Skocz do zawartości
killer666

B3 - droga hamowania 100-0 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie, jaka jest droga hamowania ze 100 do 0 km/h.

Silnik 1.8 90 KM Variant - dane fabryczne lub profesjonalnie uzyskane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

Rzadko podawane są takie dane, bo chyba rozumiesz że choć w wiekszości droga hamowania zależy od skuteczności hamulów, to jednak zależna jest także od opon i podłoża. Moc silnika nie ma znaczenia, liczy się całkowita masa auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc bezpośredni nie, ale np. mogą być inne hamulce w słąbszej a inne w mocniejszej wersji silnikowej (np. tarcze wentylowane) i o to chyba koledze chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moc bezpośredni nie, ale np. mogą być inne hamulce w słąbszej a inne w mocniejszej wersji silnikowej (np. tarcze wentylowane) i o to chyba koledze chodziło

 

Chodziło mi o to, że z tyłu są bębny :ok:

Ale przecież fabryka przeprowadza chyba jakieś testy :niepewny:

Chociażby na ogumieniu fabrycznym. Nigdzie się nie mogę doszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Trudno powiedzieć.Powiem tyle że passat na bębnach ma bardzo dobre hamulce o ile działają samoregulatory a szczęki i klocki są dobrej firmy.Jeśli chodzi o siłę hamowania to nie ma znaczenia czy przednie tarcze są wentylowane czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zwrócić uwagę, że bardzo istotną rzeczą jest stan i rodzaj opon, szczególnie na przedniej osi. Sam mam opony Fulda. Opony są dość nowe, mają głęboki bieżnik i wyglądają na niewiele używane (z takimi kupiłem auto). Na suchej nawierzchni auto hamuje świetnie, ale na mokrej jest masakra. Opony ślizgają sie jak na śniegu. Lekkie naciśnięcie na pedał hamulca i koła się blokują, a auto niespecjalnie zwalnia. Tu bardzo sprzydałby się ABS.

Dodam, że subiektywnie mój Passat potrzebuje na zatrzymanie ze 100 km/h na suchej nawierzchni około 42-44 m. Jak na auto 15-letnie o takiej masie uważam, że to dobry wynik. Ta wielkość podana przeze mnie jest subiektywna, bo porównywałem ją z służbową Pandą z ABS-em, która potrzebuje do zatrzymania ok 39 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że subiektywnie mój Passat potrzebuje na zatrzymanie ze 100 km/h na suchej nawierzchni około 42-44 m. Jak na auto 15-letnie o takiej masie uważam, że to dobry wynik. Ta wielkość podana przeze mnie jest subiektywna, bo porównywałem ją z służbową Pandą z ABS-em, która potrzebuje do zatrzymania ok 39 metrów.

 

I o to mi właśnie chodzi :ok: , nie o jakieś dywagacje :wpale:

Nieprofesjonalnie, ale rzeczowo. :ok:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności