Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Czy warto jechać 350 km do tunera ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_r_t_i

Witam,

 

Dostałem ciekawą propozycję od firmy Tune-Up z Gdańska lecz ja mieszkam w Łodzi w wyniku czego mam do przejechania łącznie 700 km.

 

Dodam że oferta rekompensuje częściowo te niedogodności ale problem może się pojawić wtedy gdy będę musiał jeździć na jakieś poprawki/korekty.

 

Dodam że auto będzie zbadane VAGiem przed oraz po zavirusowaniu.

 

Na 99% nie zamierzam dokonywać dalszych przeróbek (IC, Turbo itd.) i na chipie zabawa się skończy lecz czy pomimo tego nie będę zmuszony np. po miesiącu czasu na powtórną wizytę u tunera ?

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii ?

 

A może znacie jakiegoś dobrego tunera z województwa łódzkiego ??

 

Aha...nie jestem zainteresowany Power Box'ami - tylko soft wchodziłby w grę.

 

Pozdrawiam,

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Dobrze wykonana modyfikacja nie bedzie potrzebowała korekt po jakimś czasie. Nawet jeżeli zrobisz program zimą to w lato i na odwrót. Chyba, że będzie na granicy wydajności to wtedy wraz z przejechanymi km mogą się pojawić jakieś anomalia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Rogalotti , a czy 165 - 170 KM to jest na granicy wydajności ?

 

Autko ma przejechane 160 tys. km - przebieg autentyczny, sprawdzony.

 

Jak badałem VAGiem miesiąc temu to był bez błędów.

 

Nie chcę uprzedzać faktów ale wydaje mi się że jest to dość mocna seria bo mierząc na G-Techu miała lepsze przyspieszenie 0-100 niż podawane katalogowo.

 

A wiadomo Ci coś na temat tunerów z woj. łódzkiego ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moce o których piszesz ze zdrowej 130ki to nie jest dużo i raczej nie powinno być problemów. Tylko mi wiecej powie zawartość sterownika (to jak soft został opracowany) niż wykres. To co w sofcie po częsci nie przekłada się na wykres, to co dla jednego tunera było lekko dla mnie mogłoby być zwykłym dokoksowaniem itp... Generalnie większą roke gra przebieg linii mocy i momentu a nie liczby. Ważne żebyś miał w jak najszerszym zakresie obrotów płaską charakterystyke. Kolejna rzecz to pomiar a dokładnie na czym jest wykonany, na jakiej hamowni...

 

AWXy dobrze sie podkrecają, tam pięta ahillesowa w robieniu dużych mocy jest małe turbo i mały IC. Jeżeli Twój jest faktycznie zdrowiutki to modyfikuj...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Słyszałeś coś na temat firmy Tune-Up z Gdańska ?

 

Jeżeli możesz to daj znać ile u Ciebie kosztowałaby taka modyfikacja ? (Miej na względzie to że mam kawałek do Ciebie :) )

 

Jak chcesz to skrobnij na PW albo GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem do Roberta z TUNE UP 250 kilometrów i jestem bardzo zadowolony. Program przy około 210 tys. kilometrów (w styczniu). Przy tym przebiegu hamownia pokazała jeszcze 147 KM w serii. Brak problemów powodowanych przez program jak narazie, choć liczę się że w związku z przebiegiem niedługo turbina powie dość. Ty jednak jeżeli masz jeszcze dalej niż ja możesz na miejscu sprawdzić auto VAGiem żebyś w Gdańsku się nie dowiedział, że Twoje auto z tego czy innego powodu niedomaga i będą problemy z wirusowaniem. Ja płaciłem 1200 pln i z czystym sercem polecam TUNE UP. Na 3 i 4 biegu zupełnie inne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a_r_t_i, poczytaj forum i nie pytaj o tune-up, bo bylo 30 razy. w lodzi masz http://g-lab.pl/. podjedz do uysego i ci zrobic chipsa. oszczedzisz na paliwie. jak nie chcesz na miejscu to wal do Rogala, ktory w tym temacie pisze ;) oczywiscie tune-up tez jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, ja jechalem 360 km do tune-up. Droga powrotna bedzie zdecydowanie szybsza :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam TUNE-UP.PL, nie tylko dlatego że znam Roberta osobiście ale dlatego że wykonuje profesjonalną robotę ... korekty się robi na miejscu, po wgraniu nowego programu też jest diagnoza na VAG podczas ostrej jazdy, jak coś trzeba poprawić to wychodzi to już wtedy ... są to zazwyczaj drobne poprawki (165-170KM to normalny program) ... pozdrawiam i zapraszam do trójmiasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość herman

z z okolic łodzi jechałem do Aligatora z katowic an chipa i jestem zadowolony z jego pracy bardzo (diagnoza auta, program, strojenie an drodze,a na samym koncu hamownia zeby wszystko dograc jak nalezy)..Zreszta duuuzo ludzi go poleca na różnych forach..Kilometrow ok 230 ale nie pamietam dokladnie i droga prosta jak strzala..2.30h i jestes na miejscu .

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Rogalottiego,masz bliżej niż do Gdańska i napewno bedziesz miał dobry soft,którego nie będziesz musiał później stroic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ygd

A ja polecam http://www.G-lab.pl w Łodzi..pełny profesjonalizm, na pewno się nie zawiedziesz, baaardzo szybko zdiagnozowali moje TDI PD, zrobili remoncik, ożywili elektrykę, wszystko szybko, sprawnie, profesjonalnie. Sporo ludzi chipsuje u mnie na forum diesle w G-labie, nikt nie narzekał z tego co mi wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności