Skocz do zawartości
Gość mfafik

zawor blowoff

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mfafik

Witam wszystkich forumowiczow, mam pewien problem dotyczacy wlasnie zaworu blowoff. Mianowicie chcialbym cos takiego zalozyc do swojego paska lecz mam silnik TDI a BARDZO podoba mi sie ten specyficzny ssyk. Czy jest wogole mozliwe zastosowanie takiego zaworu w dieslu? Jesli tak to czy bedzie on taki sam jak np. sprzedaja na allegro UNIWERSALNE, jesli nie to gdzie moge kupic takie zawory do diesla. Bardzo prosze o pomoc, z gory serdecznie dziekuje i POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szukajce możesz znaleść pokrewne tematy, krótko i na temat - w diselku nie założysz BOff-a lub DV. Podobno byli tacy co się starali ale... :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć do diesla nie da rady,więc nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade zalozyc blowa. w austrii na zlotach co 2gi diesel jezdzi na blow offie. Problem polega na tym ze diesel nie ma przepustnicy. Niemcy rozwiazali to w sposob elektroniczny dajac czujnik pod pedalem gazu. Koszt zestawu na ebay.de 200 euro.

 

http://cgi.ebay.de/Blow-Pop-Off-Set-fuer-ALLE-Turbo-Diesel-TDI-TD-CDI-DTI_W0QQitemZ280134530945QQihZ018QQcategoryZ33597QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

 

Troche sporo jak za pssss :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli - jak ja rozumiem - nie ma podciśnienia w kolektorze, które to podciśnienie powoduje odessanie tłoczka w zaworze upustowym, powodującego rozszczelnienie obwodu ciśnienia dolotowego i słodkie psss... ;) ?

 

panowie, jak to się nie da?? :P można wszystko, tylko trzeba mieć pomysł :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaBem byli tacy co si starali do ropniaków blow-y zakladac, ale eksperyment drogi jak pisal worthersee a efekt taki sam jakbyscie zgrzewe puszek coli wozili w aucie i otwierali przy kazdorazowej zmianie biegow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że ja u siebie oryginalnie tez mam taki zawór,bo inaczej turbina by sie rozsypała przy zamkniętej przepustnicy,ale nic nie robi pppsssssssss.Czy wystarczy to jakoś przerobić czy musialbym kupić specjalny zawór z którego wydobywa się ten śliczny odgłos ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki, a ja mam pytanie z innej beczki... jak wyglada DV w pol-atmosferyczny? i jak on dziala w pasku?

Macie jakies zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobsdecorators, może the.wolf będzie miał foty...

 

zasada działania jest podobna, co zwykłego, seryjnego DV, z tym, że jest tam jeszcze jedna dodatkowa dziurka, przez którą ucieka powietrze w chwili gdy zawór jest już w 100% otwarty... W zależności od sprężyny, dodatkowa dziurka przez którą słychać pss jest dłużej (słabsza sprężyna) lub któcej (mocniejsza sprężyna) dsłaniana.

 

Dodatkowo w dwutłoczkowym ustrojstwie drugi tłoczek ma za zadanie jeszcze skrócić czas otwarcia dyszy wylotowej, więc... zamiast pięknego pssssssssss dostajemy cichutkie Pstryk!. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bigos

a jak sie ma Blow-off do silnika 1.8T 150Km , jaki i czy duzo trzeba przerabiac , jestem własnie na kupnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da bo to nie żaden zawór tylko gwizdek który wkręca się w końcówke wydechu :cisza: bardziej się to nadaje dla fanatyków "uturbiania" silników najtańsza metodą :rotfl::rotfl::rotfl: a efekt gwizdu też nieciekawy :zdziwko: w PL takie badziewie idzie kupić za 9.99 :hyhy: bo znajomek sie kiedyś napalił na takie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja gdzieś na innym forum czytałem właśnie o koledze który ma w swoim MKIII Variancie psss... i nieźle mu działa nawet...musze to poszukać jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie ma Blow-off do silnika 1.8T 150Km , jaki i czy duzo trzeba przerabiac , jestem własnie na kupnie .

 

jak masz sprawne rączki to w 10 minut założysz i po problemie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigos jesli masz serie to nie ma sensu tego montowac imo.

bedzie Ci zalewał i bedzie gorsza reakcja na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da bo to nie żaden zawór tylko gwizdek który wkręca się w końcówke wydechu :cisza: bardziej się to nadaje dla fanatyków "uturbiania" silników najtańsza metodą :rotfl::rotfl::rotfl: a efekt gwizdu też nieciekawy :zdziwko: w PL takie badziewie idzie kupić za 9.99 :hyhy: bo znajomek sie kiedyś napalił na takie coś

 

bigos on naprawdę idzie na wydech, ten drugi juz nie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigos, w cytacie podałem własnie linka do tego "gwizdka" :ok: i wiem gdzie sie to montuje bo sam sie z kumplem bawiłem z montażem tego badziewia :rotfl: zreszta po połowie dnia został zdjety bo jedyny efekt ktory dawał to dziwne spojrzenia na twarzach przechodniów :wstyd::rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze lepszym rozwiazaniem bedzie wlozenie 2 glosnikow typu "unitra" i nagranie na kasete ryku silnika (oczywiscie z pssss) z filmu Szybcy i Wsciekli. Niezapomnianych wrazen doda dym z palonej siarki wydobywajacy sie z okolic jakiegos tuningowego wlotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności