Skocz do zawartości
laki

Diody LED zamiast żarówek w światłach pozycyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

z tego linku co masz lampy:

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA TANIE ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ

 

ZAWSZE PYTAJ CZY JEST RL NAD E

 

A NIE W INNYM MIEJSCU

 

prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogą być zamontowane dalej niż 40 cm od obrysu, a nie bliżej niż 40.

A no właśnie czyli teoretycznie jest możliwość instalacji dziennych razem z kierunkami.

Trzeba tylko jakimś chińczykom pomysł podrzucić aby produkcję uruchomili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie napiszę tylko że żarówki Osram xenon look to jakaś porażka - na pewno świecić będą długo ale na ŻÓŁTO! ...sprzedawca powiedział że pasuje do ksenonów... bzdura. Niepotrzebnie straciłem 10 min na odkręcanie lamp i wymianę. Ogólnie - nie polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym temacie napiszę tylko że żarówki Osram xenon look to jakaś porażka - na pewno świecić będą długo ale na ŻÓŁTO! ...sprzedawca powiedział że pasuje do ksenonów... bzdura. Niepotrzebnie straciłem 10 min na odkręcanie lamp i wymianę. Ogólnie - nie polecam

 

Tez nie polecam, w sobote zmieniłem na ledy od nowa. Świeca na żółto, może jakby się przyjrzeć nie jest to zółć jak ze zwykłej żarówki, ale efekt ogólny pozostaje taki sam:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o ledy w lampkach drzwi kierowcy i pasażera (tzw, oświetlenie awaryjne przy wyjściu/wejściu) ...

Mam założone, świecą super, vag nonstop komunikuje o usterce elektrycznej (nie o przerwie lub zwarciu, jak w przypadku błędu spalonej żarówki), myślałem, żeby olać temat, skoro niby wszystko jest ok, tym bardziej, że jak założę normalną żarówkę, to błędy znikają.

Tylne drzwi są ok, zero błędów.

Zauważyłem pewną ciekawostkę (jak dla mnie), otóż w przednich drzwiach diody po zamknięciu drzwi żarzą się, słabo ale żarzą, nawet jak zamknę z pilota. Sprawdziłem to i okazało się, że podłączając diody tylko pod + zaczynają się żarzyć, napięcie na plusie jest około 3~4,5V < co z tym fantem zrobić ? Nie sądzę, żeby w aucie było coś nie halo, ale nie wykluczam.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził napięcie jakie jest podawane na ta zwykłą żarówkę, sprawdził prąd jaki jest przez nią pobierany i z prawa ohma obliczył jaki rezystor dołączyć do żarówki ledowej aby pobór prądu był taki sam. Moim zdaniem komp ma określone gdzieś jaki prąd powinien iść na to oświetlenie i jak coś jest nie tak to mu coś tam nie halo i coś takiego wywala. Ale to jest tylko moje logiczne rozumowanie. zawsze możesz sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na Twoim miejscu sprawdził napięcie jakie jest podawane na ta zwykłą żarówkę
przy otwartych drzwiach jest troszkę ponad 12V , rezystory są ok wyliczone, nawet kapkę większe, problem w tym, że ten prąd pojawia się przy zamkniętych drzwiach :(

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja LEDy powkładałem do oświetlenia wnętrza i też świecą cały czas podczas jazdy. Gasną tylko po wyłączeniu zapłonu i jak wyłącznik dam na 0.

W drzwiach też dałem diody, ale nie wiem czy świecą, bo ich nie widać jak są drzwi zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja LEDy powkładałem do oświetlenia wnętrza i też świecą cały czas podczas jazdy. Gasną tylko po wyłączeniu zapłonu i jak wyłącznik dam na 0.
no u ciebie całkiem cuda się dzieją ;) wnętrze u mnie jest ok.
W drzwiach też dałem diody, ale nie wiem czy świecą, bo ich nie widać jak są drzwi zamknięte.
jak jest bardzo ciemno, to widać, z tym, że nie świecą się, a u mnie się żarzą.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no u ciebie całkiem cuda się dzieją ;) wnętrze u mnie jest ok

Świecą w takim znaczeniu, że delikatnie się żarzą. Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, tylko zastanawiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja LEDy powkładałem do oświetlenia wnętrza i też świecą cały czas podczas jazdy. Gasną tylko po wyłączeniu zapłonu i jak wyłącznik dam na 0.

W drzwiach też dałem diody, ale nie wiem czy świecą, bo ich nie widać jak są drzwi zamknięte.

 

u mnie to samo .... rozwiazał ktos problem zazenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo .... rozwiazał ktos problem zazenia ???

 

Bo Ty masz 3B i musisz dać dodatkową żarówkę.Taki moduł komfortu jest poprostu w tym modelu.Normalnie wepnij zwykłą oprawkę z żarówką W5W do lampki głównej i ją schowaj pomiedzy lampką a podsufitką i problem zniknie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności