Skocz do zawartości
Gość Dariusz.P

Silniczek krokowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz.P

Witam wszystkich. Mam pytanko: czy da się jakiś czas pojeździć bez silniczka krokowego (po prostu go wypiąć), oczywiście bez szkody dla autka? Obroty mam około 2000 tys/min, a jak na razie nie mam możliwości kupić sprawnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeuszlew.

masz na myśli silniczek krokowy z gazu :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krokowca wymontuj i wymocz go przez noc w benzynie ekstrakcyjnej. Uwaga na elektronike. Przed montazem psiknij wd40 lub mobil penetroil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vander

Co może być powodem iz w silniczku krokowym od czasu do czasu znajduje się olej? Tak troszeczkę oleju.... Czy można krokowoca sprawdzić mierząc opór i V lub podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vadder
Krokowca wymontuj i wymocz go przez noc w benzynie ekstrakcyjnej. Uwaga na elektronike. Przed montazem psiknij wd40 lub mobil penetroil.

 

Właśnie jestem po czyszczeniu krokowca u mnie.

 

- Samo moczenie w benzynie lub innym rozpuszczalniku + zrobienie shakera nie wystarczy -osad dalej zostaje i widać go gołym okiem. Szkoda czasu.

 

- Bardzo dobry efekt czyszczący daje spray do czyszczenia gaźników i ukladu dolotowego (puszka kosztuje tylko kilkanaście zł).

Fajnie wszystko rozpuszcza, a ciśnienie sprayu dobrze wypłukuje syfy ze wszystkich zakamarków. Szybko wysycha.

 

- Kupionym wcześniej małym pędzelkiem (jak do farbek akwarelowych dla dzieci) czyścimy jeszcze raz wewnątrz gdzie tylko się da.

Zdziwicie się ile jeszcze czarnego błotka wypłynie.

Czyścimy zwłaszcza dokładnie scianki tłoczka i sprężynkę - potrafi sie dam dużo zebrać i tłoczek się blokuje.

 

- Na koniec montujemy w autku i cieszymy się miłym dla ucha dźwiękiem cichutko brzęczącego ze szczęścia odnowionego krokowca. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vander

Mi padł krokowiec całkowicie. Samochód o dziwo chodzi elegancko itd Czasami ma probelemiki przy zapalaniu zimnego silnika ale ogólnie jest b.dobrze. Trochę mnie to dziwi. Odpiąłem go. Nowy kosztuje 200zł ( znaczy używany ale sprawny) Czy do tego czasu można tak jeżdzić? Przewiduje, że tak ale .......warto zapytać. Ogólnie silniczek krokowy podczas startu zapłonu powinien brzęczeć i wibrować. U mnie jest cisza i spokój. Gdzieś znalazłem taki opis:

 

..."Sprawdzanie stabilizacji biegu jałowego

■ Włączyć zapłon. Zawór stabilizacji biegu jałowego (1. rys. 2.197) musi wi*brować i brzęczeć. Jeśli tak nie jest, wyciągnąć wtyczkę z zaworu i sprawdzić rezystancję między stykami zaworu Powinna ona wynosić 3,5...4,5 Ohma. Jeśli jest inna. wymienić zawór na nowy. w przeciwnym razie ponownie osadzić wtyczkę."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się wtrące

gdzie w którym miejscu (może jakieś foto) znajduje się silniczek krokowy w pasacie 2.0ADY z 95r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to napięcie powinno wynosić jak wszędzie 12V. To nie jest żaden silniczek

(jak się utarło) tylko zawór stabilizacji biegu jałowego. On sie nie kręci tylko otwiera albo zamyka. Sygnał do jego zamykania lub otwierania daje , w przypadku mojego silnika ,stycznik biegu jałowego pod przepustnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, jak najbardziej jest to silniczek krokowy, działa na podobnej zasadzie jak silniczek w stacji dyskietek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vander

Spoko. Taki opis odnośnie tego "sprawdzania silniczka krokowego" znalazłem na pewnej stronie...

http://www.corrado.com.pl/warsztat/reg_pg/reg_pg.htm

Osobiście podłączałem na krótko silniczek i zero reakcji. Stycznik załącza prąd sprawdziłem miernikiem na wtyczce "silniczka krokowego" i płynie te 12V...a samochód pali i jeżdzi. Hmmmm ciekawe. Chyba że ten silniczek padł w pozycji "otwartej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze tak sie dołacze do tematu. Mam pytanie w passacie B4 2,0 na pełnym w trysku gdzie znajduje sie sliniczek krokowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2.0 jest zawór stabilizacji biegu jałowego a jak to znaleźć? hmmm. pierwsze co widzisz nad pokrywą zaworów a przed kolektorem ssącym, masz przykładowe zdjęcie

1085561274.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 na pełnym wtrysku 115 koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 na pełnym wtrysku 115 koni.

Oznaczenie kodowe silnika jest potrzebne. To powyżej nadal nic nie mówi. Może to być 2E, może to być ADY a to dwie różne bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie to jest oznaczenie zaraz zobacze i napisze

 

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

 

Agg 85kw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Agg 85kw

Więc nie ma tam elektrozaworu wolnych obrotów. Jest nastawnik przepustnicy zintegrowany z TPSem. Znajduje się to na ośce przepustnicy i działa bezpośrednio na jej uchylenie. Patrząc od przodu auta do przedniej części ośki przepustnicy dochodzi linka gazu a do tylnej (jakby za kolektorem ssącym) przykręcony jest ten nastawnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności