Skocz do zawartości
Gość agra5

gorące przednie koła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agra5

proszę mi odpowiedzieć ,czy przednie koła mają prawo być dobrze ciepłe???? Pytam ,bo jestem troche przewrażliwiona na tym punkcie po ostatnim odpadnięciu koła tylnego??? Czy to jest normalne ,że tylne są zimne ,a przednie dobrze ciepłe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz w stanie utrzymać rękę na feldze - jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jestem troche przewrażliwiona na tym punkcie po ostatnim odpadnięciu koła tylnego???

 

Jakieś fatum? Kumplowi w B4 też odpadło :(

 

Czy to jest normalne ,że tylne są zimne ,a przednie dobrze ciepłe???

 

Tak, normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Jakieś fatum?

Nie.. Łożyska skręcone na chama albo ktoś składał na stare zawleczki....

 

Jeśli będziesz w stanie utrzymać rękę na feldze - jest dobrze.

Jeśli chodzi o przód to po kilku naprawdę ostrych hamowaniach są bardzo ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agra5

dzięki serdeczne,ale i tak jutro wybiorę się do swojego mechanika.Nie chcę powtórzyć akcji z brakiem koła w czasie jazdy.Teraz tak myślę ,że jakby mnie to spotkało na trasie z przednim kołem ,to dzieci nie miałyby matki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Przednie koło się nie urwie żeby nie wiem co.No chyba że ktoś nie dokręcił śruby od przegubu albo sworzeń puści.Ale jest to bardzo mało prawdopodobne.Natomiast tylne koło może się urwać kiedy np. za mocno skręci się łożysko.Wtedy łożysko się grzeje i może się rozsypać.Ja ustawiam je zawsze tak żeby koło miało minimalny ale wyczuwalny luz przy szarpaniu na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dwjerry

Moim zdaniem mozesz miec tłoczki hamulcowe troche brudne i nie odbijaja tak jak powinny i z tej przyczyny klocki moga trzec o tarcze hamulcowe i stad sa felgi ciepłe (koła). Miałem taki przypadek we fiacie 125p :) to była fura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Cześć

Jeśli jeszcze problem się nie jest zbadany to proponuję mały test. Spróbuj podczas podróży wyhamować samochód tylko za pomocą ręcznego hamulca. Tylko gdy używamy ręcznego nie świecą się światła stopu więc trzeba całą operacje przeprowadzić w ostrożny sposób - uważnie obserwować czy kogoś niema z tyłu. Jeśli po takim zatrzymaniu przednie felgi będą ciepłe to coś jest nie tak - bo zatrzymując samochód za pomocą ręcznego używamy tylko tylnych kół. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności