Skocz do zawartości
herflik-00

lifty ( siłowniki "podnośniki" maski )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po przekopaniu szukajki Nic nie znalazlem wiec pytam ;)

 

Czy ktoś zakładał do Paska B3 sprężyny gazowe podnoszące maskę ? Nie chodzi mi o zestawy dedykowane ( o np takie) tylko "home made " z wykorzystaniem siłowników np od klapy bagażnika z jakiegos hatchbacka . Niby wszystko mam obmyslone i ma grać ... tylko martwi mnie fakt ze pomiedzy maską a krawędzią blotnika jest dosc malo miejsca i po zalozeniu tych silowników może niedomykac sie maska . Wiem wiem ... "przymierz to sie dowiesz " :wpale:

Tylko po co mam kupowac , jak to potem nie bedzie pasować i kolejny bezużyteczny grat w garażu , a może ktoś się już w to bawił i wie :D

 

 

pozdrawiam herflik-00

 

ps. jak dla mnie to nie tunning tylko ułatwienie sobie życia wiec wybralem ten dział , ale jak moderator zdecyduje ze to nie pasuje tutaj to prosze o przeniesienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad takimi amorkami zastanawiałem, tylko nie mogłem nigdzie znaleźć do b4, a nie wiem od czego innego mogłyby podpasować.

Jeśli chodzi o kwestię zmieszczenia się między błotnikiem a maską to znajomy ma takie założone w golfie II i maska spokojnie się zamyka bez żadnych przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś założone chyba od audi b4. Tylko z jednej strony. Ale zdaje egzamin. Postaram sie zrobic zdjecia i pomierzyć. Nie obeszło sie bez młotka bo trzeba toche błotnik klepnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herflik-00, na forum golfa i u nas tez chba bylo o tylnej klapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

piero28 bede bardzo wdzięczny za fotki i ew krotki opis co i jak trzeba doklepać :ok:

 

pakafoto artykuly czytalem . Tam obeszlo sie bez problemów , ale po obadaniu swojego paska pod tym kątem stwierdzilem ze moze nie byc tak kolorowo ( co potwierdzil piero28) i stad moje pytanie .

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki a nie daloby sie tego zrobic tak zeby wziac np silownik od B5 i zamontowac do tej spodniej blachy maski i z boku blotnika ponizej lini gdzie blotnik laczy sie z reszta auta (miedzy blotnikiem i gniazdem poduszki amortyzatora) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj zakupilem siłowniki .

Po pierwszych probach okazalo sie ze jeden spokojnie wystarczy ( siłowniki od tylnej klapy jakiegos seata ) i podnosi maske dość energicznie od powiedzmy 20% swojego skoku . Bede toto montowal po prawej stronie (pasazera) tak jak podpowiedzial majek666. Jak zamontuje (za jakis tydzien ) to postaram sie zamiescic zdjecia i potrzebne wymiary .

Dzieki za sugestie :ok:

piero28 gdyby Ci sie chcialo fatygowac to niecierpliwie czekam na zdjecia :D

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

ja mam zamontowane dwa,faktycznie są troszkę za gróbe i maska jest lekko uniesiona ale mi to nie przeszkadza.Najważniejsze ze zdaje egzamin i nie trzeba za każdym podniesieniem maski stawiać pałąka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakbyś tą maskę musiał codziennie po kilka razy owierać, ja tam dwa czy trzy razy w miesiącu wolę postawić pręta niż mieć poklepane błotniki czy odstającą maskę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty. Na pierwszym zdjęciu widac gdzie klepnąłem błotnik. Brakuje tam śróby. W zawias wkręciłe dłuższą śróbę z łbem stożkowym a do błotnika wkręta do blachy na klucz 8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że odkopuje taki stary temat ale gdie zamontować mocowania tego "lifta"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

To ja trochę odświeżę temat bo po co zakładać nowy;)

No więc mam passata b3 i chciałbym założyć lifty maski takie: http://moto.allegro.pl/item584164189...ifty_inxx.html

Jak na moje oko zamontował bym je tak jak tu pokazałem na foto:dsc01640v.th.jpg

 

Teraz moje pytanie jest takie czy nie będzie to przeszkadzało w zamykaniu maski??? (czy maska się będzie domykać i nic nie będzie odstawać)???

 

Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować tym bardziej iż są dedykowane do paska B3/4

Ja ze swojej strony dodam, że mam w domu kilka takich siłowników, z róznych aut, i owszem to będzie pasować pod warunkiem że taki siłownik nie będzie za gruby ! położyłem jakiś tam krótki siłownik, i okazałoi się że maska odstaje w tym miejscu, więc trzeba by uważać.

Widziałem własnie ze kolega papierek_87 kupił te siłowniki, myślę że to nasz forumowy kolega:) więc mam nadzieję że podzieli się spostrzeżeniami jak już je dostanie ;)

Krótko mówiąc - muszą być one odpowieniej grubości, reszte da się dopasować.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie jakie siłowniki pasują do maski passata b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam takie pytanie jakie siłowniki pasują do maski passata b4

te z klapy np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności