniżej) to też wszystkie objawy ustępują jak ręką odjął i nawet się przejechałem z odpiętym tym przewodem to chodzi lepiej niema szarpania miedzy 1500 a 2000 obr. lepiej sie wkręca na obroty, ale słychać takie pogwizdywanie na wolnych obrotach po podpięciu z powrotem tego przewodu gwizd ustępuje ale oczywiście dopóki sie nie zagrzeje to się dusi i nie równo chodzi..!!???, czyżby to była wina EGR-u..????!!! -
EGR 115 dwa przewody podciśnieniowe dlaczego...???!!
tazik23 odpowiedział tazik23 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Dzięki chłopaki ale mam jeszcze jedno pytanie czy egr w 115 działa tak samo jak w afn 110 tzn. po odpaleniu silnika od razu zostaje przyciągnięta klapka przez podciśnienie z zaworka chyba n18...???! -
Witam w afn 110 egr ma jeden przewód podciśnieniowy i jedną gruszkę a w 115 dwa i dwie gruszki mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi i na czym polega działanie egr w 115..???!!
