Skocz do zawartości
Gość AyzeL

[B4] Zamek przednich drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AyzeL

Witam.

 

Kupilem sobie Passata B4 i ma on taka przypadłość a mianowicie zamek od strony kierowcy nie działa. Jeżeli przekręce kluczyk (w zamku od kierowcy) nie załącza sie centralny zamek ani nie zamykaja sie drzwi (ta paleczka sie nie chowa ;) ) natomiast jezeli zamkne od strony pasażera centralny zamek zamyka wszytkie drzwi, paleczka od kierowcy sie chowa ale drzwi pozostaja nadal otwarte :zalamany: . Co moze byc tego przyczyna?

 

Ps. dodam jeszcze że na samym zamku nie ma plastikowej osłonki (na innych zamkach jest.. gdzie taka mozna dostac?) a na dodatek gdy sie ciagnie za klamke jakos smiesznie przeskakuje w nim taka srobka wystajaca z boku (przeskakuje w dol i w gore).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na dodatek gdy sie ciagnie za klamke jakos smiesznie przeskakuje w nim taka srobka wystajaca z boku (przeskakuje w dol i w gore).

_________________

 

Poskręcaj go na początek a jak nic nie da to zdejmij boczek i zobacz czy nie spadł wężyk od pneumatyka no i cięgiełka/druty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

Moglby mi ktos wytlumaczyc co sie dzieje po przekreceniu kluczyka :hyhy: .. bo jesli brakuje tam jakis czesci to ciezko mi bedzie do tego dojsc.

 

Spostrzeżenia po zdjeciu klamki: od wewnetrznej strony ma ona taki półksiężyc który po przekreceniu kluczyka obraca sie jak chce (nie jest jakos stabilnie przymocowany) i na dodatek nie dotyka on zadnej innej czesci prowadzacej do zamka (tak powinno byc ? :zdegustowany: )

 

Odlączony był także czerwony przewód od centralnego. Po jego podlaczeniu nic się nie zmienilo :kwasny: .

 

No jak narazie to tyle.. Za jakas godzine odkrece zamek :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi sie ze cos jest nie tak z samym zamkiem drzwi poz. nr 1 na zdjeciu,no i ten zamek trzeba bedzie wymienic .Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

Ha .. naprawilem :hurra:

 

Okazalo sie że poprzedni właściciel bardzo nieumiejetnie zlozyl klamke. Ten polksiezyc ktory po przekreceniu kluczyka zamyka zamek był skierowany w strone przodu samochodu a powinien być do tyłu.

 

Rozebranie całej klamki i złożenie jej na nowo zalatwiło sprawę działania centralnego zamka oraz zamykania drzwi :)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny raz potrzebuje waszej pomocy;) jakiś łoś na wyjezdzie do zakopca zepsuł mi klamkę w drzwiach w taki sposób że, klamka wewnątrz jest nie naprężona tylko luzno się rusza np do połowy skoku i dopiero jak się ją praktycznie całą naciągnie otwiera drzwi z takim skutkiem że nie można ich centralnym dobrze zamknąć ponieważ gdy zamykam je z zewnątrz, ten bolec nie chce do końca zaskoczyć tylko słychać po chwili jak centralny się proboje dokmnąć to charakterystyczne jęczenie... gdy się siedzi w aucie też nie można go wcisnąć do końca bo jest opór i odbija, a co jest najlepsze jak zamkne auto z zewnątrz centralny zamyka drzwi oprócz tych moich od kierowcy, a gdy pociągne za klamkę normalnie moge ZAMKNIĘTE drzwi otworzyć i włącza się alarm itp. Nie zaskakuje zamek. Zagladałem do tego ale te druty są luzne a szczególnie nic tam nie widać z tego względu że te blachy wszystko zabudowują.. jak się do tego zabrać, temat o tyle pilny że kazdy może mi wleźć do auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się do tego zabrać

Musisz zdemontować tapicerkę drzwi.

Jak nie będzie to wina jakiegoś zablokowanego wodzika to prawdopodobnie coś z zamkiem - czyli to co jest przykręcone na zewnątrz drzwi ale całe bebechy są od środka.

Bolec w drzwiach teoretycznie nie ingeruje w zamek tylko w siłownik ale jak wspomniałem poobrywane wodziki i wszystko się blokuje.

Próba odkręcenia zamka (od zewnątrz) bez demontażu wodzików tylko może pogorszyć sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tapicerke zdjąłem tylko nie wiem co dalej. nic tam nie widać co gdzie się zablokowało;/ a normalnie ten dłuższy wodzik co idzie do klamki w drzwiach jest luzny, nie naciaga go nic tak jak powinno zeby był sztywny. Co proponujesz najpierw?

 

tak się zastanawiam czy to nie to coś jest za to odpowiedzialne?

 

http://www.ebay.com/itm/VW-CORRADO-PASSENGER-DOOR-LOCKING-PIN-ROD-357837083-/390543095084?pt%3DUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM%26hash%3Ditem5aee2eb52c&h=224&w=300&sz=13&tbnid=en3nUZHGnFSRvM:&tbnh=90&tbnw=121&zoom=1&usg=__KOqeWLeS6rZpxIsBktl_52AdMaU=&docid=CWhIaqdtixJsfM&sa=X&ei=FdEkUsSqOPT07AajjoGAAg&ved=0CFEQ9QEwBg&dur=1214

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co proponujesz najpierw?

Jak nic wizualnie stwierdzić nie możesz to najlepiej bedzie porównać z drugimi drzwiami, wszystko możliwe że jakiś plasticzek się rozsypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko czy przy rozbieraniu drugich drzwi czegoś nie zepsuje;p nie no myślę wyjąć cały zamek i zobaczyć co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocyy. Dobrze, że jest taki temat bo nie moge zakładać :) Opis sytuacji:

Passat B4 1.8 ADZ , centralny powietrzny. Klamka od strony kierowcy nie otwierała się z zewnątrz natomiast z wewnątrz było ok. Od dłuższego czasu było tak , że wsiadałem od strony pasażera i otwierałem szybe kierowcy po czym przez szybe otwierałem drzwi kierowcy od wewnątrz . Kiedyś jeszcze mechanik na moją prośbę miał poprawić otwieranie klamki i zamiast biały bolczyk podregulować podgiął jedną z tych dwóch blasze wewnątrz drzwi. I teraz jako że klamka od strony kierowcy orginał z centralnym to @#$ biały kruk postanowiłem kupić lewą TYLNA i założyć ją pod drzwi kierowcy. Stwierdziłem, że otwieranie kluczykiem działa super z prawej strony a i tak za niedługo miałem montować nową centralkę z pilotami więc miejsce na kluczyk w drzwiach kierowcy mi nie potrzebne . I teraz sytuacja wygląda tak, że zamontowana klamka nie dość że nie otwiera drzwi to jeszcze nie mogę otworzyć drzwi od wewnątrz (??) Teraz Passat stoi z zamkniętym drzwiami i bez tapicerki w drzwiach. Centralny otwiera i zamyka, dzyndzel widoczny z zewnątrz w drzwiach kierowcy się podnosi , po chwili opada do lekko obniżonego. i niczym nie mogę otworzyć drzwi. Czy jest w tych B4 jakiś dedlock który bez procedury nie otwiera nic? albo czy master w drzwiach pasażera przednich jest mniejszym masterem od mastera drzwi kierowcy? Problem .... Aha i czytam forum regularnie, jednak pierwszy raz proszę o pomoc w patowej sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i niczym nie mogę otworzyć drzwi

Musisz ręką (bo tapicerke masz zdjętą) odblokować przy zamku ryglowanie (czyli dźwigienkę przy zamku od blokowania zamka-bolec) i otworzyc klamką wewnętrzną .

Najwodoczniej tylna klamka jest delikatnie inna (na przodzie są na końcu wkładki kluczyka dźwigienki co mechanicznie unoszą bolec).

Teraz pytanie czy ta tylna nie ma sprawnego białego plasticzku który wystarczy przełożyć do oryginalnej.

W zamku są chyba tylko dwie dżwigienki czyli od blokowania i otwierania (nie mam przed oczami to nie pamiętam) reszta to sprawne wodziki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odegnij ten języczek, który przygiął mechanik do pozycji oryginalnej. Po prostu spust klamki naciska Ci nawet gdy za nią nie ciągniesz na języczek i dlatego bolec opada i blokuje drzwi. I master chyba jest tylko w drzwiach kierowcy.. Przynajmniej w b3 tak jest z masterem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz drzwi jest jakby biała kaseta od której idzie czarny plastik z nagwintowanym stalowym drutem . ciągnąc go dzyndzel idzie w górę a i tak wewnętrzna klamka nie otwiera drzwi Czy o to chodziło w :"Musisz ręką (bo tapicerke masz zdjętą) odblokować przy zamku ryglowanie (czyli dźwigienkę przy zamku od blokowania zamka-bolec) i otworzyc klamką wewnętrzną ." ? I czy mogę dodawać zdjęcia . Jeśli nie to czy mogę do kogoś z was wysłać email z załącznikami zdjęciami? Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodawanie zdjęć:

klikasz pod okienkiem w "opcje zaawansowane", otwiera Ci się rozszerzone okno dodawania postów i tam w panelu znajdziesz przycisk od załączników (taki spinacz biurowy) lub wklejasz link z alternatywnego serwera z miniaturką zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wewnątrz drzwi jest jakby biała kaseta

Nie kojarzę, no chyba że mówisz o siłowniku centrala, jest on biały i ma trzypinową wtyczkę ale mi konkretniej chodzi o sam zamek czyli kawał metalu, u góry jest blazka do otwierania na dole do blokowania i tą dolną trzab unieść do góry-o ile dobrze pamiętam.

I czy mogę dodawać zdjęcia

Możesz, kliknij trzecią ikonkę od prawej na postem a potem albo zaciągasz zdjecie z netu "from url" w tym samym okienku na dole masz"wybierz pliki' i ładujesz z kompa, albo pod postem kliknij zaawansowane i wtedy wyskoczą dodatkowe opcje czyli klikniesz zarządzaj załącznikami i dalej chyba skumasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie dziękuje wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Poradziłem sobie inaczej - alternatywnie jednak zawsze to jeden sposób więcej - przy w połowie uchyleniu tylnych drzwi od strony kierowcy troszkę pokazuje się śruba od klamki w drzwiach kierowcy. Odkręciłem ją i wyciągnąłem klamkę. Jednak aby być pomocnym dla innych przesyłam zdjęcia jak ja miałem wewnatrz drzwi. Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja mam poradzić, zaglądałem tam znów ale nie mam pojęcia co to się zapsuło... najgorzej że tam nic kompletnie nie widac żeby nawet rozebrać drugie drzwi i podejrzeć;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij zamek i obadaj czy wszystko jest w nim ok.. pobaw się nim, nic nie uszkodzisz a zobaczysz jak działa i gdzie idzie które cięgno.. jak to będziesz wiedział to i z cięgnami sobie poradzisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ja mam poradzić, zaglądałem tam znów ale nie mam pojęcia co to się zapsuło... najgorzej że tam nic kompletnie nie widac żeby nawet rozebrać drugie drzwi i podejrzeć;/

 

Zobacz po zerwaniu wygłuszenia (klej na rantach) czy przypadkiem nie zerwał ci się kołeczek który znajduje się w połowie między klamką wewnętrzną a zamkiem i on prowadzi idealnie drut z klamki . I napisz czy ktoś grzebał z obcych przy zewnętrznej klamce (np. włamanie) czy silny kolega za mocno pociągnął za klamkę wew. kierowcy? Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności