Skocz do zawartości
jedrus

spalony moduł - czy da się naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co prawda nie z Passata a z Vectry,ale chciałem podpytać speców od elektroniki/elektryki:

 

czy moduł tak spalony jak na zdjęciach poniżej uda się w ogóle naprawić?

 

modul1xu8.th.jpg

modul1aby5.th.jpg

modul2ef5.th.jpg

modul2amg2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uda się w ogóle naprawić?

 

Moim skromnym zdaniem to z niego już nic nie będzie :( Widziałem już tak popalone jak Twój lub nawet mniej i nie dało się tego uratować. Płytka sfajczona, ścieżek brak...raczej nienaprawialne ale poczekajmy na opinię innych forumowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie widzę szans. Nawet jeśli to jest płytka tylko dwuwarstwowa. Jeśli jest więcej warstw, to tym bardziej nie da się tego naprawić. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj! Nie tak to sobie wyobrażałem. I jeszcze pytanie, czy przyczyna była zewnętrzna? Jakieś zwarcie poza układem, czy wewnętrzna na tej płycie? teoretycznie można kleić pająka w powietrzu, ale praktycznie może sie nie udać. Chyba łatwiej znajdziesz coś w używkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zacząłem poszukiwana używki, jednak byłem ciekaw, czy w ogóle takie rzeczy da się naprawić :)

 

I jeszcze pytanie, czy przyczyna była zewnętrzna? Jakieś zwarcie poza układem, czy wewnętrzna na tej płycie?

Tego nie wiem. Nie działało już jak kupiłem auto, teraz zebrałem się, żeby wybebeszyć to coś :) Pytałem "speców" czy jak włożę nowy moduł to nie stanie się z nim to samo - powiedzieli, że nie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem "speców" czy jak włożę nowy moduł to nie stanie się z nim to samo - powiedzieli, że nie
To jak już kupisz, to poproś speca, żeby podłączył na swoją odpowiedzialność ;) Pewnie mają podstawy (doświadczenie, rutyna), by tak sądzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem "speców" czy jak włożę nowy moduł to nie stanie się z nim to samo - powiedzieli, że nie

 

Poszło przepięcie ale dlaczego?Przyczyna?

 

Nie działało już jak kupiłem auto

 

Niech lepiej podepnie to jakiś elektronik tylko pokaż mu najpierw co się stało z tym pierwszym :) co by się nie zdziwił jak mu "styki zagrają" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto weźmie na siebie odpowiedzialność podłączenia używanego sprzętu :P ? zobaczymy - mam już 2 namiary, gdzie takie moduły chodzą po 99zł.. .to trochę lepiej niż intercarsowe 999zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie troche sie przykopcił... możnaby sie bawić, tylko musiałby być schemat i troche cierpliwości, ale skoro kosztuje 99zl uzywka to faktycznie nie ma sensu. Znam ciekawą firmę, gdzie dawaja nawet gwarancje (na sprawdzenie działania) uzywanych czesci, ceny mają giełdowe. Tylko firma jest z krotoszyna, interesuje Cie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to czasem modul centralnego zamka?

Czy PCB jest zweglone? czy to tylko zweglil sie lakier zabezpieczajacy plytke przed wilgocia?

Niestety ze zdjec nie moge rozpoznac elementu od ktorego to sie zaczelo. Pozostalo na nim jakies oznaczenie? Wg mnie mogl to byc warystor ewentualnie przekaznik....

 

Kiedys (10 - 11 lat temu)naprawialem sterownik silnika z Renowki - wygladalo podobnie - po wyczyszczenie troche lepiej :). Tam oprocz kilku netow polecial jesze jeden scalak - nie do zdobycia (sterownik pompy). Zdesperowany wlasciciel autka kupil nowy (podobny) sterownik - ale nie podszedl do jego autka. Naszczescie byl w nim taki sam scalak - po podmianie wszystko ruszylo :) Facet jezdzil nim jescze klika lat a potem sprzedal dalej.

 

Ale to bylo dawno, inne czasy.... czlowiek wtedy byl zawziety....

Ale jak na uwczesnego ucznia technikom bylem z siebie dumny :) facet w ramach wdziecznosci przywiozl mi z niemiec radyjko Pioneer KEH 2600 - na tamte czasy wypas.

 

A moral z historii taki ze wszystko da sie naprawic :) tylko jakim nakladem sil/srodkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech
A moral z historii taki ze wszystko da sie naprawic tylko jakim nakladem sil/srodkow.

 

Dokładnie, przy obecnej cenie używek to szkoda czasu na naprawę.

Pewnie skleił się przekaźnik od kierunkowskazów i świeciły ciągle, a rozgrzany drut oporowy powoli podgrzewał druk.

 

Do Vectry jest teraz dużo częsci pochodzących z robiórek "anglików"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności