Skocz do zawartości
gtkarol

bad look passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Mam paska b3 z podrapaną,popekaną ogolnie zniszczoną atrapą i myśle ze przy okazji naprawy chcialbym zrobic jakiegos skromnego bad looka, moje pytania brzmią:

 

Czy można to zrobić samemu bez jakiegos specjalnego sprzętu? czy lepiej dac jakiemus specowi niech sie ćwiczy?

 

Widze że kilku userów ma b3 z bad lookami i ciekawi mnie czy sami to spłodzili a jeśli tak to jaki koszt calkowity wyszedl. Może jest na necie jakis tutorial jak to zrobic? (ja nie znalazlem) :zdziwko:

 

aha i na koniec czy gdybym chcial wywalic znaczek i na gladko zrobic to sie nie bedzie grzal silnik? bo to ewidentnie wlot powietrza jest.

 

 

passat.jpg

 

pozdrawiam :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre te twoje pytania :rotfl:

Po drogach jezdzi duzo bad lookow i chyba nic tam sie nie grzeje :ok:

Mozna to zrobic samemu, lecz poczatkujacym nie polecam- trzeba miec troche wprawy i pojecia.

 

A tak poza tym to po co samemu robic (materialy + nerwy czy sie uda i czy nie), skoro taka maska kosztuje 200pln? ;)

 

No chyba ze cos unikatowego chcialbys stworzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczek to nie jest wlot na chlodnice kolego i do chlodzenia nic nie ma. widac chyba jeszcze nie sciagales atrapy. mozna zrobic samemu. w dziale nasze auta ktos zrobil fotki z takich prac, czerwony b3. jesli nie chce ci sie robic to sobie kup gotowy na allegro albo na gieldzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kumplowi robiłem badlooka, do B3, i powiem Ci, że chętnych było sporo potem, jednak ze względu na czas jaki trzeba poświęcić i koszty materiałów(miałem do nich dostęp -hurt) nie kalkulowały się z kasą jaką za to brałem, a więcej nikt nie płaci bo jak ktoś wyżej napisał na alledrogo.pl można za 150-200 zł wyrwać gotowy, od ludzi którzy się zajmują tym na codzień, taniej wyjdzie Ci kupić.

BTW

jak nigdy nie pracowałeś z laminatami to ...można więcej spier.. nic zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkie dzięki na to czekalem, na odpowiedz czy mu nie bedzie za gorąco :hurra:

Aha na allegro (alledrogo.pl hehe) codziennie szukam i jak są to jakies udziwnione, a ja chce normaly skromny gladki bez jakis siateksów.

Jeszcze raz dzięki

 

pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania to otwór w znaczku VW nie ma praktycznie znaczenia. Chłodnica jest nisko i nawiew powietrza odbywa się przez dolną część zderzaka.

 

Natomiast z czasów gdy jeździłem B3 1,6 TD pamiętam, że przez ten otwór w znaczku VW było doprowadzane powietrze do filtra powietrza.

 

Inna sprawa ile Passatów B3 posiada do dzisiaj taki kanał powietrzny ?

 

Trudno wymyślić inne równie dobre miejsce poboru powietrza: najczystsze, najchłodniejsze powietrze, prosta droga i najkrótsza odległość do filtra (w czasie jazdy daje efekt naturalnego nadciśnienia (oczywiście trzeba szybko pędzić :rotfl: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

gotowy na allegro 85zł!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gotowy na allegro 85zł!!

Owszem na Allegro gotowy grill kosztuje 70-100 PLN ale wiedząc przed zakupem to co wiem teraz to w życiu nie kupił bym tego szajsu. Pieniądze wywalone w błoto a i tak przerabiałem oryginalny.

 

 

Osobiście mi się nie podoba, bo jakoś do B3 siatka w grillu mi nie leży, a druga sprawa to te brewki. B3 ma światła dość głęboko osadzone a ten grill to niweluje, bo ma brewki „Płaskie”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tothemoon

ja po spotkaniu z sarna tez musialem wymienic zdezak i grill mylalem ze to fajna prosta sprawa :D okazalo sie troszke trudniejsze kupilem na allegro i lipa grill to musialbym siedziec przy nim tydzien zeby go dopasowac do calosci zdezak zamontowalem ale tylko tak zeby sie trzymal musze go wyszlifowac nalozyc jeszcze szpachel i jeszcze raz szlifowac malowanie i dokladne zamontowanie wtedy bedzie efekt. z grillem sie nie bawilem juz i lezy na strychu zamontowalem stary ... <jak masz czas i duzo cierpliwosci to uda sie Tobie napewno to nie jest takie skaplikowane><troszke pracy trzeba wlozyc>pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas0085

a co z tym grillem było nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tothemoon

nie moglem go za cholere dopasowac do reszty samochodu tak jak bybyl za maly strasznie waski!!! nie mialem juz sily i go zostawilem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubiAlan

Sorry że się wtrące ale ja mam zamiar założyć coś takiego żadko spotykany oryginał od VR6tki (i w dodatku kolor pasuje) - tylko siatka zmieniona...

 

Apropo kanału wlotu powietrza ja jeszcze mam i niech tak zostanie...

415400502_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Owszem na Allegro gotowy grill kosztuje 70-100 PLN ale wiedząc przed zakupem to co wiem teraz to w życiu nie kupił bym tego szajsu. Pieniądze wywalone w błoto a i tak przerabiałem oryginalny.

 

Dokładnie Piotrze....ja gdybym wiedział że to taki szajs również bym tego nie kupił....co prawda nie miałem problemów z zamontowaniem wszystko pasowało ale...nie było miejsca na uszczelkę i była malutka szparka pomiędzy Badem a maską...Bad jest bardzo cieniutki jak 2 kartki z bloku złączone ze sobą....:kwasny: A co ciekawe zaczął ten cały laminat pękać od gorąca....i odpadał sam:| teraz mam założony orginał i nie będę już tego zmieniał....Lepiej dać do jakiegoś lakiernika orginał do przerobienia i będziecie bardziej zadowoleni niż z tego szajsu z allegro...

 

Pozdrawiam Wojtek:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubiAlan

Mój grillek już założony, wygląda pięknie, jak umyje trochę autko to strzelę pare fotek i się pochwalę. Był wart swojej ceny.

 

Wszystko pasuje idealnie, ale kombinuje co by można zrobić z tak dużym wlotem powietrza, jak go wykorzystać?!:065:

 

Może macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Właśnie tego szukałem :) Widze ze nie warto zamawiać z AlleDrogo. więc przerobie swojego oryginalnego Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam kolega też kupił na allegro to kupiony trzeba było przerabiać żeby wogóle dało sie go zamontować:) lepiej przerobić oryginał masz pewność że dobrze leży tylko stylistyke dopracowywujesz:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam kolega też kupił na allegro to kupiony trzeba było przerabiać żeby wogóle dało sie go zamontować lepiej przerobić oryginał masz pewność że dobrze leży tylko stylistyke dopracowywujeszD

 

Popiera, ale tylko w wypadku jezeli ktos juz pracowal z tymi materialami i w tym kierunku...jako pierszy debiut to tej pracy nie polecam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ja za taki właśnie mod na innym forum zostałem totalnie zjechany, jaka to nie jest wiocha itd :D

Co do kosztów jakie były to:

atrapa 112zł

zderzak 250zł

podkład akrylowy: 60zł

szpachla do wykończenia właściwie półfabrykatu 7zł

farba akurat ja mam czerwoną, niby droższa ok 200ml - 50 zł

siatki ok 50 zł

malowanie 0zł bo można to zrobic samemu :)

Co do montażu zderzaka to potwierdzam, to jest masakra ! W dodatku akurat ta firma u której zamawiałem nie robiła mocowań żadnych kompletnie, co jest dla mnie obłędem całkowitym :D

Edytowane przez grzes91x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności