Skocz do zawartości
Gość SzymonW

Blokujące Hamulce Tył w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SzymonW

Witam

Problem pojawił się po wymianie szczęk, sprężyn i samoregulatorów, otórz po przejechaniu kilkunastu kilometrów blokują hamulce na tylniej osi.. Gdzie tkwi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze złożyłeś wszystkie sprężynki a przede wszystkim czy dobrze założyłeś ten klin samoregulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Musiałeś coś namieszać ze sprężynkami , bo przy prawidłowo poskładanych nie ma prawa być problemów.Ja miałem podobny problem, tyle że u mnie zablokowało tylne lewe koło bo okładzina ze szczęki się odkleiła i zablokowała koło.Ale po wymianie jest ok.Ściągnij bęben i sprawdź ,bo może namieszałeś ze sprężynami albo z klinem samoregulatora.A może to wina tego "rz" w wyrazie "otóż" ;) Pozdro.Żartowałem oczywiście. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brateczek

Zabawiłem sie w górnika i odkopałem ten temat. Wydaje mi się, że źle złożyłeś hamulce - mianowicie odwrotnie założyłeś tłoczki cylinderka - zamiast stawiać opór szczękom dociskanym do środka, założyłeś je tak, że ząbek jest z tej samej strony co sprężynka dociskająca. Powoduje to , że szczeki nie mają żadnej blokady przeciw wywracaniu się w stronę wnętrza auta. Kiedy to zrobią krawędzie zewnętrzne trą o bęben powodując jego nierówne zużywanie. Jeżeli już nawet się " ułożą" to bęben zużywa się "stożkowo.

Miałem ten problem gdy kiedyś zostawiłem samochód pewnemu partaczowi. Gdy powiedziałem, że coś nie gra (objawy podobne jak u Ciebie, gorące koło a na dodatek mocniejsze blokowanie się od czasu do czasu), to kazał mi kupić linkę od ręcznego, bo wg niego ona blokowała. Oczywiście to nie pomogło, więc pojechałem do niego 3 raz i tym razem przypatrzyłem się jak mi składa te nieszczęsne hamulce...

 

Pozdrawiam

 

P.S. Załączam fotkę

img.php?image=59343_hamulce_passat_122_636lo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzych

i zgodze sie ze chodzi o spreżynki , sam rozpierak inaczej nie mozna załozyc , sam miałem problem jak zdjąłem bęben a tam jednej brakowało ale nowy komplet sprężyn wszystko załatwił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności