Skocz do zawartości
Gość damianbilka

Jak zrobić w tym climatronicu samodiagnoze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damianbilka

Witam. Kupiłem Passata VR6 z 92r. (zresztą z tego forum :ok: ) i po pewnym czasie zaczął mi mrugać climatronic. I nie wiem jak zrobić samodiagnoze w tym modelu. Bo w B4 już wiem bo jest na forum ale do tego nie mogłem znaleźć prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Ehh..FAQ sie klania o TU :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianbilka

Wielkie dzięki. Zrobiłem i wyskoczył mi bład 4123 (tzn. ta trójka jest taka jak byśmy chcieli napisać 412 do sześcianiu) i nie wiem czy na forum i w kodach climatronica jest to poprostu napisane 4123 czy może to nie jest ten bład. Bo znalazłem że jest to silnik nastawnika klapy (nie mam pojęcia gdzie on jest w B3) oraz że silnik centralnej klapy (to już wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki. Zrobiłem i wyskoczył mi bład 4123 (tzn. ta trójka jest taka jak byśmy chcieli napisać 412 do sześcianiu) i nie wiem czy na forum i w kodach climatronica jest to poprostu napisane 4123 czy może to nie jest ten bład. Bo znalazłem że jest to silnik nastawnika klapy (nie mam pojęcia gdzie on jest w B3) oraz że silnik centralnej klapy (to już wiem).

 

 

pod filtrem przeciw pylkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianbilka

No i właśnie..... (tak też się domysliłem) zajrzałem tam i tak.... przy okazji dowiedziałem się że wypadało by wymienić filtr ale po za tym to jest tak. Jak się wyciągnie filtr to jest taka blaszka z dziurami (i na niej powinna chyba być jakaś otulina bo widze pozostałości) która jest ustawiona powiedzmy tak koło 45 stopni ale pod spodem jak się właczy OFF to się zamyka zupełnie od dołu dodatkowa klapka która działa bez zarzutu. I teraz moje pytanie czy ta pierwsza klapka powinna też pracować czy ona jest na sztywno.... bo jak chciałem ją ręką nawet troche przesunąć to ani drgnie. Mam nadzieje że w miarę jasno. Jak nie to bede uzupełniał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapka ta górna po wyłączeniu klimy powinna sie zamknąć, ta dolna klapka jest od obiegu zamkniętego, ja z tej klapki zerwałem pozostałość takiej gąbki bo ze starości sie już kruszyła i na jej miejsce nakleiłem taką piankę czarną którą to wziąłem ze starej podkładki od myszy komputerowej posmarowałem klejem butaprenem klapkę i fragment pianki odczekałem chwile i skleiłem to razem zabieg powtórzyłem z druga stroną klapki , i jak na razie mój patent zdaje egzamin w 100% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianbilka

No ja tez to poździerałem szkoda żeby się wnetylator zapchał. A powiedz mi jak się dostać do tego silniczka żeby go wymienić albo przeczyścić, bo słysze jak tam zrzęzi jak by chcial się obrócić ale nie mógł. Bo nie wiem jak się do tego zabrać i mam nadzieje że nie bede musiał wyjmować deski rozdzielczej tylko że da się to zrobić z zewnątrz z pod maski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja tez to poździerałem szkoda żeby się wnetylator zapchał. A powiedz mi jak się dostać do tego silniczka żeby go wymienić albo przeczyścić, bo słysze jak tam zrzęzi jak by chcial się obrócić ale nie mógł. Bo nie wiem jak się do tego zabrać i mam nadzieje że nie bede musiał wyjmować deski rozdzielczej tylko że da się to zrobić z zewnątrz z pod maski...

 

jak sie dostaną kawałki do wentylatora to jeszcze nic gorzej jak by sie dostały do klapek to mogą sie później klapki nie domykać :przestraszony: , nie wiem o która klapkę tobie chodzi , jeśli o górną to był już o tym wątek, odpuść sobie lepiej, trzeba zdjąć całą deskę i wymontować cała tą puchę od klimatyzacji + spuszczenie pewnie czynnika chłodniczego :kwasny: itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianbilka

No niech to szlag. Nie lubie jak mi w samochodzie coś nie funga. No i w takim razie bede musiał się przyzwyczaić do mrugania tego climatronicu. No chyba że może jakimś innym sposobem go dziada rusze. A jutro jak bedzie jasno to zrobie zdjęcie i wkleje to już będzie wszystko jasne. I dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie nic nie mruga :przestraszony: mrugał mi jak było mało czynnika chłodniczego po nabiciu przestał mrugać wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianbilka

No to podjade zobaczyć. Choć bardzo dobrze i wydajnie chłodzi a jak jest mało czynnika to czuć że nie chłodzi dobrze a potem to już grzeje. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tylko jeden błąd tobie wyskakuje???czy na pewno zrobiłeś pełną samodiagnozę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianbilka

tak sprawdzałem. Pokazuje tylko jeden bład 412 i 3 w indeksie górnym (4123) a obok są dwa zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak sprawdzałem. Pokazuje tylko jeden bład 412 i 3 w indeksie górnym (4123) a obok są dwa zera.

 

a na pewno te 4123 to jest błąd tej klapki?? pokarz mi gdzie to znalazłeś że to jest właśnie klapka ?? bo w moim to jest błąd 123 z małą dwójką u góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianbilka

No tutaj http://www.forum.vw-passat.pl/tematy18/kody-climatronic-vt119.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=kody+klimatronik&start=7

Owszem nie piszse tam 4123 ale wcześniej były kody 3xxx potem 4xxx i jeden 123 wiec pomyślałem że ktoś jak pisał to poprostu zapomniał z przodu 4 wstawić.

Jeszcze gdzie indziej na forum znalazłem że niby to 4123 to jest środkowa klapka nawiewu. Ale patrzyłem u siebie i działa. Musze jeszcze sprawdzić ten czynnik o którym pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności