Skocz do zawartości
robaczek7

[ wnętrze] Jak rozkrecic plastykowe boczki w kombi B4.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ni jak nie moglem dojs do tego w jaki sposob sciagnac te boczki w bagazniku kombi. Oczywiscie zdjalem prowadnice do rolety i jeszcze odkrecilem ten plastyk przy szybie ale tylko w czesni. Pozostaly sruby pod nakladka ta, z ktorej wychodzi pas. Nie wiem w jaki sposob ja zdjac aby odkrecic caly bok.

 

Czy ktos juz to robil. Bede wdzieczny za wskazowki bo nie chce polamac zaczepow czy tych plastykow.

 

PS.

Zabralem sie za tlumienie skrzypienia w bagazniku za pomoca tasmy dekarskiej soundabend (nie wiem czy dobrze napisalem) i wstepnie moge napisac, ze daje to efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostaly sruby pod nakladka ta, z ktorej wychodzi pas. Nie wiem w jaki sposob ja zdjac aby odkrecic caly bok.

Wkretakiem podwadz tylko ostroznie. Ja w swoim B3 tak zrobilem i poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten post kuczlaw i jest, ze rozebrac ale nie jest napisane jak :)

 

pakafoto wlasnie lekko podnosilem to i nic-nadal widac, ze trzyma ta czesc, po ktorej porusza sie pas-taki szary element. Czy Ty w taki sposob to sciagales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robaczek7, u mnie zlazi, tylko trzeba troche wkretakiem z wyczuciem, aczkolwiek pewna sila podwadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz na mysli podnoszenie tej calej nakladki czarnej czy tej czesci po ktorej porusza sie pas?? Bo ta czarne czesc podnosi sie do gory ale widac, ze trzyma ja to "cos" od pasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakladka, z ktorej pas wychodzi.

 

 

EDIT

 

Jutro jak bede mial chwile to fotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko te fotki, resztę mi wcięło :(

 

2006111500086ll1.th.jpg

 

2006111500083ur1.th.jpg

 

2006111500082zk2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to co widac na tych zdjeciu pierwszym jest juz zdjete :) Czyli musze z wyczuciem to sciagac bo nic juz tam nie powinno trzymac?? Oczywiscie odkrecilem wkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelxxx1

Ja juz swoj bagar rzobieralem z 4-6 razy u zawsze tez mam z tym problem teraz mam bagaznik rozebrany to Ci zrobie jak dam rade zdjecie tej czesci jak to mniej wiecej wyglada to napewno dojdziesz jak ja zdjac. ogolnie patrzac od strony pasa to masz ten plastik tak ulozony ze rownolegle do siedzenidzie ci w tym plasiku to co trzyma z przodu a pod kontem 45 stopni idzie mcowanie z tylu. Namocowolalem sie znim od cholery czasu ale z tego co pamietam to podwazalem to dwoma srubrokretami jednym od spodu drugim od tylu i zawsze sie tyle nad tym meczylem ze dochodzilem do wnisku ze albo sie polamie albo nie i na sila wyrywalemi jakos schodzilo a jak to nie mam pojecia. Jutro jak znajde chwile to nad tym usiade i postaram sie Ci podpowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede nad tym jutro pracowal. Ja tez sobie myslalem, ze albo sie to urwie albo zejdzie... I wyszlo na to, ze nic nie zrobilem :) W takim razie jak mowisz, ze to ma byc "na sile" to trzeba bedzie tak zrobic. Ewentualnie wysle Ci rachunek za nowa nakladke ;)

 

Wczoraj myslalem, ze cos zrobilem w kwestii wyciszenia ale dzisiaj jadac po miescie musialem radio glosniej podkrecic...

Dlugo z tym nie wytrzymam-bede rozbieral caly tyl lacznie z tymi listwami przy podsufitce. O wlasnie, macie patent jak sciagnac czesc listwy przy gumie od klapy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze plastin na nadkolu siega aż pod słupek "b" więc nie tylko bagażnik trzeba rozkręcać, ale i słupki "b" i "c". ja spbie dałem z tym spokój i odchyliłem tylko ta część by sprawdzić czy nie ma korozji. Pamiętaj tylko żeby wszystko delikatnie demontować i montować. Ja dodatkowo przy montażu na każdy uchwyt montażowy nakleiłem gąbkę i wszędzie tak gdzie plastik się ztyka z innymi elemetami.Sprawdziłem stan wszystkich plastików i tma gdzie były pęknięcia posklejałem. Po za tym słyszałem, że warto kupić podkładki one chyba są neoprenowe w każdym bądź razie podobne do tych jakie stosowało się do montażu płyty głównej komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności