Skocz do zawartości
Gość Słonik

licznik do 300.000 potem 0 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Witam!

Spotkalem się z teorią, że jeżeli nie ma na liczniku lcd napisane TOTAL to znaczy, ze przekroczył 300.000 km. Na tym filmiku widac podobnie...jak to jest w koncu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że w B4 nie ma napisu "total" na liczniku :) no ja się z takim nie spotkałem co innego w MKIII, tam widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem dwóch gofrów i nic takiego nie miało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Zacznijmy od tego że w B4 nie ma napisu "total" na liczniku :) no ja się z takim nie spotkałem co innego w MKIII, tam widziałem

 

No właśnie nie ma miejsca :) W golfie jest oddzielnie dzienny i total.

Jest to moze jakas wskazówka przy zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezess

total jest po to, aby odróżnic przebieg dzienny od rzeczywistego.

 

Na moje, ten filmik to lekka ściema, kierowca przy przebiegu 299999km przytrzymał kasowanie przebiegu dziennego i wskoczyło dzienny ze stanem 0 (przez to zniknął napis "total")

 

Nie wiem czy ktos zrozumiał o co mi chodzi... mam nadzieje ze tak ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezess, dziwne żeby dzienny miał skalę do 299999 :) Najprędzej to do 9999km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kuczlaw nie zrozumial

 

No to mnie pojaśnij :P

kierowca przy przebiegu 299999km przytrzymał kasowanie przebiegu dziennego

 

Jak to można zrozumieć? 299999 km przebieg dzienny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jak to można zrozumieć?

 

Tak, ze licznik przeskoczyl automatycznie z przebiegu calkowitego na dzienny, ktory zostal w tym czasie wyzerowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban

czyli ze auto dalej ma 300 001 km i dalej ale oni tego nie pokazali!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były liczniki kilometrów w gorsiejszych wersjach na jednej linijce, czyli po przyciścięciu guziczka przełączał się na przebieg okresowy (od kasowania do kasowania) i na przebieg całkowity opisany total (człkowity). Gdy przełączałeś na dzienny znikał napis total. Ot i cała filozofia. Gość wyzerował licznik okresowy i jak nabijało 300 000 przełączył wskazania z całkowitego (total) na wyzerowany dzienny. Tu nie ma nic do kumania bądź nie kumania. Teraz przebieg dzienny jest w drugiej mniejszej linijce, dodatkowo często gęsto na wyświetlaczu pośrodku. I to są dwa niezależne przebiegi. Zresztą rzadko kiedy oba kasuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

No tak..ale na dziennym kolega ma 0.0 a nie 0. I na dziennym jest napis TRIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość muczaczo

Niegdyś ojciec jezdził właśnie Golfem 3 (tdi 90KM) i przy przebiegu 300 000 KM licznik się wyzerował i zaczął nabijać od zera. Przy okazji zgasł napis "total" na wyświetlaczu. Z informacji przeczytanych na forum golfa wynika, ze jest to swego rodzaj "zabezpieczenie" przed osobami kręcącymi licznik. Można wprawdzie ustawić za pomocą komputera przebieg, ale w żaden sposób nie da się przywrócić napisu "total". Także kupując autko bez napisu total na liczniku można być pewnym, że autko ma nakulane więcej niż 300 tys. Tylko kto wie o takich rzeczach kupując samochód :) ?? Mam nadzieję, że to skonczy domysly typu "kto przestawił na przebieg dzienny i ma radochę ;)"

 

// edit: Nie mówię, że każdy model tak ma, moze stosowano różne liczniki. Ale zwrócicie uwagę ile golfów 3 z przebiegami powyżej 300 tys znajduje się na otomoto. Nie znalazłem żadnego, a nie wierzę, że auta, ktore mają po 10-15 lat nie mają tyle nalatane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności