Skocz do zawartości
Gość marcin999

ksenony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość modern

Zgodzę sie, że w salonie są opcje wyposazenia wystepujace w danym zestawie i z reguły ich nie mieszaja. Ale na przykładzie mojego "Sreberka" moge powiedzieć, że jak klient zapłaci to wszystko zmiksują: Mam pasia BASIS a ma wszystko co najlepsze z pozostałych wersji wyposażeniowych. Koleś który robił mi zabezpieczenia jest "passatowym wyjadaczem" i powiedział mi, że taki pasio to unikat ponieważ był doposażany od zera na życzenia klienta i wtedy biorą budę BASIS i wrzucają do niej co tylko zapragniesz więc mam wypas taki lub lepszy niż HIGHLINE a wlepę BASIS :rotfl: ( oczywiscie biorąc pod uwagę auta z tych roczników )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to jest najlepsze rozwiązanie - buda nie rzucająca się w oczy i full wypas. Ja chyba swoje chromy pozamieniam na normalne czarne listwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
no i to jest najlepsze rozwiązanie - buda nie rzucająca się w oczy i full wypas. Ja chyba swoje chromy pozamieniam na normalne czarne listwy...

 

:wstyd::wstyd::wstyd:

 

Only Highline, Char bezsensowny ten pomysł. Każdy chce listwy w chromie, a Ty czarne, zaskoczyłeś mnie... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Ja mam 3B a one chyba nie miały listew chromowanych nawet w wersji HIGHLINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi listwami to jest tak, że one tylko ładnie wyglądają. Drobna przycierka na czarnej - się machnie papierem, potem specyfik do listew i śladu ni ma. Chrom - łamie się listwa i po zawodach. Wrzucam wózek inwalidzki do bagażnika - po czarnej delikatne stuknięcie spływa jak po psie - chrom - pęka na końcu i po zawodach. Często na parkingu ktoś idąc stuknie. Wystarczy, że puknie w końcówkę chroma - ta odpada i cześć! Relingi. Są piękne, jak nic do nich nie przyczepiasz. Ale wystarczy RAZ bagażnik dachowy założyć i zobaczycie na zlocie co się z tym dziadostwem dzieje. Wyglądają jakby miały 50 lat. A wracając do Xenonów - zaintrygował mnie ten temat dopalania H7, bo jak rzekłem - nic takiego się u kolesia w jego Audi nie dzieje. Dziś poszliśmy na parking. Koleś zmieniał mi światła na drogowe i spowrotem na mijania i... xenonki także się zmieniały. Wyraźnie. Czyli mam halogeny i bi-xenony - a ja cały czas żyłem w nieświadomości. Bo mnie powiedzieli, że jak dopalają się drogowe na H7, to nie mam bi. Ale moje informacje zostaną naocznie potwierdzone na zlocie. Kurcze, ale czad! Jeszcze fajniejszy myk zaobserwowałem. Mało tego, że przesłona się przestawia. Jak zmieniasz na drogowe soczeweczka delikatnie ku górze się unosi... By lepiej oświetlać. To tłumaczy ilość światła przed moim samochodem nocą... Jeszcze zrobię doświadczenie i wieczorkiem przesłonię H7 i zobaczę ile same xenonki są w stanie oświetlić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Koleś zmieniał mi światła na drogowe i spowrotem na mijania i... xenonki także się zmieniały. Wyraźnie. Czyli mam halogeny i bi-xenony - a ja cały czas żyłem w nieświadomości

A mnie tutaj o malo nie zjedli ;)

Mało tego, że przesłona się przestawia. Jak zmieniasz na drogowe soczeweczka delikatnie ku górze się unosi...

O tym nie wiedzialem-bede musial i u siebie to sprawdzic :]

 

No to teraz mnie zastanawia jak w koncu bylo z tymi halogenami i bixenonami, bo Char tez nie ma W8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, mogę Cię tylko przeprosić, co niniejszym czynię. Ale się cieszę, że mam bi. Może się spotkamy na zlocie, to pogadamy :) Podejrzewam, że posiadacze xenonków będą ostro machać wajchami od kierunkowskazów :)

 

A właśnie teraz jestem ciekaw jak to jest, bo mam i bi i halogeny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Koledzy, mniejsza juz o zasade, czy bi-xenon razem z H7 ma sie wlaczac w 3BG, czy tez nie (ja dalej przy swojej teorii zostaje, ze razem z H7)... Chcialbym to po swojemu uporzadkowac:

 

W 3B byly zwykle swiatla lub xenony.

W 3BG byly zwykle soczewki lub bi-xenony (nie bylo zwyklego, "pojedynczego" xenon'a). I teraz tak-niektorzy z Was maja bi-xenon z halogenami (jak ja), lub bez halogenow.

Jesli ktos twierdzi, ze w 3BG byly tez zwykle xenony (nie bi-xenony), to bardzo prosze o poparcie tego jakims konkretem, moze zdjeciem lub jakims opisem, jak ja zrobilem to na pierwszej stronie tego tematu.

 

TUTAJ kolejny link na poparcie mojej teorii.

Czekam na wasze odpowiedzi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Trzeba by znaleść na to potwierdzenie w ETCE bo inaczej ciężko uwierzyć, nawet w A8 jest znaczna dopłata pomiędzy xenonem, a bi-xenonem więc wydaje się to abstrakcyjne, aby montować tylko bi-xenon, bo może nie każdy chciał wydać na swoje lampy aż tyle waluty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
nawet w A8 jest znaczna dopłata pomiędzy xenonem, a bi-xenonem

Postanowilem napisac do Centrum Informacji Klienta Volkswagen, i dostalem taka oto odpowiedz:

 

 

"Szanowny Panie!

 

W odpowiedzi na Pana email chciałem poinformować iż, w Volkswagenie Passacie B5 występowały w fabrycznym wyposażeniu dodatkowym Bi-ksenonowe. W reflektorach Bi-ksenonowych nie tylko światła mijania, lecz również światła drogowe wykorzystują technikę jarzeniową. (...)

 

Z poważaniem

 

Paweł Kaczmarkiewicz

Centrum Informacji Klienta Volkswagen"

 

Chyba skontaktuje sie z ASO VW, zeby:

Trzeba by znaleść na to potwierdzenie w ETCE

 

O wynikach mojego "sledztwa" obiecuje Was poinformowac :ok:

Pozdrawiam :vw:

 

EDIT//

Zadzwonilem do ASO VW Krotoski-Cichy k/Poznania i pan z dzialu czesci zamiennych powiedzial mi, ze w ETCE widnieje napis, ze w 3BG sa tylko xenony, a nie bi-xenony :przestraszony::zdziwko:

Czyli ogolnie powtorka z rozrywki i czeski film :zdziwko:

:zdegustowany:

Chlopaki, mam najlepsze rozwiazanie-bedziecie na zlocie w Spale, to sprawdzcie u forumowiczow, jak u nich dzialaja te swiatelka w 3BG-gdybym mogl przyjechac, to sam bym pochodzil od auta do auta i bym sprawdzil :cwaniak:

Jestescie jedyna szansa na rozwiazanie tego watku-czy xenon, czy bi-xenon :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , od dwóch dni zauważyłem ,że xenon mruga,zapala sie normalnie ale sobie od czasu do czasu mrugnie wczesniej tego nie było , z tego co znalazłem ,pisza że żarnik albo przetwornica(a może co innego jeszcze??)tylko teraz jak to sprawdzic które, bo na kompie nie mam błędów żadnych, może ktoś miał taki probem i wie jak to rozwiązać ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień żarnik i po problemie.

Najlepiej oba, bo będzie widać różnicę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc zaczne od żarników , zobaczymy czy problem zniknie , a tak dla pewności spytam do FL bixenon idzie D2S???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do FL bixenon idzie D2S???

do FL bixenon idzie D2S???

raczej, tak, jeśli dobrze pamiętam, to jak podniesiesz maskę to nad lampą jest symbol żarnika.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki ,bede działał,pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak dla pewności spytam do FL bixenon idzie D2S???
raczej, tak,

 

Zdecydowanie (nie raczej ;-) ) - D2S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności